crosssearch

Zimní Safari v Utahu a Yellowstonu

Poznávací zájezdy, USA

Obrázek není k dispozici

Lyžování na prvotřídních svazích jednoho z pěti obřích lyžařských resortů v okolí Salt Lake City, kde se v roce 2002 odehrály Zimní olympijské hry. Když lyžování unaví, nabízí se volný program spojený s návštěvou nejzajímavějších míst města, v němž sídlí ústředí mormonské...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den PRAHA - SALT LAKE CITY

Odlet z Prahy do Denveru. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program ve městě. Nocleh v Salt Lake City.

2. - 5. den LYŽOVÁNÍ V UTAHU

Lyžování na prvotřídních svazích jednoho z pěti obřích lyžařských resortů v okolí Salt Lake City, kde se v roce 2002 odehrály Zimní olympijské hry. Když lyžování unaví, nabízí se volný program spojený s návštěvou nejzajímavějších míst města, v němž sídlí ústředí mormonské církve se slavným chrámem Mormon Temple. Nocleh v Salt Lake City.

6. den SALT LAKE CITY - - IDAHO FALLS - YELLOWSTONE


Odjezd do Národního parku Yellowstone. Cestou státem Idaho se zastavíme v městečku Idaho Falls, jemuž dominují stovky metrů široké vodopády, v zimě navíc zcela zamrzlé do pohádkových tvarů. Po příjezdu do městečka West Yellowstone na západní hranici nejznámější americké rezervace následuje přesun speciálním sněžným vozem do hotelu Old Faithful Snow Lodge. Hotel se nachází přímo v srdci NP Yellowstone a navíc poblíž slavného gejzíru Old Faithful. Nocleh v NP Yellowstone.

7. den NP YELLOWSTONE

Dnes nás čeká dobrodružná výprava na sněžném skútru v doprovodu místního profesionálního průvodce zimním královstvím Yellowstonu. Je možné si vybrat z trasy vedoucí k Velkému kaňonu Yellowstonu s obřím zmrzlým vodopádem nebo na sever do střediska Mammoth. Cestou nás čekají zastávky u gejzírů a bahenních vřídel, kde zcela jistě potkáme urostlé bizony, ale také losy a s trochou štěstí i vlky. Po návratu do hotelu volný program s možností zapůjčení běžek. Nocleh v NP Yellowstone.

8. den YELLOWSTONE - SALT LAKE CITY

Dopoledne volný program v rezervaci spojený s návštěvou nejslavnějšího vřídla Old Faithful a panenského prostředí zimní přírody. Poté se vydáme na zpáteční cetu do Salt Lake City. Po příjezdu volný program ve městě. Nocleh v Salt Lake City.

9. den ODLET DO PRAHY

Volné dopoledne můžeme využít k dokončení prohlídky Salt Lake City nebo vyjížďce k Velkému solnému jezeru. Pokud to čas dovolí, tak se podíváme ještě více na západ k nekonečným solným pláním, kde na legendární rychlostní dráze Boneville lámou speciálně konstruované monoposty světové rychlostní rekordy pozemních vozidel. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

10. den PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy na letiště v Ruzyni.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu
8x ubytování kategorie 3*
dopravu (u zájezdu s průvodcem)
pronájem vozu Full Size v programu Alamo/Gold (u zájezdu individuálně)
vstup do NP Yellowstone
pronájem sněžného skútru (skútr/2 osoby), oblečení, palivo a průvodce na trase
snídaně v hotelu v NP Yellowstone
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE


fakultativní vstupy a výlety
pronájem lyžařského vybavení (cca 60,- USD/den/osoba)
Ski Pass
stravování a spropitné
vstupní autorizaci do USA. Žádost podejte na adrese zde. 

PRONÁJEM SKÚTRU ZAHRNUJE


pronájem sněžného skútru zahrnuje půjčení čtyřválcového stroje, oblečení (boty, kombinéza, helma, maska, rukavice), vstup do Národního parku Yellowstone, palivo na jeden den a doprovod profesionálního prúvodce.
k půjčení sněžného skútru je zapotřebí řidičský průkaz typu A

------------------

VÝBĚR Z CESTY

Salt Lake City: město mormonů
Kotlinu, v níž stojí utažská metropole, svírají z východu vysoké hory, ze západu Velké solné jezero. Z pohledu mormonského farmáře, který zde před 150 lety hledal lepší život, bylo údolí jen ,,...rájem ještěrek, cvrčků a chřestýšů". Když jej však Brigham Young nazval později ,,Zemí medonosné včely" - Beehive State, měl na mysli neúnavné úsilí, s nímž mormoni zúrodnili okolní poušť. Město má dvě mimořádné atrakce: působivý chrám s celosvětovým ústředím mormonské církve a vyhlášené lyžařské svahy. Mormon Temple - věžovitá katedrála z žuly stojí v centru města. Chrám byl postaven v roce 1893 a zabírá celou východní část prostranství. Areál je veřejně přístupný, do chrámu však mohou jen mormoni. Salt Lake City, které vyplňuje kulturní prázdno pustého venkova Utahu, bývá označováno za město zákazů. Větším dílem jde o předsudky. Je ale pravda, že přísný církevní kodex zakazuje mormonům kouření, pití alkoholu, čaje i kávy. Také to, že v mormonských školách nesmějí mladí lidé nosit kraťasy či sukně nad kolena. Muži se musejí obejít bez vousů. Jiných lidí se tato pravidla dotýkají jen málo.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000