crosssearch

Velké jižní dobrodružství

Poznávací zájezdy, USA

V Mekce filmového průmyslu návštěva Chodníku slávy, premiérové kino Mann's Chinese Theatre, Sunset Drive, Financial Center, milionářské čtvrtě Beverly Hills, pláže Venice Beach či předměstí boháčů Santa Monica. Fakultativně návštěva Universal Studios. Nocleh v Los Angeles.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den PRAHA - LOS ANGELES


Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu transfer do hotelu, nocleh.

2. den LOS ANGELES

V Mekce filmového průmyslu návštěva Chodníku slávy, premiérové kino Mann's Chinese Theatre, Sunset Drive, Financial Center, milionářské čtvrtě Beverly Hills, pláže Venice Beach či předměstí boháčů Santa Monica. Fakultativně návštěva Universal Studios. Nocleh v Los Angeles

3. den JOSHUA TREE - LAKE HAVASU

Výprava do NP Joshua Tree - strhující rezervace žulových skal a kaktusových zahrad. Projedeme městečkem Twentynine Palms, kde irská skupina U2 natočila album Joshua Tree. Cesta do Lake Havasu - pouštního centra rekreace na řece Colorado s kamenným mostem London Bridge, jenž v roce 1962 koupil a následně z Londýna přepravil milionář Robert P. McCulloch. Nocleh v Lake Havasu.

4. den LAKE HAVASU - GRAND CANYON

Prohlídka mostu London Bridge a odjezd k Velkému kaňonu - největší turistické atrakci státu Arizona a celých USA. Tuto gigantickou hříčku přírody o délce pětiset, šířce pětadvaceti a hloubce jednoho a půl kilometru si vychutnáme z vyhlídek, případně se vydáme na pěší výlet po okraji. Nocleh v Grand Canyon Village.

5. den METEOR CRATER

Dokončení prohlídky Velkého kaňonu - případně let nad tímto útvarem (fakultativně). Cestou na východ navštívíme 70 m hluboký a více jak 1,5 km široký Meteor Crater, do něhož se vejde 20 fotbalových hřišť. Kráter e výsledkem kolize meteoritu, který skřížil dráhu s povrchem země 22 tisíci roky. Nocleh.

6. den ZKAMENĚLÝ LES - TUCSON

Návštěva NP Petrified Forest - Zkamenělého lesa. V této rezervaci došlo před 250 miliony lety k procesu tlení dřevin a jejich sycení křemičitými silicemi. Výsledkem je les zkamenělých stromů. Přejezd do Tucsonu, nocleh.

7. den KAKTUSOVÉ ZAHRADY ARIZONY

Výprava do filmových studií Old Tucson Studios s rekvizitami z filmů o Divokém západu. Přesun do rezervace Arizona Sonora Desert Museum, kde žije 300 druhů zvířat včetně tarantulí, chřestýšů a pum. Nakonec průjezd pravou zahradou kaktusů NP Saguaro. Nocleh v Tucsonu.

8. den TOMBSTONE - WILD WEST

Dokončení prohlídky Tucsonu nebo NP Saguaro. Přejezd do Tombstonu. Jako mávnutím kouzelného proutku se ocitneme v dobách, kdy udatní šerifové s rukou rychlejší než útok chřestýše bránili osadníky před zloduchy. V městečku legendárního maršála Erpa zažijeme rekonstrukci nejslavnější bitvy pistolníků v dějinách Divokého západu.

9. den TOMBSTONE - BÍLÉ PÍSKY

Přejezd do Alamogorda přes jednu z nejtajnějších vojenských základen USA White Sands Missile Range, kde Američané v létě 1945 odpálili první jadernou pumu v dějinách lidstva. Pod siluetou pohoří Andres nás ale čeké jiné tajemství - totiž bělostné duny rezervace Bílé písky. Nocleh v Alamogordu.

10. den BÍLÉ PÍSKY - ROSWELL

Prohlídka NM White Sands a muzea raketové techniky v Alamogordu. Návštěva Roswellu, který je kvůli tajemným událostem z roku 1947 považován za světovou metropoli UFO. Nocleh v Carlsbad.

11. den NP CARLSBAD CAVERNS


Návštěva jeskynního systému Carlsbad Caverns, který je tak velký, že by v jeho hlavním sálu zaparkoval Boeing 747. Cestou na jih zastávka u kamenné hradby NP Guadalupe Mountains se zbytky dostavníkové stanice. Nocleh na trase.

