crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Vzhůru do Yellowstonu!

Poznávací zájezdy, USA

Národní parky severozápadu USA. Deštné pralesy, divoký Pacifik, majestátní vulkány a přírodní symfonie Yellowstonu pohltí nejnáročnější milovníky přírody. Americký severozápad to je rovněž dynamický Seattle, nekonečná Montana či překvapivá setkání s kořeny amerického západu.

Konečná cena za osobu od: 110 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Národní parky severozápadu USA

Deštné pralesy, divoký Pacifik, majestátní vulkány a přírodní symfonie Yellowstonu pohltí nejnáročnější milovníky přírody. Americký severozápad to je rovněž dynamický Seattle, nekonečná Montana či překvapivá setkání s kořeny amerického západu.

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Seattlu. Po příletu transfer na hotel. Nocleh na trase.

2. den NP NORTH CASCADES

Podél řeky Skagit a v zajetí divoké přírody Kaskádových hor se vypravíme do NP North Cascades. Kvůli ledovcům a strmým vrcholům se rezervaci říká americké Alpy. Návštěva turistického střediska, procházka deštným pralesem a zastávky na vyhlídkách. Nocleh ve Winthropu.

3. den SHERMANŮV PRŮSMYK

Putování státy Washington, Idaho a Mon-tana. V průsmyku Sherman Pass spatříme následky požáru i to, jak si s jeho ničivou silou poradily houževnaté lesy. U městeč­ka Kettle Falls překročíme mohutnou řeku Columbii. Nocleh v Kalispell.

4. den NP GLACIER

Příjezd do NP Glacier. Jezero McDonald nás doprovodí k vysokohorské silničce Going-to-the-sun-Rd., po níž se vydáme do nadmořské výšky 2 km, kde spatříte jednu z nejkrásnějších scenérií Skalis­tých hor. Možnost pěší tůry. Žádný strach! Medvědi grizzly žijí v odloučených částech rezervace. Nocleh na trase.

5. den ZEMÍ NEKONEČNÉHO NEBE

Při sjezdu z hor jakoby člověk přehlédnul celou Montanu. Zastávka v Choteau – nalezišti dinosauřích koster. V Great Falls na řece Missouri si připomeneme objevitelskou cestu Lewise a Clarka. Stavíme se v ráji rybářů Livingstonu a projedeme údolím Paradise, kudy mig­rují tisíce bizonů a losů. Ubytování, nocleh v Gardineru.

6. den YELLOWSTONE

Prohlídka nejslavnějšího parku USA. Po svém objeviteli se mu říkalo Colterovo peklo. A skutečně, sopečná kotlina se hluboko pod povrchem činí. Úzkými štěrbinami se ženou gejzíry vřící vody, krajina je poseta bahenními vřídly, barevnými bazénky, čirými jezery a přitom zarostlá hustými lesy s bizony, losy, vlky a medvědy. Nocleh ve West Yellowstone.

7. den YELLOWSTONE – GRAND TETON

Po dokončení prohlídky Yellowstonu přejedeme do parku Grand Teton. Je sice menší, zato vyniká strmým horským hřebenem. Nocleh na trase.

8. den SALT LAKE CITY

Prohlídka města včetně ústředí mormonské církve s katedrálou Mormon Temple, muzea a rodného domu vůdce církve Birghama Yunga. Podíváme se k Velkému solnému jezeru a pláním s rychlostní dráhou Bonneville. Nocleh ve Wendover.

9. den HIGHWAY 50 – RENO

Přejezd Nevadou po Highway 50 – nejopuštěnější silnici Ameriky. Cestou návštěva městeček Eureka a Austin, které si uchovaly ráz doby zlaté horečky. Podíváme se k usedlosti Cold Springs, kde bývala stanice Pony Expressu. Dojezd do centra kasin Rena, nocleh.

10. den LAKE TAHOE

Zastávka v Carson City, pak návštěva jednoho z nejvýše položených, nejčistších a nejchladnějších jezer světa – Lake Tahoe. Možnost návštěvy Donner Lake, kde v roce 1846 zaskočila skupinu osadníků zima. Polovina z pionýrů přežila jen díky kanibalismu. Návrat, volný program za cinkotu výherních automatů, nocleh v Reno.

11. den NP LASSEN VOLCANIC

Návštěva NP Lassen Volcanic. Podmanivá krása a bázeň vzbuzující síla – taková je rezervace plná bahenních sopek a puklin s unikajícím plynem. K večeru příjezd k Pacifiku, ubytování, nocleh.

12. den NP REDWOOD

Návštěva pohádkového lesa sekvojí v NP Redwood s velikány o výšce až 115 metrů. V srdci rezervace spatříme elektrizující rozhraní pásu lesa, skal a oceánu. Nocleh v blízkosti NP Crater Lake.

13. den NP CRATER LAKE

Návštěva Kráterového jezera – horského plesa barvy nejmodřejšího inkoustu uvnitř strmých stěn kráteru vyhaslé sopky. Přírodní drahokam Oregonu je s hloubkou 589 metrů i nejhlubším jezerem v USA. Příjezd do Portlandu, nocleh.

14. den MT. RAINIER – SVATÁ HELENA

Odjezd k sopce Mt. St. Helens, která po výbuchu v roce 1980 přišla o třetinu hmoty. Sopka je zašpuntována lávou, ale je stále aktivní. O něco dále na severu si prohlédneme vulkán Mt. Rainier obklopený vodopády a ledovci. Návštěva horského střediska, nocleh na trase.

15. den NP OLYMPIC

Jen málo míst je tak prosyceno životní energií přírody jako NP Olympic. Deštné pralesy, alpinské louky, stáda losů, šokující pohled z Hurricane Ridge na 60 aktivních ledovců – a mezi nimi obr Mt. Olympus. A pláže? Drama samo o sobě. Pohádkovou Ruby Beach u Pacifiku by stěží vymyslel i nejodváž­nější fantasta. Nocleh na trase.

16. den SEATTLE

Jízda trajektem do Seattlu, energického města s továrnami Boeing, společností Microsoft a hudebním stylem grunge. Navštěva Pioneer Square s historií zlaté horečky či tržnice Pike Place Market. Výlet na věž Space Needle. Nocleh v Seattlu.

17. den ODLET DO PRAHY

Volný program, transfer, odlet do Prahy.

18. den PŘÍLET DO PRAHY

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000