crosssearch

Uzbekistán-Turkmenistán-Írán-Arménie - poznávací zájezd

Poznávací zájezdy, Uzbekistán

Okruh, který je nazýván jako první část Hedvábné stezky- možnost srovnání rozdílných kultur od arabské a perské po arménskou

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tipy pro správnou volbu

• okruh, který je nazýván jako první část „Hedvábné stezky“
• možnost srovnání rozdílných kultur od arabské a perské po arménskou

Trasa

Taškent | Samarkand | Buchara | Farab | Mary | Merv | Tabríz | Djolfa | Nordooz | Goris | Jerevan

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
• 13x nocleh v 3* hotelech po okruhu se snídaní
• místního licencovaného průvodce
• českého průvodce
• všechny transfery klimatizovaným busem
• výlety a vstupy do památek

Program zájezdu

1. den: Sraz na letišti, odlet z Prahy do hlavního města Uzbekistánu – Taškentu. Přílet do Taškentu. Prohlídku města začneme na místní „Broadway“ – pěší ulici s umělci, Khast Imam Square - srdce Taškentu, mešita Tillya Sheykh, mauzoleum Kafal Shashi (hrob místního lékaře, filozofa a básníka islámu, který žil 904 – 979), náměstí nezávislosti Amir Temur a další významné památky města, večeře a nocleh v hotelu.
2. den: Snídaně, celodenní prohlídka města Samarkand. Prohlédneme si observatoř Ulughbek z 15. století., vykopávky a muzeum antického města Afrosiab. Zajímavým bodem prohlídky je starobylé pohřebiště Shakh-i-Zinda. Architektonický komplex čítá na 44 hrobek a 20 mauzoleí z 11.-15. století. Dále uvidíme krásně zrekonstruované Gur-Emirovo mauzoleum, které ukrývá hrobku Gur- Emira, který údajně stavěl pyramidy z lebek poražených nepřátel. Jednou z nejvyhledávanějších architektonických atrakcí ve Střední Asii je mešita Bibi- Khonym, která je největší známou mešitou islámského světa. Večeře, nocleh.
3. den: Snídaně, prohlídka náměstí Registan, dřívější křižovatka dvou nejvýznamnějších obchodních cest. Hned vedle Modré mešity v Istanbulu ztělesňuje nejnádhernější příklad islámské kultury a architektury. Po obědě odjezd do Buchary (300 km). Příjezd a ubytování v hotelu, večeře, nocleh.
4. den: Snídaně, prohlídka města. Buchara je jedno z nejznámějších měst na „hedvábné stezce“. Stará část města nabízí k prohlídce nespočet památek. Skvělým místem k odpočinku je Lab-i-Hauz, k popíjení čaje či kávy a sezení u fontány. Odtud uvidíme archu a městskou tvrz. Mezi těmito dvěma místy se nachází škola koránu, nádherná mešita Kalyan a vysoký minaret Kalon s mrazivou historií. Neunikne nám ani nová část města, která opravdu žije.
5. den: Snídaně. Transfer do Turkmenistánu. Příjezd do Mary, ubytování v hotelu. Večeře a nocleh.
6. den: Snídaně. Odjezd do starobylého města Merv, který je starodávným městem na „hedvábné stezce“ a celý komplex je úžasnou archeologickou lokalitou zapsanou na seznamu UNESCO. V oblasti se nachází pět starobylých měst z různých období. Na cestovatele může působit trochu rozpačitě, na první pohled je to zjizvená krajina příkopy a kanály, pastvinami pro velbloudy, s otlučenými stavbami z pískových cihel. Navštívíme mauzoleum sultana Sandžara, jež bylo vystavěno v 12. století. Dále uvidíme pozůstatky a památky měst Alexandria, Antiochia, Sultan Kala, zbytky zdí paláce Abdoulla Khana Kala, zříceniny tvrzí Kyz-Kala a Erk Kala, mauzoleum Mukhammed Ibn Zeid. Návrat do Mary, večeře v jedné z místních restaurací. Přenocování v hotelu.
7. den: Snídaně. Transfer na turkmensko- iránský hraniční přechod "Serax" (185 km). Pokračujeme do Mashhadu. Návštěva mešity Gowharshad a hrobky Nadershah E-Afshar a dále národního parku Koohe Sangi Promenade. Večeře a nocleh v hotelu.
8. den: Snídaně. Transfer z hotelu na letiště, ranní let do Tabrízu, ubytování v hotelu, prohlídka města Tabríz, návštěva Modré mešity, dále pevnosti Alishah a bazaru. Večeře a nocleh.
