crosssearch

Po stopách hedvábné stezky

Poznávací zájezdy, Uzbekistán

Den 1: Odlet do Taškentu Uzbekistán UBYTOVÁNÍ: Hotel Grand Orzu DOPRAVA: Odlet z Prahy do Taškentu, doba letu – 3 hodiny Odlet z Prahy a večerní přílet do Taškentu. Po příletu následuje transfer do hotelu a noc v hotelu. Den 2: Taškent Uzbekistán STRAVOVÁNÍ:...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu


Den 1
: Odlet do Taškentu Uzbekistán

UBYTOVÁNÍ: Hotel Grand Orzu
DOPRAVA: Odlet z Prahy do Taškentu, doba letu – 3 hodiny

Odlet z Prahy a večerní přílet do Taškentu. Po příletu následuje transfer do hotelu a noc v hotelu.

Den 2: Taškent Uzbekistán

STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu Grand Orzu
UBYTOVÁNÍ: Hotel Grand Orzu

Po snídani v hotelu začínáme s prohlídkou Taškentu, čeká nás návštěva historické části města, modlitebny v Barak Khana, mešity Tila Shaikh a archivu, který je známý díky vzácné kopii Koránu, který sepsal Caliph Othman. Odpoledne navštívíme trhy Kukeldash a Chorsu. Po návštěvě trhu se vracíme zpět do hotelu. Noc v hotelu.

 

Den 3: Přelet z Taškentu do Buchary Uzbekistán

STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu Grand Orzu
UBYTOVÁNÍ: Hotel Malika Bukhara
DOPRAVA: Přelet do Bukhary, doba letu – 1 hodina a 5 minut

Po brzké snídani následuje ranní transfer na letiště a přelet do města Buchara. Z letiště se přesuneme do hotelu. Po ubytování se vydáme na celodenní prohlídku města, která zahrnuje návštěvu komplexu Lab-i-khauz, bazénu a čtvrti Chaikhana. Chaikhana je moderním centrem starého města. Dále prohlídka medresy Nadirkhon Devanbegi, Khanaga, mešity Mogaki Attari, minaretu a mešity Poi Kalon. K vidění bude i medresa Aziz Khan a Ulugbek. Během procházení města nás je naplánovaná zastávka na oběd v galerii umění Davron, kde je možné vidět jedinečnou sbírku davronských miniatur. Odpoledne, po obědě, bude následovat návštěva pevnosti Ark, mešity Balakhauz, mauzolea Ismaila Samanida a návštěva Chashma Ayub. Po prohlídce celého města se vracíme do hotelu. Noc v hotelu.

 

Den 4: Prohlídka Buchary Uzbekistán

STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu Malika Bukhara
UBYTOVÁNÍ: Hotel Malika Bukhara

Po snídaní absolvujeme půldenní prohlídku Sitora-i-Mokhikhosa. Sitora-i-Mokhikhosa je letní sídlo bývalého emíra Buchary. Je zde možné vidět unikátní směs tradičního ruského stylu a místních orientálních tradic. Slavné provedení bílého sálu zdobeného vytesaným alabastrem připomíná sály ruských paláců v Petrohradu. Odpoledne nás transfer zaveze do mauzolea Bahauddin Naqshbandi, sídla slavného duchovního súfi ze 14. stol. (Súfismus je sunnitská duchovní cesta islámem.) Kult Bahauddina Naqshbandiho byl mezi lidmi velice uctívaný. K večeru návrat do Buchary a nabízíme možnost procházky po uličkách starobylého města, které má téměř kouzelnou atmosféru. Noc v hotelu.

 

Den 5: Cesta z Buchary do Samarkandu, zastávka a exkurze ve městě Šachrisabz Uzbekistán

STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu Malika Bukhara
UBYTOVÁNÍ: Hotel Malika Classic
DOPRAVA: Přejezd do Samarkandu, 368 km

Po snídani se vydáme na cestu do historického města Samarkand. Po cestě nás čeká zastávka a exkurze ve městě Šachrisabz. Šachrisabz je domovem a rodištěm nejdůležitějšího dobyvatele ve Střední Asii, Amira Temura (na západě známého jako Tamerlana Velikého). Dále si prohlédneme vykopávky paláce Ak Saroy, největšího paláce založeného Tamerlanem. Tento palác svým pojetím připomíná samarkandskou mešitu Bibi-Khanum, ale je nesrovnatelně větší a zdobnější. Poničené velkolepé vstupní věže mešity svědčí stáří a síle, které se projevují i v krásné mozaikové výzdobě hradeb. Dále navštívíme modlitebny v Dorus Tilavat, mešity Kok Gumbaz, Dorus Saidat a páteční mešity. Odpoledne pokračujeme v cestě do Samarkandu a do hotelu. Noc v hotelu.

