crosssearch

Grand tour Velkou Británií

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Grand tour Velkou Británií

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1.den

odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách, přejezd přes SRN, Belgii a Francii do Anglie. Nocleh.

2.den

první zastávka v Anglii – Canterbury, město s velkolepou katedrálou. Poté návštěva univerzitního města Cambridge, prohlídka King´s College. Na divokém skalním útesu nad řekou Witham návštěva města Lincoln. Nocleh.

3.den

prohlídka středověkého města York s jeho římskými a vikinskými památkami, starobylým centrem, největší gotickou katedrálou i 4,8 km dlouhými středověkými hradbami. Další zastávka je úchvatné město Durham, jemuž vévodí katedrála a hrad. Cestou do Skotska na nocleh nedaleko Edinburghu přes hraniční oblast Borders návštěva Jedburghu s torzem středověkého opatství. Nocleh.

4.den

prohlídka hlavního města Skotska – Edinburghu. Po návštěvě hradu s expozicí skotských korunovačních klenotů procházka po Royal Mile k paláci Holyrood House. Nocleh.

5.den

prohlídka Inverness, správního střediska Highlands – Skotské vysočiny. Pokračování k jezeru Loch Ness a snaha zahlédnout "Nessie". Dojezd ke zřícenině hradu Urquhart, poté do Fort William, kde snad počasí dovolí pohlédnout na nejvyšší britskou horu Ben Nevis. Údolím Glencoe na nocleh. Během putování Skotskem návštěva palírny whisky. Nocleh.

6.den

město Stirling s ohromujícím hradem vysoko na skále, odkud po staletí vévodil britským dějinám, bude dnešní zastávkou. Přejezd směrem k hranicím s Anglií. Nocleh.

7.den

převážnou část dne sledování přírodních krás národního parku Lake District. Poté nás okouzlí město Chester s jeho římskými i středověkými památkami. Nocleh.

8.den

poznávání severního Walesu, oblasti národního parku Snowdonia. Poté po pobřeží na ostrov Anglesey, návštěva města Beaumaris se středověkým hradem. Nocleh.

9.den

překrásné město Bath ležící v údolí řeky Avony bude dnešní první zastávkou. Bath získal jméno podle římských lázní nacházejících se vedle okázalého středověkého opatství v srdci starého města. Zastávka u magického kamenného kruhu Stonehenge, světoznámé pravěké památky, následně návštěva Salisbury. Nocleh.

10.den

jižní pobřeží Anglie je dnešním cílem cesty. Přístavní město Portsmouth se starou loděnicí, přímořské letovisko Brighton s Royal Pavilion. Nocleh u Londýna.

11.den

přejezd do Londýna, procházka a prohlídka nejvýznamějších památek hlavního města Británie. Navečer odjezd z metropole směrem do Folkestone, přejezd do Francie.

12.den

přejezd přes Francii, Belgii a SRN zpět do ČR, příjezd kolem poledne.

LETECKÁ VARIANTA ZÁJEZDU

1.den

samostatně odlet z Prahy do Londýna, transfer do hotelu mimo Londýn, zde večer setkání s autokarovou skupinou a průvodcem. Nocleh.

2.–10.den

program s autokarovou skupinou.

11.den

po prohlídce hlavního města se skupinou odpojení se od skupiny a průvodce, samostatně transfer do hotelu. Nocleh v Londýně.

12.den

samostatně transfer na letiště. Odlet z Londýna do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000