crosssearch

Z Floridy do New Yorku

Poznávací zájezdy, USA

Výpravná cesta po silnici Overseas Highway přes ostrůvky Keys propojených 50 mosty. Keys nabízejí vše, co Američané milují a turisté obdivují: fajnové rezidence, víkendové chatrče, rybolov a azurové moře. Silnice končí v nejjižnějším bodu USA - Key West. Tohle živé místo s...

Konečná cena za osobu od: 65 091 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET DO MIAMI

Odlet z Prahy do Miami. Transfer do hotelu, volný program. Nocleh v Miami.

2. den OVERSEAS HIGHWAY - KEY WEST

Výpravná cesta po silnici Overseas Highway přes ostrůvky Keys propojených 50 mosty. Keys nabízejí vše, co Američané milují a turisté obdivují: fajnové rezidence, víkendové chatrče, rybolov a azurové moře. Silnice končí v nejjižnějším bodu USA - Key West. Tohle živé místo s příchutí Karibiku proslavil uvolněný způsob života a atmosféra nočního života. Nocleh v Key West.

3. den KEY WEST - EVERGLADES

Cestou zpět na pevninu návštěva aligátoří farmy u NP Everglades. Do unikátní rezervace neprostupných magrovových močálů, utajených jezírek a mělkých říček, se za aligátory vydáme na speciálním vznášedle. Nocleh v Miami.

4. den MIAMI

Prohlídka města pláží a slunce s návštěvou nejznámějších čtvrtí Miami jakými jsou Little Havana, moderní Coconut Grove či Coral Gables s luxusními domy vybudovanými ve 20. letech minulého století. Nocleh v Miami.

5. den MIAMI - NASA CENTER

Cestou do Orlanda návštěva Kennedyho vesmírného střediska. Při projížďce kosmodromem navštívíte gigantické hangáry, spatříte startovací rampu raketoplánu a navštívíte kino IMAX s unikátními filmy natočenými americkými astronauty. Přesun do Orlanda, nocleh.

6. den ORLANDO

Dnes se můžeme seznámit s některým z mnoha zábavních parků Orlanda - kupříkladu s obřím a prakticky nevyčerpatelným zdrojem zábavy Disney World nebo Universal Studios s neuvěřitelnými atrakcemi inspirovanými slavnými hollywoodskými filmy. Velmi dobrou volbu skýtá rovněž mořský svět Sea World s delfíny, lachtany a kosatkami vystupujícími v působivých show (vstupy do tématických parků fakultativně). Nocleh v Orlandu.

7. den ORLANDO - ST. AUGUSTINE

Návštěva nejstaršího města USA - přístavu St. Augustine.Přejezd do Savannah, volný program, nocleh.

8. den PYŠNÝ JIH: SAVANNAH


Prohlídka kdysi bohatého otrokářského přístavu Savannah. Cestou do Charlestonu zastávka u plantáže Drayton Hall, která pochází z roku 1738. Příjezd do Charlestonu, volný program, nocleh.

9. den CHARLESTON - MYRTLE BEACH


Prohlídka historického centra Charlestonu s panskými domy bohatých Jižanů. Neporažený duch jižanské kultury zde budeme cítit na každém kroku. Odpoledne přejezd do přímořské riviéry Jižní Karolíny Myrtle Beach, nocleh.

10. den OCRACOKE ISLAND - HATTERAS


Krajinou močálů a lodním trajektem přejezd na ostrov Ocracoke - půvabný ráj rybářů a cíl mnoha romantiků. Dalším trajektem přejezd na Cape Hatteras s působivým majákem. Cesta pokračuje po úzkém pásu pevniny a opuštěných pláži Outerbanks do Kity Hawk, místa kde bratři Wrightové uskutečnili v roce 1903 první let v historii lidstva. Přejezd do letoviska Virginia Brach, nocleh.

11. den TUNNEL BRIDGE - ANNAPOLIS


Hned ráno opustíme pevninu a podmořským tunelem-mostem přejedeme na poloostrov Chesapeake. Zátoka, která jej dělí od pevniny, platí za cenný ekosystém se stovkami druhů ptáků a ryb. Přesun do Annapolis, překrásného městečka přímořského rázu, v němž sídlí slavná námořní akademie. Přes velkolepý most Chesapeake Bay Bridge se pustíme k východu do Washingtonu D.C., nocleh.

12. den WASHINGTON D.C.

Prohlídka města, během níž uvidíme Bílý dům, budovu Kapitolu, monument prezidenta G. Washingtona či Abrahama Lincolna. Rovněž navštívíme Arlingtonský hřbitov, památník vietnamské a korejské války a další zajímavá místa včetně možnosti individuální návštěvy některého z muzeí na třídě The Mall, nocleh.

13. den PHILADELPHIA - BALTIMORE

Přejezd do Philadelphie a návštěva Federal Hall a Liberty Bell - zvonu, jenž je symbolem americké svobody. Volný program ve městě, nocleh.

14. den NEW YORK

Prohlídku New Yorku zahájíme plavbou na Liberty Island se sochou Svobody a ostrov Ellis Island s muzeem emigrace. Pak, suchou nohou, projdeme jižní Manhattan a jeho nejznámější místa jako Wall Street, Trinity Church, rušnou Čínskou a Italskou čtvrť či módní Soho a TriBeCu. Z terasy Empire State Building si v podvečer vychutnáme zvolna se rozsvěcující město. Nocleh v New Yorku.

15. den PRAHA - NEW YORK


Dopoledne volný program. Následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu
14x ubytování kategorie 3*
transfery klimatizovaným mikrobusem
vstupy do národních parků
služby českého průvodce
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní vstupy a výlety
stravování a spropitné
vstupní autorizaci do USA. Žádost podejte na adrese zde.

NAVÍC V CENĚ

výlet lodí k soše Svobody a na ostrov Ellis Island
návštěva plantáže Drayton Hall poblíž Charlestonu
jízda vznášedlem do močálů Národního parku Everglades
návštěva farmy s chovem aligátorů
návštěva domu spisovatele Ernesta Hemingwaye v Key West

------------------

VÝBĚR Z CESTY

Kde narostly lidstvu křídla
17. prosince 1903 - pro lidstvo nesmírně důležité datum. V tento den se totiž v přímořském Kitty Hawk v Severní Karolíně poprvé odlepil od země motorový letoun Wright Flyer řízený Orvillem Wrightem, aby po 12 sekundách a 36,5 metrech letu položil základní kámen nového a zcela revolučního odvětví lidské civilizace. Bratři Orvill a Wilbur Wrightovi si v Daytonu otevřeli dílnu na opravy jízdních kol, čímž si vydělávali na experimenty s létáním. V roce 1900 přesunuli pokusy do Kitty Hawk - přesněji na písečnou dunu Kill Devil Hill, jíž si vybrali pro silné, stálé větry, a kvůli soukromí. Stavba letadla stála skoro tisíc dolarů. Rozpětí křídel bylo 12 metrů, hmotnost 340 kg a 77 kilogramový motor měl výkon 12 koňských sil. Lety pozorovali 4 záchranáři a jeden chlapec. Šlo o první prokazatelné veřejné lety. Místní noviny popsaly událost, ale velmi nepřesně. Pouze Cincinnati Enquirer vydaly podrobný článek. Brzy po letu požádali bratři o patent na letadlo, ale až do roku 1908 nelétali - zřejmě v obavě o prozrazení patentu, který byl zamítnut. Později získali patent na způsob řízení letu křivením konců křídel.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000