 

Den 6: Samarkand Uzbekistán

STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu Malika Classic
UBYTOVÁNÍ: Hotel Malika Classic

Po snídani je v plánu celodenní prohlídka Samarkandu s návštěvou náměstí Registan, které bylo po mnoho století srdcem tohoto města. Stojí zde tři krásné stavby a to medresa Ulug-Bek (postavená v 15. stol.), medresa Tillya-Kori (postavená v 17. stol.) a medresa Sher-Dor (také ze 17. stol.). Dalším zajímavým místem, které si prohlédneme je Gur Emir („Hrobka krále“), neboli mauzoleum slavného dobyvatele Tamerlana Velikého.
Odpoledne nás čeká prohlídka páteční mešity zvané Bibi-Khanum, nejvýstavnější stavby z dob Amita Temura a později i návštěva trhu zvaného Hedvábné stezka a pohřebiště Shahi Zinda. Před návratem do hotelu se zastavíme v „Aiesha“, neboli v dílně orientální textilní výroby Valentina Romanenka. Uvidíme postup zpracování a výroby přírodního hedvábí. Součástí je také malá přehlídka národních krojů. Prohlédneme si i originální, ručně vyráběné hedvábné látky, které Samarkand proslavili.

 

Den 7: Samarkand Uzbekistán

STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu Malika Classic
UBYTOVÁNÍ: Hotel Malika Classic

Po snídani budeme pokračovat v prohlídce města, kterou jsme započali předcházející den. Zavítáme do malé továrny Hurdjum, kde uvidíme tradiční postupy při tkaní koberců a do vesničky Konigil, poblíž Samarkandu, kde bude předvedená názorná ukázka výroby papíru. Papír se tvoří přeměnou kůry moruše a Samarkandu je díky této metodě velmi proslulé. Po exkurzích je v plánu oběd v místní hezké restauraci, kde je možné ochutnat samarkandskou specialitu „plov“. Odpoledne navštívíme vykopávky a muzeum starověkého města Afrosiab a Ulugbekskou hvězdárnu. Hvězdárnu nechal postavit Ulugbek, vnuk Amira Temura a to v letech 1428-1429. Dále navštívíme nejstarší vinařství Střední Asie, Hovrenko. Zde je možné ochutnat pravé místní samarkandské víno a brandy.

 

Den 8: Přejezd ze Samarkandu do Taškentu Uzbekistán

STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu Malika Classic
UBYTOVÁNÍ: Hotel Grand Orzu
DOPRAVA: Přejezd do Taškentu, 330 km

Po snídani následuje dopolední přejezd do Taškentu. Po příjezdu do Taškentu a ubytování v hotelu je na programu odpolední prohlídka města, během které navštívíme Umělecko-průmyslové muzeum, zaměřené na každodenní život v této oblasti, náměstí Mustakillik („Nezvávislosti“) v srdci Taškentu a slavné taškentské metro, které je vyzdobené místním mramorem a žulou. Metro téměř připomíná podzemní palác. Dále si prohlédneme náměstí Amir Temur a operní divadlo Navoi. Následuje přesun zpět do hotelu. Noc v hotelu.

 

Den 9: Přelet z Taškentu do Biškeku Kyrgyzstán

STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu Grand Orzu
UBYTOVÁNÍ: Hotel Asia Mountains
DOPRAVA: Přelet do Biškeku, doba letu – 2 hodiny a 20 minut

V brzkých ranních hodinách nás transfer odveze na letiště a poletíme do města Biškek v Kyrgyzstánu. Po ubytování následuje prohlídka parku Oak, náměstí Ala-Too, Filharmonie, sochy Manas a památníku Victory. Odpoledne je na programu výlet do národního parku Ala-Archa (rozprostírající se na ploše o téměř 120,000 hektarů). Ala-Archa je oblíbeným místem výletů a vycházek obyvatel Biškeku. Po necelé hodině jízdy od centra Biškeku dojedeme do horské soutěsky, kudy protéká řeka se stejným názvem Ala-Archa. Řeka je lemována vysokými, sněhem pokrytými vrcholky hor se strmě stoupajícími zalesněnými horskými svahy. Po procházce parku nás transfer zaveze zpět do hotelu v Bišeku. Noc v hotelu.

