crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Velká cesta velkou zemí

Poznávací zájezdy, USA

Napříč USA aneb od Pacifiku k Atlantiku. Cesta napříč kontinentem je příležitostí, jak získat plastický obrázek o téhle různorodé zemi – jejích městech, přírodě, životnímu stylu a také u nás prakticky neznámému venkovu. Na této trase nejlépe pochopíme, jak propastné...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Napříč USA aneb od Pacifiku k Atlantiku

Cesta napříč kontinentem je příležitostí, jak získat plastický obrázek o téhle různorodé zemi – jejích městech, přírodě, životnímu stylu a také u nás prakticky neznámému venkovu. Na této trase nejlépe pochopíme, jak propastné rozdíly panují mezi jednotlivými státy či oblastmi USA.

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu ubytování, volno. Nocleh v Los Angeles.

2. den LOS ANGELES

V Los Angeles nás kupříkladu čeká Chodník slávy, návštěva Sunset Drive, Financial Center, milionářské čtvrtě Beverly Hills, Venice Beach či předměstí Santa Monica. Fakultativně návštěva zábavního parku Universal Studios. Nocleh v Los Angeles.

3. den BIG SUR – SAN FRANCISCO

Putování po Pacifické silnici, legendární cestě vytesané do strmých stěn útesů. Tady je to pravé místo romantických pláží, surfařů, utajených rezidencí či výletů za tuleni. Nocleh v San Francisku.

4. den SAN FRANCISCO

Prohlídka města s návštěvou Golden Gate Bridge, ulice Lombard či pitoreskní Čínské čtvrtě. Podnikneme plavbu po sanfranciské zátoce s výhledy na město
a ostrov Alcatraz, kde byl vězněn gangster Al Capone. Nocleh v San Francisku.

5. den ÚCHVATNÝ YOSEMITE

Přejezd do Národního parku Yosemite. Navštívíme Yosemitské údolí s nejvyšším vodopádem (739 m) Severní Ameriky a také na vyhlídku Glacier Points s výhledem na žulový masiv Yosemitu. Průsmykem Tioga Pass (3000m) sjedeme k jezeru Mono Lake. Ubytování, nocleh v Lee Vining.

6. den MONO LAKE – ÚDOLÍ SMRTI

Prohlídka jezera Mono Lake a pak cesta podél Sierra Nevady do Údolí smrti. Návštěva nejteplejšího a nejníže položeného bodu západní polokoule, kde se vžijeme do pocitů pionýrů, kteří tudy putovali do Kalifornie. Nocleh v hotelu v Údolí smrti.

7. den LAS VEGAS

Příjezd do Las Vegas – velkoměsta hazardu, zábavy a oslnivých atrakcí. Po ubytování v centru města absolvujeme projížďku po nejživější ulici města tzv. Stripu a prohlídku kasin. Volný program za cinkotu mincí herních automatů. Nocleh v Las Vegas.

8. den ZION

Výprava do Národního parku Zion, jehož krajinný vzorec určují hluboké kaňony a divoké říčky. Podnikneme túru na hranu kaňonu a výlet autobusem. Nocleh.

9. den MAGICKÝ BRYCE CANYON

Návštěva podmanivých krás Národního parku Bryce Canyon s rudými jehlany navažského pískovce. Nocleh v blízkosti Národního parku Grand Canyon.

10. den GRAND CANYON

Prohlídku Grand Canyonu si vychutnáme z úžasných vyhlídek, případně zkusíme výlet po okraji. Odjezd k Lake Powell, prohlídka přehrady, volno. Nocleh v Page.

11. den MONUMENT VALLEY

Ráno návštěva Antilopího kaňonu (fakultativně) a odjezd do Údolí monumentů. Úchvat­né panorama rudých monolitů můžeme prozkoumat v terénních autech navažských indiánů. Nocleh v Mexican Hat.

12. den ARCHES

Zastávka u kolmé stěny Údolí bohů a přejezd do Moabu. Prohlídka skalních oblouků NP Arches. Pokud čas dovolí, navštívíme i rezervaci Canyonlands, kde z vyhlídky Island in the Sky spatříme z výšky stovek metrů krajinu jakoby rozřezanou frézou šíleného umělce. Nocleh v Moabu.

13. den ASPEN – DENVER

Zastávka v Aspenu, ztělesnění luxusu Ameriky. Domy zde mají Jack Nicholson, Cher či Goldie Hawn. Průsmykem Independence Pass (3688 m) se protáhneme do Leadvillu, kde bývaly naleziště stříbra. Příjezd do Denveru, volno, nocleh.

14. den ROCKY MOUNTAIN

Prohlídka centra města a odjezd do Národního parku Rocky Mountain. Čeká nás neuvěřitelná cesta po vysokohorské silnici do výšky 3713 m. Tady se otevře pohled na horské velikány, báječná údolí a neprostupné lesy. Nocleh na trase.

15. den PREZIDENTI VE SKÁLE

Příjezd do pohoří Black Hills s nalezištěm mamutů, stády bizonů, pyšnými Siúxemi, jedinečnou Jehlovou silnicí, prezidenty vytesanými do skály či westernovým městečkem Deadwood. Nocleh v Rapid City.

16. den BADLANDS

Zastávka ve Wallu se slavným dragstórem. Pak průjezd strhující krajinou Národního parku Badlands. Prérie se zde propadá o desítky metrů a před zraky se rozevírá scenérie jiné planety. Přejezd ohromujícího toku řeky Missouri. Nocleh v Mitchellu.

17. den FARMÁŘSKÁ ZEMĚ

Prohlídka městského paláce, jehož fasáda je vyrobena ze stovek tisíců kukuřičných klasů. Čeká nás náročný přejezd zemí nekonečných lánů. Příjezd do Chicaga, nocleh.

18. den CHICAGO

Prohlídka Chicaga, jemuž Michiganské jezero a vodní kanály mezi mrakodrapy dávají příjemný punc přímořského letoviska. Ze Sears Tower uvidíme tohle příjemné město v plné nádheře. Nocleh v Chicagu.

19. den LAKE ERIE – BUFFALO

Přejezd podél jezera Lake Erie k Niagar-ským vodopádům. Ubytování, nocleh.

20. den NIAGARA FALLS – ALBANY

Pěší výlet podél vodopádů s úžasnými vyhlídkami na 55 metrů vysokou masu vody. Sílu živlu znásobí plavba lodí v blízkosti vodní stěny. Odjezd do Albany, nocleh.

21. den ALBANY – NEW YORK

Krátká prohlídka Albany. Cestou podél řeky Hudson navštěva akademie West Point. Pří­jezd do New Yorku, volno, nebo návštěva Times Square. Nocleh v New Yorku.

22. den NEW YORK

Prohlídka New Yorku. Po plavbě k Liberty Island se sochou Svobody projdeme jižní Manhattan s Wall Street, Trinity Church či Čínskou a Italskou čtvrtí. Nocleh v NY.

23. den ODLET DO PRAHY

Volno. Odpoledne odlet do Prahy.

24. den PŘÍLET DO PRAHY

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000