crosssearch

Perly Uzbekistánu hedvábnou stezkou

Poznávací zájezdy, Uzbekistán

Taškent - Urgenč - Chiva - Kyzyl Kum - Buchara - Shakhrisabzu - Samarkand - Taškent

Konečná cena za osobu od: 49 780 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Taškent - Urgenč - Chiva - Kyzyl Kum - Buchara - Shakhrisabzu - Samarkand - Taškent

Program zájezdu

1.den:
odlet večer z Prahy.

2.den:
dopoledne přílet do Taškentu, transfer do hotelu, ubytování a snídaně. Prohlídka Taškentu - Náměstí nezávislosti s budovou vlády a senátu, Taškentské divadlo opery a baletu pojmenované po Ališeru Navoim, medrasády Barak Chán a Kukeldaš, mauzoleum Kafal Šašího, Muzeum užitého umění. Večeře a nocleh.

3.den:
snídaně. Dopoledne přelet do Urgenče v Chorézmské oáze. Prohlídka klenotu Střední Asie Chivy - vnitřní město Ičan-Kala, medrasa Mohammed Amin Chan s minaretem Kalta Minor, pevnost Kunya Ark (sloužila jako chánův palác), mauzoleum Pahlavána Mahmúda a Džumu s ojedinělou možností vystoupat na minaret. Večeře a nocleh.

4.den:
snídaně. Celodenní přejezd autokarem zajímavou pouští Kizil-Kum po bývalé karavanní stezce do Buchary. Večeře a nocleh.

5.den:
snídaně. Prohlídka Buchary - pevnost Ark (sídlo bucharských emírů a symbol vznešenosti a moci), mauzoleum Ismaila Samaního a Česme Ajúba, nejkrásnější mešita ve městě - Bolo Hauz, vodojem Lyabi Hauz z roku 1620, tradiční uzbecký bazar s orientálním zbožím, mešita a nejvyšší minaret v Buchaře Poi Kalián a medrasa Miri Arab dodnes slouží jako škola koránu. Večeře s folklórním představením a nocleh.

6.den:
snídaně. Přejezd autokarem do Shakhrisabzu a prohlídka - "Bílý palác" Ak Sardi považovaný za nejvýznamnější památku ve městě, komplex Dorus Siadat, mauzoleum Džechangira, komplex Dorut Tillavat včetně Gumbazi-Seiidanu a "mešity s modrou kopulí" Kok Bumbat. Přejezd do důležité křižovatky na Velké hedvábné stezce. Samarkandu. Večeře a nocleh.

7.den:
snídaně. Celodenní prohlídka Samarkandu - náměstí Registan s Ulugbekovou medrasou a medrasami Thiel-Kari a Šir-dor, mauzoleum s tyrkysovou kopulí Gur Emir, památník Imáma Al Buchari ( komplex mauzolea, mešity a dalších zajímavých staveb). Na závěr návštěva grandiózní stavby muslimského světa - mešity Bibi-Chanym z konce 14. století s hlavním portálem vysokým 40 metrů. Večeře a nocleh.

8.den:
snídaně. Prohlídky starobylého architektonického komplexu Šachi Zinda, kde byl pohřben popel bratrance proroka Kusama ibn Abbase. Odjezd autokarem do Taškentu. Večeře a nocleh.

9.den:
snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000