 

Den 10: Přejezd z Biškeku do Bulan-Sogotuu Kyrgyzstán

STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu Asia Mountains
UBYTOVÁNÍ: Hotel Meridian
DOPRAVA: Přejezd do Bulan – Sogotuu, 310 km

Ráno po snídani nás čeká cesta z Biškeku do vesnice Bulan-Sogotuu. Cesta vede podél severního břehu jezera Issyk-Kul. Lidé říkají jezeru „perla Ťan-Šanu“. Jezero je 180 km dlouhé a až 70 km široké a je to druhé největší horské jezero na světě, hned po jezeře Titicaca v Peru. Jezero leží 1.600 m nad hladinou moře a je hluboké až 668 m. Rozprostírá se mezi pohořím Kungoj Ala-Too („Slunečné“) na severu, a pohořím Terskej Ala-Too („Temné“) na jihu. Obě pásma stoupají do výšek nad 4.000 m. Po cestě se zastavíme u věže Burana, která označuje místo, kde stálo město Karakhanid, po prohlídce pokračujeme do Issyk-Kul. Další zastávka je naplánovaná v galerii umění Cholpon-Ata. Jedná se o galerii starobylých, kamenných soch pod širým nebem. Stáří soch se datuje od 500 let před Kristem až po 100 let po Kristu. Sochy zpodobňují vlky, kozorožce, kozy, koně, sněžné leopardy, ale také rituály obětování a výjevy z lovů. Po prohlídce pokračujeme do města Bulan - Sogotuu, kde se ubytujeme a strávíme dnešní noc.

Den 11: Přejezd z Bulan-Sogotuu do Karakolu Kyrgyzstán

STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu Meridian
UBYTOVÁNÍ: Hotel Green Yard
DOPRAVA: Přejezd do Karakolu, 120 km

Po snídani přejez do města Karakol. Po cestě návštívíme malebné rokle Semenov, odkud je krásný výhled na horské louky a zasněžené vrcholky hor. V dáli je možné vidět jezero Issyk-Kul. Zhruba 12 km před Karakolem absolvujeme prohlídku Prezhevalského muzea. Muzeum stojí na břehu velkého jezera a bylo vybudováno na počest slavného, ruského cestovatele a vědce Nikolaje Prezhevalského. Prezhevalski věnoval 21 let svého života výzkumu údolí Issyk-Kul a zemřel nedaleko místa, kde na jeho počest muzeum vzniklo. Další zastávka je na okraji města Karakol, kde se nachází ruská pravoslavná katedrála. Tento hezký malý kostel je jednou z nejúžasnějších místních staveb. Je postavený převážně ze dřeva, uvnitř zdobený ikonami, obrazy a malbami na zdech. Posledním navštíveným místem po cestě do Karakolu je krásná a neobvyklá stavba - mešita Dungan. Historická budova mešity byla postavena ze dřeva a v čínském stylu. Celá budova je postavena bez použití jediného hřebíku. Po prohlídce pokračujeme do Karakolu. Po příjezdu ubytování a noc v hotelu.

 

Den 12: Přejezd z Karakolu do Biškeku Kyrgyzstán

STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu Green Yard
UBYTOVÁNÍ: Hotel Asia Mountains
DOPRAVA: Přejezd do Biškeku, 440 km

Dopoledne, po snídani, přejezd z Karakolu do města Biškek podél jižního břehu jezera Issyk-Kul. Po cestě je v plánu zastávka a návštěva údolí Jety-Oguz (Údolí „Sedmi býků“). V krásné přírodě se zde tyčí několik pozoruhodných formací červených pískovcových skal. Poslední zastávkou po cestě do Bišeku je soutěska Barskoon, kde je k vidění nádherný 100 m vysoký vodopád. Po příjezdu do Biškeku ubytování a noc v hotelu.

 

Den 13: Přejezd z Biškeku do Almaty Kyrgyzstán

STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu Asia Mountains
UBYTOVÁNÍ: Hotel Otrar
DOPRAVA: Přejezd do Almaty, 240 km

Ráno po snídani přejezd do města Almaty v Kazachstánu. Po příjezdu se ubytujeme a čeká nás půldenní prohlídka Almaty. Navštívíme pamětní park 28 hrdinů Panfilovců, katedrálu, muzeum Národních hudebních nástrojů, rokli Medeo a Náměstí Republiky. Po prohlídce města přesun zpět do hotelu. Noc v hotelu.

Den 14: Přílet do Prahy
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu Otrar
DOPRAVA: Odlet do Prahy, doba letu – 2 hodiny a 40 minut

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000