crosssearch

Uzbekistán - Turkmenistán - Kyrgyzstán - Kazachstán

Poznávací zájezdy, Uzbekistán

Naprosto ojedinělá cesta po nejvýznamnějších místech Hedvábné stezky. Královské paláce, perské koberce, památky UNESCO a pravá exotika.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY

Sraz na letišti v Praze 2 hod. před odletem. Odlet přímou linkou do Taškentu. Přílet do Uzbekistánu v ranních hodinách, uvítání na letišti, transfer do hotelu, krátký odpočinek, snídaně. Program začínáme prohlídkou Taškentu. Uvidíme místní „Broadway“ – pěší ulici s umělci, Khast Imam Square - Srdce Taškentu, mešitu Tilla Šejk, mausoleum Kafal Šaši (hrob místního lékaře, filozofa a básníka islámu, který zde žil 904 – 979 n.l.), náměstí nezávislosti Amir Temur a další významné památky města, nocleh v hotelu.

2. den TAŠKENT - URGENČ - CHIVA

Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Urgenče v Chorézmské oblasti. Transfer do hotelu, ubytování. Odjezd do blízké Chivy, historického klenotu Střední Asie. Prohlídka města s návštěvou pevností Kynya Ark a Ičan Kala, madrásy Muhammad Rahimchon a Išhanovy, mauzolea Pahlavána Mahmúda, minaretu a mešity Islam Kodža a paláce Tašhauli. Nocleh v Chivě.

3. den CHIVA – DASHAUZ - AŠCHABAD

Snídaně. Transfer na uzbecko – turkmensko hranici, pokračujeme cestou do města Konye a následně do Dashauzu. Odtud poletíme vnitrostátní linkou do Ašchabadu. Transfer z letiště do hotelu, nocleh.

4. den AŠCHABAD

Snídaně, prohlídka města, návštěva Národního muzea historie a etnografie, bazaru Tolkuška, což je ráj pro fotografy. Kromě tradičních látek a koberců zde naleznete vše od hřebíků až po motocykly. Pokračujeme do muzea koberců, kde se nachází největší koberec na s větě zvaný Tekke Bukhara. Dále uvidíme archeologické naleziště „Stará Nisa“, mešitu Turkmenbaši a komplex prezidentského paláce. V rámci programu večer navštívíme folklórní show spojenou s večeří. Návrat do hotelu, nocleh.

5. den AŠCHABAD - MARY

Snídaně v hotelu. Transfer na letiště, odlet do Mary. Po přistání exkurze do starobylého města Merv (40 km), který je starodávným městem na „hedvábné stezce“ a celý komplex je úžasnou archeologickou lokalitou zapsanou na seznamu UNESCO. V oblasti se nachází pět starobylých měst z různých období. Na cestovatele může působit trochu rozpačitě, na první pohled je to zjizvená krajina příkopy a kanály, pastvinami pro velbloudy, s otlučenými stavbami z pískových cihel. Navštívíme mauzoleum sultana Sandžara, jež bylo vystavěno v 12. století. Dále uvidíme pozůstatky a památky měst Alexandria, Antiochia, Sultan Kala, zbytky zdí paláce Abdoulla Khana Kala, zříceniny tvrzí Kyz-Kala a Erk Kala, mausoleum Mukhammed Ibn Zeid, regionální muzeum v Mary. Nocleh ve městě Mary.

6. den MARY - BUCHARA

Snídaně v hotelu, transfer zpět do Uzbekistánu a pokračujeme cestou do města Buchara. Po příjezdu a ubytování v hotelu ještě stihneme procházku po historickém centru města s odborným výkladem.

7. den BUCHARA

Snídaně. Celodenní prohlídka města: pevnosti Ark, bývalého sídla bucharských emírů, mešity Bolo Hauz, mauzolea Češme Ajúba, architektonického komplexu Poj Kalon s madrásou Mír Arab, Ulugbegovy madrásy a madrásy Abdulazíze Chána. Odpoledne pokračování v prohlídce Buchary, výlet k mauzoleím v Čór Bakru a k letnímu paláci Sitora-e-mokhi Chosa. Nocleh.

8. den BUCHARA - SAMARKAND

Po snídani pokračujeme v cestě dál do města Samarkand. Po krátkém odpočinku první část prohlídky města, které bylo dřívější křižovatkou dvou nejvýznamnějších obchodních. Náměstí Registan s Ulugbegovou madrásou a madrásami Tillya-kari a Šér-dór je hned vedle Modré mešity v Istanbulu ztělesňuje nejnádhernější příklad islámské kultury a architektury. V jeho okolí se nachází velké množství dalších památek. Nocleh.

