crosssearch

Navštivte s námi Cornwall, zcela odlišný svět od zbytku Anglie. Kraj se může pochlubit překrásnou krajinou a nejúchvatnějšími pobřežními lokalitami z celé země, které jsou poseté památkami po předcházejících obyvatelích a jejich královstvích.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Navštivte s námi Cornwall, zcela odlišný svět od zbytku Anglie. Kraj se může pochlubit překrásnou krajinou a nejúchvatnějšími pobřežními lokalitami z celé země, které jsou poseté památkami po předcházejících obyvatelích a jejich královstvích. Je to země legend, rodiště krále Artuše a inspirací, které stály u zrodu knih jako např: Lorna Doone nebo Hospoda Jamajka.

Program zájezdu

1.den (po):Ve večerních hodinách odlet z Prahy do Bristolu, předpokládaný přílet v 23.00 hod., ubytování.
2.den (út):Navštívíme architektonický klenot, lázeňské městečko BATH (UNESCO) - malebné georgiánské stavby, třída Royal Crescent, Pulteney Bridge, katedrála, Muzeum římských lázní. Opatství GLANSTONBURY, kraj zahalený tajemstvím a opředený mýty o králi Artušovi, tajemný Avalon, kde byl údajně král Artuš pohřben. Lehký výstup na Glastonbury Tor - na vrcholku 160 m vysokého kopce se tyčí památka na středověký kostel sv. Michala - světce spojovaného s vyvýšenými místy, domnělá brána do podsvětí. Návrat na ubytování.
3.den (st):Navštívíme historické centrum hrabství Devon EXETER - prohlídka historického centra vč. jedinečné katedrály sv. Petra, která se řadí k nejskvostněji zdobeným v Británii. Přejedeme do pobřežní oblasti jižního Devonu - navštívíme přístavní městečko BRIXHAM - plachetnice Golden Hind kapitána Drakea, malebné hospůdky s čerstvými rybami. PLYMOUTH - město s bohatou historií mořeplavby, převážně tudorovská přístavní čtvrť Barbican, odkud vypluli Otcové poutníci (Pilgrim Fathers) v roce 1620 na lodi Mayflower do Nového světa, návrší Plymouth Hoe.
4.den (čt):Národní park DARTMOOR - dějiště románu Arthura Conana Doyla - Pes baskervilský, krajina jakou byste nečekali - jedna z nejdivočejších a člověkem nejméně dotčených lokalit v celé Anglii. Lehká turistika v národním parku - nejvýše položená osada v Anglii PRINCETOWN, legendární věznice - miniaturní vesnice POSTBRIGE, ležící v samém středu NP, středověký žulový most, procházka kaňonem Lydford Gorge s nádherným vodopádem. Návrat do Plymouthu a prohlídka nejstaršího angl. lihovaru Plymouth Dry Gin Distillery.
5.den (pá):Po snídani odjedeme do západní části Cornwallu. Navštívíme rybářský přístav TINTAGEL - obklopený rozeklanými útesy, Merlinova jeskyně, romantické zříceniny Artušova rodného hradu vysoko na návrší. Pokračujeme do chráněného vřesoviště Bodmin Moor s muzeem pašeráctví a dějištěm románu Daphne du Maurier - Hospoda Jamajka - Jamaica Inn. Na závěr dne prohlídka skvěle zachovalého viktoriánského sídla a udržovaných zahrad LANHYDROCK.
6.den (so):Celodenní výlet do jižní části Cornwallu. Městečko MARAZION s ostrovním hradem St. Michael´s Mount, romantické divadlo na útesech nad jednou z nejkrásnějších anglických pláží Minack Theatre, mys Land´s End, nejzápadnější bod Anglie, malebné pobřežní, nekonečné výhledy na Atlantský oceán. Podmanivé a umělci vyhledávané ST. IVES - fotogenický přístav, strmé uličky, četné galerie a prodejny řemeslných výrobků.
7.den (ne):Rozloučíme se s jihem Anglie, zastavíme v nejmenším anglickém katedrálním "city" - městečku WELLS, prohlídka známé katedrály, uličky Vicars´Close a odpoledne odlet do Prahy. Předpokládaný přílet ve 21.00 hod.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000