crosssearch

Jižní Anglií až na konec světa - putování Dorsetem, Dartmoorem a Cornwallem

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Obrázek není k dispozici

Cestou tam opět navštívíme krásný ostrov Isle of Wight. Tentokrát půjdeme nejkrásnějšími partiemi vnitrozemí, abychom dosáhli moře. Při našem putování jižní Anglií nás čekají túry po malebném pobřeží Dorsetu a Cornwallu s jedinečnými přírodními scenériemi. Odlišnou krajinou,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Cestou tam opět navštívíme krásný ostrov Isle of Wight. Tentokrát půjdeme nejkrásnějšími partiemi vnitrozemí, abychom dosáhli moře. Při našem putování jižní Anglií nás čekají túry po malebném pobřeží Dorsetu a Cornwallu s jedinečnými přírodními scenériemi. Odlišnou krajinou, pustými vřesovišti, půjdeme v přírodním parku Dartmoor. Zákruty řeky Dart přejedeme lodí z Totnes s otiskem Brutovy stopy do rušného přístavu Dartmouth. Už nezaslechneme kornštinu, ale dojdeme k prehistorickým stavbám Cornwallu, uvidíme opuštěné těžní věže i středověké katedrály. Land's End, konec světa v názvu našeho zájezdu, leží na nejzápadnějším cípu Anglie. Na zpáteční cestě si prohlédneme univerzitní Oxford a projdeme zahradami a loukami podél řeky Temže.

Program zájezdu

1.den (čt):Ráno odjezd z ČR, přejezd přes Německo, Belgii, Francii.
2.den (pá):Nočním trajektem nebo Eurotunelem do Anglie. Přejezd do přístavu PORTSMOUTH, odjezd trajektem, celodenní výlet po krásném ostrově ISLE OF WIGHT ležícím při jižním pobřeží Anglie, který je známý přírodními krásami a prázdninovými letovisky. Túra po ostrově. Zpět na pevninu. Odjezd do místa ubytování.
3.den (so):Snídaně, túra po jedinečném pobřeží Dorsetu k LULWORTH COVE (UNESCO) a k DURDLE DOOR, přírodní vápencové skalní bráně v moři, a STAIR HOLE a dále po jurském pobřeží. Ubytování.
4.den (ne):Snídaně, prohlídka nádherné katedrály v EXETERU a nahlédnutí do hospůdky, kde sedával pirát a mořeplavec, sir Francis Drake, krásný výlet lodí po řece DART z TOTNES k jejímu ústí u DARTMOUTH, procházka přístavním městečkem. Ubytování.
5.den (po):Snídaně, odjezd do přírodního parku DARTMOOR, krajiny psa baskervillského. Túra pustými vřesovišti s občasnými kamennými formacemi. Parkem se volně pohybují poníci. Cíl u kamenného mostu v POSTBRIDGE, průjezd kolem vězení v PRINCETOWN, TWO BRIDGES. Ubytování.
6.den (út):Snídaně, odjezd na malebné pobřeží CORNWALLU. Prohlídka Artušova hradu nad mořem v TINTAGELU, prohlídka Merlinovy jeskyně. Túra po členitém skalnatém pobřeží až ke starobylému labyrintu, který je vytesán na skále. Ubytování.
7.den (st):Snídaně. Prohlídka přístavního městečka PENZANCE, ochutnáme místní specialitu Cornish pasties. Výhled na ST. MICHAEL‘S MOUNT. Za odlivu dorazíme pěšky na tento ostrůvek s opatstvím. Návrat do místa ubytování.
8.den (čt):Snídaně, výlet až na samý konec světa, na nejzápadnější cíp Anglie LAND‘S END. Túra podél útesů. Malebné pozůstatky věží na těžbu a zpracování rud v okolí ST. JUST. Prehistorické stavby Cornwallu, např. dolmen LANYON QUIT a kámen s dírou MEN-AN-TOL. Zastávka u hostince Jamaica Inn v BODMIN MOOR, Ubytování.
9.den (pá):Snídaně, v mýty opředeném GLASTONBURY výstup ke Glastonbury Tor. Procházka opatstvím. Prohlídka katedrály v městečku WELLS. Přes přírodně zajímavou soutěsku CHEDDAR GORGE se zastávkou a výhledem. Ubytování.
10.den (so):Snídaně, prohlídka univerzitního města OXFORD, město si prohlédneme z normanské věže Carfax Tower. Možnost nákupu upomínkových předmětů. Procházka zahradami a loukami podél řeky. Odjezd do přístavu Dover. Nočním trajektem nebo Eurotunelem do Francie.
11.den (ne):Cesta zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000