crosssearch

V zajetí vulkánů

Poznávací zájezdy, USA

Prohlídka Los Angeles. Čeká nás návštěva Chodníku slávy, Sunset Drive, Financial Center, čtvrtě Beverly Hills, pláže Venice Beach či přímořského předměstí Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. Doporučujeme také návštěvu Universal Studios...

Konečná cena za osobu od: 86 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu transfer do hotelu. Ubytování, volný program. Nocleh v Los Angeles.

2. den LOS ANGELES

Prohlídka Los Angeles. Čeká nás návštěva Chodníku slávy, Sunset Drive, Financial Center, čtvrtě Beverly Hills, pláže Venice Beach či přímořského předměstí Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. Doporučujeme také návštěvu Universal Studios (fakultativně). Nocleh v Los Angeles.

3. den JOSHUA TREE


Návštěva NP Joshua Tree - rezervace žulových skal a kaktusových zahrad. Projedeme městečkem Twentynine Palms, kde irská kapela U2 natočila album Joshua Tree. Přes Mohavskou poušť zamíříme do Williamsu. Část cesty absolvujeme po slavné Route 66. Nocleh ve Williamsu.

4. den GRAND CANYON

Odjezd k největší turistické atrakci Arizony - k Velkému kaňonu. Fakultativně let nad hříčkou přírody o délce pětiset, šířce pětadvaceti a hloubce jednoho a půl kilometru. Kolosální útvar si vychutnáme z vyhlídek, případně zkusíme pěší výlet po okraji. Přejezd do Lughlin. Nocleh.

5. den SKYWALK - HOOVER DAM

Adrenalinová návštěva proskleného mostu Skywalk, který se ve výšce 1219 m klene v západním Grand Canyonu nad řekou Kolorádo. Pak přes přehradu Hoover Dam přesun do Las Vegas - velkoměsta hazardu a oslnivých atrakcí. Projížďka po nejživější ulici tzv. Stripu a návštěva kasin. Ve zbytku dne volný program za povzbudivého cinkotu mincí herních automatů některého z kasin. Nocleh v Las Vegas.

6. den ÚDOLÍ SMRTI

Odjezd do NP Údolí smrti. Navštívíme nejteplejší a nejníže položený bod západní zeměkoule a zkusíme se vžít do pocitů pionýrů, kteří v ďábelském údolí sevřeném hroty vysokých hor hledali cestu do Kalifornie. Podél pohoří Sierra Nevada se přiblížíme k Národnímu parku Yosemite. Nocleh na trase.

7. den ÚCHVATNÝ YOSEMITE

Prohlídka vysokohorského jezera Mono Lake s šedivě bílými vápencovými věžemi a pak jízda do horského průsmyku Tioga Pass - brány k NP Yosemite. Navštívíme Yosemitské údolí s nejvyšším vodopádem (739 m) Severní Ameriky a staneme na vyhlídce Glacier Point s omračující panoramou žulových masivů. Nocleh v Modestu.

8 .-9. den SAN FRANCISCO

Přejezd do San Franciska. Během dvou dnů navštívíme většinu zajímavých míst města. Uvidíme Golden Gate Bridge, čtvrť generace beatniků Haight-Ashburry, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní oblast Fisherman's Wharf i prudké ulice u Russian Hill. Svezeme se tramvají cable-car (fakultativně) a podnikneme plavbu po zátoce s výhledy na mosty a ostrov Alcatraz - káznici, v níž byl vězněn Al Capone. Nocleh v San Francisku.

10. den NP REDWOOD

Návštěva pohádkového lesa sekvojí v NP Redwood. Tyto obrovské stromy dosahují výšky až 115 metrů. V srdci rezervace spatříme elektrizující výjev rozhraní pásu lesa, skal a oceánu. Nocleh na trase.

11. den NP CRATER LAKE


Návštěva Kráterového jezera - horského plesa barvy nejmodřejšího inkoustu obkrouženého strmými stěnami kráteru vyhaslé sopky. Přírodní drahokam Oregonu je s hloubkou 589 m i nejhlubším jezerem v USA. Výška hladiny závisí jen na dešti a sněhu. Nocleh na trase.

12. den V ZAJETÍ VULKÁNŮ

Cestu Kaskádovými horami si zpestříme vyhlídkovou jízdou v okolí horského šťítu Mt. Bachelor, která prochází systémem jezer a dravých říček. Po průjezdu pastvinami rezervace Warm Springs mineme bílou čepici sopky Mt. Hood a přes údolí Hood River Valley dorazíme k mohutnému toku řeky Columbia. Nocleh na trase.

13. den MT. RAINIER - SVATÁ HELENA

Odjezd k sopce Mt. St. Helens, která po výbuchu v roce 1980 přišla o třetinu hmoty. Kráter sopky je zašpuntován lávou, ale sopka je opět aktivní. Dále na severu si prohlédneme další vulkán - Mt. Rainier obklopený nespoutanou přírodou, vodopády a ledovci. Nocleh v Olympii.

14. den NP OLYMPIC

Jen málo míst je tak prosyceno životní energií přírody jako Národní park Olympic. Deštné pralesy, alpinské louky, stáda losů, šokující pohled z Hurricane Ridge na 60 aktivních ledovců - a mezi nimi obr Mt. Olympus. A pláže? Drama samo o sobě. Pohádkovou scenérii Ruby Beach u Pacifiku by stěží vymyslel i nejodvážnější fantasta. Nocleh na trase.

15. den SEATTLE

Jízda trajektem do Seattlu, energického města s továrnami Boeing, společností Microsoft a grunge - hudebním stylem, který ovlivnil celou generaci. Navštívíme Pioneer Square s historií zlaté horečky a tržnici Pike Place Market. Vyjedeme také na věž Space Needle. Nocleh v Seattlu.

16. den SEATTLE - PRAHA

Volný program či dokončení prohlídky. Transfer na letiště, odlet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu
15x ubytování kategorie 3*
transfery
služby českého průvodce
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní vstupy a výlety
stravování a spropitné
vstupní autorizaci do USA. Žádost podejte na adrese zde. 

NAVÍC V CENĚ

plavba v San Francisku s výhledy na Alcatraz a Golden Gate Bridge
návštěva proskleného mostu Skywalk v Grand Canyonu
návštěva vyhlídkové terasy věže Space Needle v Seattlu

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000