crosssearch

Uzbekistánputování Hedvábnou stezkou

Poznávací zájezdy, Uzbekistán

Obrázek není k dispozici

Navštivte s námi Uzbekistán, úžasný a opravdový, žlutá krajina a modré moře, věhlasné památky, krásné hory, křižovatka starobylé Hedvábné cesty, mimořádné bohatství jedinečných památek UNESCO.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Island - pohodový týden
sopky, vodopády, ledovce

1. den zájezdu Odlet z Prahy do Taškentu. Noční let.


2. den zájezdu Brzy ráno přílet do Taškentu. Vnitrostátní let Taškent - Urgenč. Přejezd do CHIVY, první seznámení s historickou částí Ichon Qala, která je celá obehnána mohutnými hradbami a tvoří tak nádherný skanzen pod širým nebem. Ubytování a večeře.


3. den zájezdu Prohlídka klenotu střední Asie CHIVY (UNESCO). Chiva je sice s monumentálních měst na Hedvábné stezce nejmenší, ale rozhodně ne méně zajímavá. Prohlídka Chivy zahrnuje komplex starého města Ichon Qala s pevností Kunya Ark, mešitou Juma Masquid, mauzoleem Pahlavana Mahmuda, Tosh-Khovli palácem, medresou Shergozi-khan, medresou Alloquli-Khan.


4. den zájezdu Přejezd do Buchary. Cestou překročíme druhou největší řeku Uzbekistánu Amu Darya pramenící na východním Pamíru a POUŠŤ KYZYLKUM. Poušť v Uzbekistánu není úplně „pustá“, má i zelená místa, lze pozorovat spoustu živočichů a při troše štěstí i volně žijící velbloudy.


5. den zájezdu BUCHARA (UNESCO), starobylé město s mnoha architektonickými památkami. Komplex Lyabi-Hauz, Ulugbegova medresa, kryté bazary, mešita Magoki-Attar, minaret a mešita Kalon, medresa Mir-i-Arab, pevnost Ark, mešita Bolo-Hauz, mauzoleum Ismail Samani, mauzoleum Chasma-Ayub, medresa Nadir Devon Begi. Večeře v Nadir Devonbegi medrese a národní folklórní show.


6. den zájezdu Přejezd do ŠACHRISABZU (UNESCO), rodiště slavného Tamerlána, prohlídka paláce Ak-Sarai, mešity Ko´k-Gumbaz, komplexu Khazraty-Imam a krypty Tamerlána, komplexu Dottilavat. Dojezd do Samarkandu. V případě, že nebude dokončena právě probíhající rekonstrukce středu města, bude teto den náhradní program.


7. den zájezdu Den věnovaný horám ZERAFSHAN, které nesou stejný název jako uzbecká „zlatonosná“ řeka. Návštěva uzbecké vesnice TERSAK a seznámení s místním životem. Pěší výlet do centra hor kolem pastvin k menším vodopádům. Piknic na cestě. Po výletu návrat do Samarkandu, večeře v místní restauraci, nocleh v hotelu.


8. den zájezdu Celodenní prohlídka SAMARKANDU, nejkrásnějšího města na Hedvábné stezce, které rovněž patřilo k nejvýznamnějším obchodním centrům, slavné náměstí Registan (tzv. Písečné náměstí je symbolem města i celé země) s Ulugbegovou medresou a medresami Tillia-Kari a Sher Dor, dále mauzoleum Gur-e-Emir a Rukhabod, starobylý architektonický komplex Shah-i Zinda – rozsáhlá nekropole se 44 hrobkami a 20 mauzolei z 11. až 15.st., byl zde pohřben popel bratrance proroka Muhammada Kusama Ibn Abbase, mešita Bibi-Chanum, barvitý bazar „Siyob“. Večeře v National Guest House.


9. den zájezdu Dopoledne přejezd do Taškentu. Odpoledne prohlídka hlavního města Uzbekistánu TAŠKENTU, Starý Taškent, Barakchánova medresa, mauzoleum Hazrati Imam, tržiště Chorsu aj.


10. den zájezdu Výlet do hor centrální Asie do POHOŘÍ CHIMGAN, kde byla za sovětské éry vybudována i zimní střediska. Výjezd do letoviska Chimgan, které nyní slouží jako výletní místo pro obyvatele Taškentu, výjezd lanovkou (bude-li funkční) a kratší pěší výlety. Sjezd k přehradě CHARVAK LAKE, která nás udiví svou mohutností a rozlohou (obvod údajně přesahuje 100 km) i nádherně modrou barvou. Návrat do Taškentu, večeře v místní restauraci, nocleh v hotelu.


11. den zájezduOdlet do Prahy.


Poznámka:
pořadí prohlídek měst může být pozměněno v závislosti na domácím letovém řádu. Na zájezd je třeba se přihlásit včas, a to z důvodu delší lhůty na vyřízení víza.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000