9. den SAMARKAND

Snídaně, celodenní prohlídka města Samarkand. Prohlédneme si observatoř Ulughbek z 15. století., vykopávky a muzeum antického města Afrosiab. Zajímavým bodem prohlídky je starobylé pohřebiště Shakh-i- Zinda. Architektonický komplex čítá na 44 hrobek a 20 mauzoleí z 11.-15. století. Dále uvidíme krásně zrekonstruované Gur-Emirovo mauzoleum, které ukrývá hrobku Gur- Emira, který údajně stavěl pyramidy z lebek poražených nepřátel. Nocleh.

10. den SAMARKAND - TAŠKENT

Snídaně. Jednou z nejvyhledávanějších architektonických atrakcí ve Střední Asii je mešita Bibi-Khonym, která je největší známou mešitou islámského světa. Po prohlídce pokračujeme v cestě do Taškentu. Ubytování v hotelu, volný čas. Doporučujeme vyrazit na místní „Broadway“, pěší ulici, která má pozoruhodnou atmosféru. V klidu si objednejte drink a vychutnejte si atmosféru tohoto místa.

11. den TAŠKENT – BIŠKEK – NÁRODNÍ PARK ALA ARCHA

V časných ranních hodinách transfer na letiště a odlet do města Biškek. Transfer a ubytování v hotelu. Po krátkém odpočinku si prohlédneme národní přírodní park Ala- Archa se nachází v malebné rokli, 40 km od Biškeku. Na cestě do parku krátce zastavíme u tradičního kyrgyzského hřbitova a navštívíme mauzoleum Gumbezeho v Baitik Baatyru, místního respektovaného vůdce. Na území parku doporučujeme krátký trek do soutěsky Ak Sai, což je boční rokle hlavní soutěsky Ala Archa. Užijete si nádherného výhledu na vrcholky kyrgyzského pohoří Alatau Ridge (Tien Shan). Pokud nám čas dovolí, můžeme dojít až k vodopádu Sai a udělat si piknit v přírodě. Cestou zpátky do Biškeku navštívíme bazar Osh. Při večeři budeme mít jedinečnou příležitost poslechnout si tzv. Manaschi (zpěvák, který zpívá národní kyrgyzský epos Manas) a uvidíte také vystoupení kyrgyzského folklórního souboru.

12. den BIŠKEK – ISSYK KUL

Snídaně. Krátka projížďka busem po hlavním městě a pokračujeme k starému minaretu Burana Tower. Minaret byl postaven ve městě Balasagun, jednom z hlavních měst státu Karakhanid, který existoval v 11-12 století našeho letopočtu a jednalo se o důležité obchodní místo na Velké hedvábné stezce. Navštívíme malé místní muzeum, sbírku Balbals, starobylou hrobku Turkic a nakonec typický rodinný dům v Tokmoku, kde poznáme blíže život místních obyvatel. V odpoledních hodinách se vydáme k Issyk- Kulu, druhému největšímu vysokohorskému jezeru na světě, hned po jezeře Titicaca v Jižní Americe. Měří na délku 182 km, široké je 58 km a vzniklo v důsledku sopečné činnosti. Díky tepelné aktivitě nikdy nezamrzá. V létě dosahuje teplota vody 25-28 stupňů Celsia (teplejší než vzduch). Můžete se koupat v jezeře, které je uzavřené ze všech stran zasněženými vrcholky pohoří Tien Shan. Nocleh.

13. den ISSYK KUL - BIŠKEK

Snídaně. V dopoledních hodinách pokračujeme do místa Petroglyphs, kde uvidíme chrám pod širým nebem Scythians vytvořený hungsunskoui civilizací, jejíž historie sahá do 9.-8. století před naším letopočtem. Z úpatí Kungey Alatoo Ridge je krásný výhled na celé jezero. Navštívíme Národopisné muzeum a poplujeme lodí v čistých vodách jezera Issyk Kul. Zpět se budeme vracet nádhernou přírodou kolem řeky Chu do údolí Chuy, soutěskami, propastmi přes pohoří Ťan-šan. Nocleh v Biškeku..

14. den BIŠKEK – ALMATY

Snídaně, odjezd z Biškeku do Almaty. Přechod kazašsko-kyrgyzské hranice trvá asi jednu hodinu na cestě do Almaty uvidíme pohádkovou kazašskou step, plnou stád koní, ovcí. Step o rozloze více než 2200 kilometrů sahá od Kaspického až po Aralské moře a k pohoří Altaj. Po krátkém odpočinku, ubytování v hotelu a obědě začínáme prohlídku města. Navštívíme Panfilov park s ortodoxní katedrálou Zenkov, památník Velké vlastenecké války, Národní muzeum hudebních nástrojů, náměstí Republiky a státní muzeum. Nocleh.

15 den ODLET DO PRAHY

Snídaně, v ranních hodinách transfer na letiště a odlet z Almaty, přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000