crosssearch

Putování Hedvábnou stezkou

Poznávací zájezdy, Uzbekistán

Obrázek není k dispozici

Vydejte se s námi po stopách dávných karavan, které někdy i roky putovaly neznámými kraji. Poznejte dvě země, které ležely na Hedvábné stezce. V srdci Asie se v pouštích Karakum a Kyzylkum nacházejí skvosty převážně středověké architektury, nádherná města s modrými kopulemi...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (st): Odlet z Prahy ve večerních hodinách, let do Taškentu v Uzbekistánu.

2.den (čt): Přílet do Taškentu v ranních hodinách, po vyřízení všech formalit na letišti transfer do města a začátek prohlídky hlavního města Uzbekistánu TAŠKENTU: Barakchánova medresa, mauzoleum Hazrati Imam, tržiště Chorsu, návštěva Muzea užitého umění. Místa mohou být navštívena i 15. den. Odpoledne transfer na letiště, vnitrostátní let Taškent – Urgenč. Přejezd do Chivy v Chorézmské oáze, ubytování a nocleh.

3.den (pá): Celodenní prohlídka klenotu střední Asie CHIVY (UNESCO). Chiva je sice s monumentálních měst na Hedvábné stezce nejmenší, ale rozhodně ne méně zajímavá. Prohlídka Chivy zahrnuje komplex starého města Ichon Qala s pevností Kunya Ark, mešitou Juma, mauzoleem Pahlavan Mahmud, Tosh-Khovli palácem, medresou Shergozi-khan, medresou Alloquli-Khan. Nocleh.

4.den (so): Přejezd na Turkmenské hranice, vyřízení formalit. KONYE-URGENČ – (ve 12.stol. hlavní město Chorézmské říše) monumentální středověké památky: mauzolea Nejameddin Kubra a sultan Ali, jižní oblast starého Urgenče s komplexem Turabeg Khanym, mauzoleem Sayid Ahmed, minaretem Gutlug Timur a mauzoleem sultána Tekeshe a Il-Arslan. Nocleh.

5.den (ne): Přejezd POUŠTÍ KARAKUM a návštěva jednoho z přírodně nejzajímavějších míst v Turkmenistánu DARVAZA GAS CRATERS – tři krátery z 50. let 20.st. s hořícím plynem, vodou nebo bublajícím bahnem. ERBENT – město v oáze s jurtami, velbloudy, možnost posezení v jurtě u čaje. Dojezd do Ašchabadu, nocleh.

6.den (po): AŠCHABAD – hlavní město Turkmenistánu, Oblouk Neutrality, 12metrová socha prezidenta Nijazova, náměstí Nezávislosti s Turkmenbašiho palácem, ministerstvy a parlamentem, v případě pěkného počasí výjezd kabinovou lanovkou do nadm. výšky 1290 metrů do svahů pohoří Kopet Dag. Odpoledne NISSA – pozůstatky jednoho z hlavních měst parthské říše ve 3.st.př.n.l. GYPJAK – největší mešita ve střední Asii Turkmenbaši Ruhy. Nocleh.

7.den (út): Brzy ráno přejezd na východ Turkmenistánu do 350 km vzdáleného Mary. MERV – starobylé město a významné obchodní centrum na Hedvábné stezce, rozsáhlá archeologická lokalita pod patronací UNESCO. Nachází se zde 5 starobylých měst z různých období. Mezi nejvýznamnější památky patří mauzoleum sultána Sanjara, Sultan Kala, zříceniny tvrzí Kyz-Kala a Erk-Kala, mauzoleum Mohammed Ibn Zeid. Nocleh.

8.den (st): Přejezd na sever, přes řeku Amudarju, na hraniční přechod do Uzbekistánu, vyřízení formalit, dojezd do Buchary, nocleh.

9.-10.den (čt-pá): BUCHARA (UNESCO) – starobylé město s mnoha architektonickými památkami. Komplex Lyabi-Hauz, Ulugbegova medresa, kryté bazary, mešita Magoki-Attar, minaret a mešita Kalon, medresa Mir-i-Arab, pevnost Ark, mešita Bolo-Hauz, mauzoleum Ismail Samani, mauzoleum Chasma-Ayub, palác Nadir Devon Begi. 1x večeře v Nadir Devonbegi medrese a národní folklórní show. Nocleh.

11.den (so): Transfer do NURATU a prohlídka města. Zastávka u pramene CHASHMA – pro islám jedno z nejdůležitějších poutních míst v regionu, náboženský komplex Chasma (v tádžičtině znamená pramen). Pevnost Alexandra Velikého NUR, založená v r. 327 př.n.l. Přejezd do Yangigazganu, projížďka na velbloudech, večeře u ohně, nocleh v jurtách.

12.den (ne): JEZERO AYDARKUL, za dobrého počasí možnost koupání. Přejezd do Samarkandu, individuální volno, nocleh.

13.den (po): Celodenní prohlídka SAMARKANDU – nejkrásnějšího města na Hedvábné stezce, které rovněž patřilo k nejvýznamnějším obchodním centrům. Slavné náměstí Registan (tzv. Písečné náměstí je symbolem města i celé země) s Ulugbegovou medresou a medresami Tilla-Kari a Sher Dor. Dále mauzoleum Gur-E-Amir a Rukhabod, Ulugbegova observatoř, starobylý architektonický komplex Šachi Zinda – rozsáhlá nekropole se 44 hrobkami a 20 mauzolei z 11. – 15.st., byl zde pohřben popel bratrance proroka Muhammada Kusama Ibn Abbase, mešita Bibi-Chanym, barvitý bazar „Siyob“. Večeře v National Guest House, nocleh.

14.den (út): Celodenní výlet do ŠACHRISABZU (UNESCO) – rodiště slavného Tamerlána (Timur Lang), prohlídka paláce Ak-Sarai, mešity Ko´k-Gumbaz, komplexu Khazraty-Imam a krypty Tamerlána, komplexu Dottilavat. Návrat do Samarkandu. Večeře v National Guest House, nocleh.

15.den (st): Přejezd do Taškentu. Cestou prohlídka TAMERLÁNOVY BRÁNY a Medového trhu v JIZZAKHU. Příjezd do TAŠKENTU – dokončení prohlídky. Nocleh.

16.den (čt): Časně ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000