crosssearch

Až na sever Skotska s návštěvou Orknejí

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Trasa zájezdu: Edinburgh o Perth o Pitlochry o Inverness o Scrabster o Orkneje o Stromnes o Kirkwall o Aberdeen o St. Andrews o Edinburgh Program: 1. den: odlet z Prahy do Skotska. Přílet do Edinburghu, transfer na ubytování. Nocleh. 2. den: pěší prohlídka hlavního...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Edinburgh o Perth o Pitlochry o Inverness o Scrabster o Orkneje o Stromnes o Kirkwall o Aberdeen o St. Andrews o Edinburgh

Program: 1. den: odlet z Prahy do Skotska. Přílet do Edinburghu, transfer na ubytování. Nocleh.

2. den: pěší prohlídka hlavního města Skotska - Edinburghu (hrad s expozicí skotských korunovačních klenotů, procházka po Royal Mile k paláci Holyrood House). Nocleh.

3. den: odjezd směrem k - Inverness, přes města Perth (ve středověku hlavní město Skotska) a Pitlochry (označeném královnou Viktorií za jedno z nejkrásnějších letovisek v Evropě), cestou lze spatřit hrad Blair Castle. Návštěva palírny whisky. Nocleh.

4. den: cesta až na daleký sever kolem impozantního hradu Dunrobin s nádhernými zahradami shlížejícími na moře, dle časových možností zastávka u mysu Wrath. Nocleh.

5. den: ráno nalodění na trajekt a přejezd z přístavu Scrabster na Orkneje. Cestou pohled na nejvyšší vertikální útesy Británie a Old Man od Hoy. Po příjezdu do přístavu Stromnes na Orknejích, které se řadí svými pravěkými památkami k nejcennějším archeologickým lokalitám v Evropě, prohlídka památek světového dědictví s místním průvodcem - neolitické sídliště Skara Brae, záhadné kameny Stones of Stennes, megalitická stavba Ring of Brodgar, panský dům Skaill House ze 17. st., Churchillovy bariéry spojující některé ostrovy, italská kaple, přírodní kotviště Scapa Flow a katedrála St. Magnus v Kirkwallu. Večeře, pozdě večer nalodění na trajekt a zpáteční jízda s noclehem na trajektu.

6. den: ráno příjezd do Aberdeenu, snídaně na palubě lodi. Prohlídka Aberdeenu, třetího největšího skotského města. Dále zastávka u zámku Balmoral a v St. Andrew´s - nejstarší univerzitní město a někdejší duchovní centrum Skotska je nyní svatyní milovníků golfu. Nocleh.

7. den: transfer na letiště v Edinburghu, odlet zpět do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000