crosssearch

Jihozápadní Anglie - Cornwall jižní Wales

Poznávací zájezdy, Velká Británie

- krajem krále Artuše až na Land's End Program: 1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách, přejezd přes Německo a Francii, nocleh v oblasti Calais. 2. den: Ranní trajekt na Britské ostrovy. CANTERBURY - důležité město již v římské době, po příchodu sv. Augustina v r. 597...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program:

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách, přejezd přes Německo a Francii, nocleh v oblasti Calais.

2. den: Ranní trajekt na Britské ostrovy. CANTERBURY - důležité město již v římské době, po příchodu sv. Augustina v r. 597 se Canterbury stalo centrem křesťanské církve v Anglii. Monumentální katedrála založená v r. 1070. WINCHESTER - bývalé hlavní město starobylého království Wessex, přední sídlo saských králů. Vilém Dobyvatel tady nechal vystavět jeden ze svých prvních anglických hradů, z něhož se dodnes dochovala Great Hall (Hlavní sál), ve kterém stojí legendární kulatý stůl krále Artuše. Příjezd na ubytování v oblasti Dorchestru.

3. den: Nejzápadnější cíp Anglie, skalnatý mys LAND'S END - ,,konec světa, krásné skalnaté pobřeží, kde je i první hostinec ve Velké Británii. Nor-manský klášter MONT-SAINT-MICHEL - ostrovní klášter, britská obdoba slavného francouzského kláštera. PLYMOUTH - původně malý přístav, odkud vyplouvali na objevitelské plavby Drake, Raleigh, Cook a Darwin.Královská citadela Karla II., slavný trávník Hoe Francise Drakea. Průjezd DARTMOORSKÝM NÁRODNÍM PARKEM s drsnou krajinou románu Pes baskervilský, rozsáhlá vřesoviště. Návrat na ubytování.

4. den: Unikátní STONEHENGE, kruhový chrámový areál, který vznikal v letech 3000 - 1500 př. n. l. STOURHEAD - nejkrásnější ukázky zahradní architektury 18. stol. v Británii. BATH - prohlídka centra, kde kromě klášterního kostela Bath Abbey zaujmou pozůstatky římských lázní a řada budov georgiánské architektury. WELLS - město pojmenované podle posvátného pramene sv. Ondřeje, město proslavila majestátní katedrála z konce 12. stol. Nocleh.

5. den: Průjezd údolím řeky Wye k TINTERN ABBEY - majestátní opatství. Zastávka v CHEPSTOW - tržní město s mohutným hradem. Zastávka u RAGLAN CASTLE - hrad, dobytý vojskem Olivera Cromwella po 10 týdnech obléhání. CARDIFF - město se dvěma centry, jedním s viktoriánskými a edvardovskými ulicemi a zahradami, a druhým v oblasti přístavní čtvrti. Nocleh.

6. den: Přejezd do LONDÝNA, devítihodinová prohlídka metropole, možnost navštívit mnohá atraktivní místa, jakými jsou budovy Parlamentu s legendárním Big Benem, Westminsterské opatství, Hyde Park s proslulým řečnickým koutkem, centrum City s katedrálou sv. Pavla, Tower... Večerní přejezd kanálu La Manche.

7. den: V podvečer návrat do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000