12. den NP BIG BEND


Odjezd do NP Big Bend. Cestu si zpestříme nesmírně přírodní cestou El Camino del Rio - považovanou za nejhezčí silnici Texasu. Zastávka v Lajitas, které daleko od civilizace a v tiché oáze řeky Rio Grande šokuje skvělými golfovými hřišti a řadou luxusních hotelů pro texaskou ropnou elitu. Nocleh v NP Big Bend.

13. den NP BIG BEND


Prohlídka NP Big Bend, přírodní fantazie jihozápadního Texasu. Navštěva horské oblasti Dugout Wells s 350 druhy ptáků, kaktusy a také výlet k řečišti Rio Grande, která zde elegantně mizí mezi stěny kaňonů. Nocleh v NP Big Bend.

14. den V ZEMI SOUDCE BEANA

Jízda divokou krajinou podél mexické hranice a řeky Rio Grande. Návštěva Langtry - kde ze svého salonu vládl na západ od řeky Rio Pecos legendární samozvaný soudce Roy Bean. Podél vodního rezervoáru Amistad příjezd do Del Rio, nocleh.

15. den SAN ANTONIO


Přejezd do San Antonia, města moderní architektury, tváře Divokého západu a živlu hispánské komunity. Návštěva misijní stanice Alamo, piliře texaské historie. Za jejími zdmi bojoval o nezávislost i James Bowie - pašerák, indiánobijec a vynálezce slavného nože. Nocleh v San Antoniu.

16. den ČEŠI V TEXASU - HOUSTON


Cestou do Houstonu zastávka v Praze, kdysi významném centru českých přistěhovalců. Praha je na oficiálním seznamu Ghost Towns - čili městeček duchů. Příjezd do Houstonu, nocleh.

17. den HOUSTON - NEW ORLEANS

Krátká prohlídka Houstonu. Možnost návštěvy vesmírného střediska (fakultativně). Přejezd do strhujícího New Orleans. Večer volno, případně návštěva Bourbon Street ve Francouzské čtvrti a podání důkazů, proč tahle kolébka jazzu platí za nejodvázanější město v USA.

18. den NEW ORLEANS


Prohlídka města a jeho největších atrakcí. Plavba kolesovým parníkem po Mississippi, návštěva akvária (fakultativně). Večer volný program, nocleh.

19. den NEW ORLEANS - PRAHA

Volný program či dokončení prohlídky města. Odpoledne odlet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu
18x ubytování kategorie 3***
transfery klimatizovaným mikrobusem
vstupy do národních parků
služby českého průvodce
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní vstupy a výlety
stravování a spropitné
vstupní autorizaci do USA. Žádost podejte na adrese zde. 

NAVÍC V CENĚ

vstup k obřímu kráteru Meteor Crater v Arizoně
návštěva pouštní zahrady Sonora Desert Museum v Tucsonu
návštěva filmových studií Old Studios v Tucsonu
rekonstrukce slavné pistolnické bitvy pistolníků v Tombstone
vstup do jeskynního systému Carlsbad Caverns plavba
plavba kolesovým parníkem po Mississippi v New Orleans

------------------

VÝBĚR Z CESTY

BÍLÉ PÍSKY: alabastr v poušti
Přelety vojenských stíhaček jsou u Alamogorda v Novém Mexiku denní samozřejmostí. Míří k obří letecké základně Holloman Air Force Base. Pohoří San Andres však skrývá ještě jiné tajemství - bělostné duny rezervace Bílé písky - White Sands. Miniaturní poušť vyplňuje jižní část Tularoského údolí. Zářivě bílou barvu má na svědomí sádrovec, který voda vymývá z hor, pouštní jezírko Lucero ukládá na dně a vítr roznáší na sever, kde jej usazuje ve vlnách přejemného bílého písku. Silnice brzy zmizí pod jazyky písku a jen jistota, že venku panuje vedro k zalknutí, boří iluzi lyžařského střediska. Děti často sjíždějí písečné valy na bobech či kusu igelitu. K vidění jsou i borci, kteří testují písečné surfy. Z místa Srdce písků - Heart of the Sands vyrážejí lidé mezi duny po svých. Na vlastní kůži mohou okusit lechtání mikroskopických zrnek a pořídit unikátní fotografie do rodinných alb s palmičkami Yucca, které trčí z písku jako ježury. Ve vzácném stínu jejich listů vyrážejí k výpravám za potravou sněhobílé ještěrky. Bílé lišky a šedivě zbarvené antilopy Oryx opouštějí úkryty až v zapadajícím slunci, kdy je malba krajiny nejkrásnější.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000