crosssearch

Anglie s nádechem tajemna

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Oxford o Bath o Wells o Glastonbury o Land´s End o Tintagel o Stonehenge

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den::
odlet z Prahy do Londýna v dopoledních hodinách. Odjezd do Oxfordu, kde si lze protáhnout nohy při procházce kolem některých z nejznámějších škol. Poté bude následovat hodinová vyjížďka na pramici po řece Cherwell, kde lze vychutnávat pozvolnou plavbu a obdivovat okolní krajinu. Nocleh.

2. den::
po snídani výlet do Cotswolds, kde jako první bude návštěva paláce v Blenheimu, kde se narodil Winston Churchill. Prohlídka Moreton-in-Marsh, důležitého obchodního města s elegantními domy z 18. století, se kterým je spojen J.R.R. Tolkien. Poté návštěva typické anglické zahrady Sezincote. A na závěr dne příjemná chvilka v Burton-on-the Water, na břehu řeky Windush. Tomuto místu se přezdívá ,,Malé Benátky v Cotswolds". Nocleh.

3. den::
po snídani pokračování cesty na jih, kde bude první zastávkou město Bath, známé svými římskými lázněmi. Ve Wells lze obdivovat katedrálu, která byla první anglickou katedrálou postavenou kompletně v novém gotickém slohu. Následovat bude krátká zastávka v Glastonbury, jež je pokládané za místo postavení prvního křesťanského kostela v Británii. Procházka k magickému místu spojovaném s Druidy - Glastonbury Tor. Po vší té duchovní zkušenosti si lze trochu odpočinout na jablečné farmě v srdci Somersetu - země jablečného moštu - cideru. Odjezd na nocleh.

4. den::
po snídani odjezd k jižnímu pobřeží, kde při dobrém počasí lze absolvovat procházku po ohromujícím pobřeží Jurassic coast. Po procházce bude následovat návštěva míst podél pobřeží. Shaldon - nejhezčí vesnice v Devonu a Torquay - lázeňské městečko na anglické riviéře. Occombe Farm - možnost oběda na zemědělské farmě z biopotravin. Na závěr dne návštěva Greenway - místo, kde své knihy plné záhadných vražd sepisovala Agatha Christie. Nocleh.

5. den::
snídaně. Dnešní den se nesmí minout St. Michael´s Mount, což je britská obdoba slavného francouzského Mont St. Michel. Odtud už je jenom skok na konec země Land's End. Pak přejezd na hrad Tintagel, který je dle legendy místem narození krále Artuše. Nachází se v dramatickém prostředí a nabízí překrásný výhled na Atlantický oceán. Návrat na nocleh.

6. den::
snídaně. Cestou na letiště zastávka u Stonehenge, kde Vás toto světové kulturní dědictví UNESCO zavede zpátky do prehistorických dob. Odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000