crosssearch

Cornwall - magický kout krále Artuše

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Vydejte se s námi poznat keltský Cornwall, jehož civilizací nedotčené vesnice, romantická vřesoviště a strhující výhledy kontrastujís exotickými zahradami a nekonečným pobřežím riviéry.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Vydejte se s námi poznat keltský Cornwall, jehož civilizací nedotčené vesnice, romantická vřesoviště a strhující výhledy kontrastujís exotickými zahradami a nekonečným pobřežím riviéry.

Program zájezdu:

1.den (so): V poledních hod. odjezd z ČR.

2.den (ne): Ráno přejedeme Eurotunelem do Anglie. Navštívíme fascinující přímořské město HASTINGS. Pokračujeme do EASTBORNE - prohlídka historického města, zastavíme u BEACHY HEAD - procházka ke křídovým útesům a přes BRIGHTON odjíždíme podél Arundel Castle k prohlídce PORTSMOUTHU a na ubytování.

3.den (po): Navštívíme MAIDEN CASTLE - z doby kolem roku 100 před nl., pokračujeme k prohlídce městečka EXETER, jedinečná katedrála, která se řadí k nejskvotněji zdobeným v Británii. ANGLICKÁ RIVIÉRA - panoramatická cesta podél pobřeží - návštěva malebných lázeňských městeček PAIGNTON, BRIXHAM. Kvůli mírnému podnebí, subtrop. zahradám a lux. viktoriánským hotelům se středisko vysloužilo název Anglická riviéra. Ubytování v Plymouthu.

4.den (út): Celodenní výlet do jižní části malebného Cornwallu. Návštěva hradu ST. MICHAEL´S MOUNT. Městečko PENZANCE – rušné rekreační středisko, prohlídka MINACK THEATRE – impozantní divadlo na sklaním útesu. Dojedeme do LAND´S END – nejzápadnějšího bodu Anglie a navštívíme typicky anglické letovisko ST´IVES – Barbara Hepworth Museum a Tate Gallery. Návrat na ubytování.

5.den (st): Celodenní výlet do severní části Cornwallu. Rybářský přístav TINTAGEL – romantické zříceniny zdejšího hradu se vypínají vysoko na návrší, obklopeném rozeklanými útesy s jeskyněmi. Naše cesta povede dále přes BODMIN, situovaný na okraji chráněného stejnojmenného vřesoviště BODMIN MOOR a navštívíme hospodu Jamajka z 18. stol., kterou proslavila Daphne du Maurierová ve známém milostném příběhu o pašerácích. Dnes se tu nachází restaurace a malé muzeum. Návrat na ubytování.

6.den (čt): Návštěva NP DARTMOOR – krajina jakou byste uprostřed země nečekali. Divoká vřesoviště vytvořila hrůzostrašné prostředí pro detektivní román Arthura Conana Doyla Pes baskervilský, procházky a prohlídky v NP. Mimo jiné zde navštívíme PRINCETOWN – návštěvní centrum, POSTBRIDGE, závěrem projdeme okruh kaňonem LYDFJORD. Prohlídka města PLYMOUTH – Royal Citadel, procházka promenádní třídou po pobřeží…, individuální volno do večerních hodin. Ubytování.

7.den (pá): Odjíždíme směrem na GLASTONBURY - hrob krále Artuše, krátce zastavíme v městečku WELLS - slavná katedrála a biskupský palác. Navštívíme honosné gregoriánské lázeňské středisko BATH v údolí řeky Avony. Odjezd do Londýna.

8.den (so): Pěší prohlídka LONDÝNA s průvodcem, pro ty z vás, kdo město již navštívili individuální program. V podvečerních hodinách odjezd do ČR.

9.den (ne): Předpokládaný návrat v podvečerních hodinách.

Ubytování: dvoulůž. pokoje

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* 6x ubytování
* dopravu lux. klim. autokarem
* Eurotunel
* průvodce
* 1x snídani

Fakultativně: 5x snídaně: 1050 Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000