9. den: Snídaně. Odjezd k malému přístavu Rahmanloo u jezera Urmiah, kde je nádherný výhled na celé jezero a na malé skalnaté ostrovy vysoko rostoucí na druhé straně jezera. Vrátíme se zpět do Tatev Monastery vesnice a prohlédneme si skalní domy Kanduvan, které vypadají jako kužele cukru. Lidé je postavili jako úkryty před mongolskou invazí. Cesta pokračuje zpátky do Tabrizu do parku El Goli Park, která je známá pavilonem z let vlády Aghooyunloo. Večeře a nocleh.
10. den: Snídaně. Cesta bude pokračovat do města Djolfa, kde navštívíme kostel Sv. Stephanus – následně pojedeme do Nordoozu. Město z druhé strany v Arménii se nazývá Meghry. Pokračujeme do města Goris. Návštěva jeskyně ve vesnici Khndzoresk, fantastický pohled na údolí, ve kterém protéká řeka a kde je mnoho jeskyní a skalních útvarů čekajících na prozkoumání. Přenocování v hotelu v Gorisu.
11. den: Snídaně. Výlet do nejvelkolepějšího kláštera v Arménii, kláštera Tatev (9-13. stol.), bývalého střediska pro vědy a umění, kde mnoho slavných Arménů žilo a pracovalo po mnoho staletí. Komplex Tatev se skládá ze tří kostelů, refektáře, knihovny, sklepů a podzemí, několik rezidencí. Klášter obklopují nádherné kaňony. Na cestě z kláštera Tatev zastavíme u "ďáblova mostu", prozkoumáme starověké observatoře Karahunj. Pokračujeme do průsmyku Selim a navštívíme středověkou karavanní stezku na Velké hedvábné cestě. Oběd. Prohlídka kláštera Noravank, který byl velkým náboženským a kulturním centrem ve 12. století. Po návštěvě továrny na výrobu vína Areni, kde ochutnáme místní produkty, zdegustujeme místní víno vyrobené ze speciálních druhů vinné révy, navštívíme klášter Khor Vrap. Je umístěn na velmi romantickém místě s výhledem na horu Ararat. Příjezd do Jerevanu. Ubytování v hotelu.
12. den: Snídaně. Prohlídka Jerevanu. Navštívíme muzeum Matenadaran, pevnost Erebuni (782 př.n.l.). Starověký Jerevan byl založen v roce 782 př. n.l. a jmenoval se původně Erebuni. Uvidíme hrad Arin Berd, které působí jako muzeum pod širým nebem. Navštívíme pohanský chrám Garni, který byl postaven v 1. století našeho letopočtu. Procházka podél kaňonu, ke kamennému mostu ze sloupcovitého čediče z 9. století přes řeku Azat. Oběd v místní restauraci, kde budete mít jedinečnou příležitost si upéct arménský národní chléb - Lavash. Jedná se o speciální chléb, který může být skladován po velmi dlouhou dobu. Naše cesta pokračuje do kláštera Beghard (památka UNESCO). Přesné založení kláštera není známo, současný komplex byl postaven v polovině 13. století. Nocleh v hotelu.
13. den: Snídaně. Návštěva katedrály svaté církve Echmiadzin, která je centrem arménské církve, jedná se o nejstarší křesťanský chrám v Arménii. Katedrála Mayr Tachar je postavena v roce 301 až 303. (Oba chrámy - Echmiadzin a Zvartnots jsou uvedeny v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO). Pokračujeme k jezeru Sevan (1900 m nad mořem). Pohled na neustále se měnící barvy nám poskytne ideální prostředí na oběd. Na poloostrově jezera Sevan, navštívíme klášter Sevanavank. Návrat do Jerevanu.
14. den: Transfer na letiště, odlet z Jerevanu, přílet do Prahy.

Cena nezahrnuje

• víza:
• Uzbekistán – 50,- USD (na místě),
• Turkmenistán – 55,- USD (na místě)
• Írán – 2.000,- Kč
• bakšišné a spropitné pro místního průvodce a řidiče
• místní poplatek při vstupu do Turkmenistánu 16,- USD

Fakultativní služby

Příplatek za jednolůžkový pokoj 12.800,- Kč

Cestovní pojištění

• pojištění Svět basic 480,- Kč
• pojištění Svět Standard (limit plnění storna 50 tis. Kč) 790,- Kč
• pojištění Svět Plus (limit plnění storna 80 tis. Kč) 920,- Kč

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob.


 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000