crosssearch

Severozápad a plavba Aljaškou

Poznávací zájezdy, USA

Trasa Národní parky severozápadu USA & Aljaška luxusní lodí

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den ODLET Z PRAHY Odlet z Prahy do Seattlu. Transfer do hotelu na trase, nocleh.

2. den BOEING - VANCOUVER Návštěva montážních hal obřích dopravních letounů Boeing. Pak přesun do kanadského Vancouveru, prohlídka, nocleh.

3. den VANCOUVER Celodenní prohlídka města, považovaného za jedno z nejkrásnějších na světě. Uvidíme čtvrť Gastown, pitoresktní čínskou čtvrť, elegantní přístavní část či městský park Stanley. Fakultativně možnost návštěvy Whistleru. Večer volný program, nocleh ve Vancouveru.

4. den NP OLYMPIC Přesun na poloostrov Olympic zčásti po pevnině a zčásti trajektem. Zastávka v Ebey's Landing – unikátním místu, které uchovává život farmářů z dob kolonizace. S ohledem na čas prohlídka některých míst NP Olympic, případně volný program. Nocleh v oblasti Port Angeles.

5. den NP OLYMPIC Jen málo míst je tak prosyceno životní energií přírody jako rezervace Olympic. Deštné pralesy, alpinské louky, stáda losů, šokující pohled z Hurricane Ridge na 60 ledovců – mezi nimi obr Mt. Olympus. A pláže? Drama samo o sobě. Pohádkovou Ruby Beach by stěží vymyslel i nejodvážnější fantasta. Nocleh v Astorii.

6. den ASTORIA - SVATÁ HELENA Prohlídka půvabné Astorie, založené v roce 1811 kdysi nejbohatším mužem Ameriky J. J. Astorem. Ústí řeky Columbie skrývá přes 200 vraků, díky čemuž se městu řííká „pohřebiště Pacifiku“. Odjezd k sopce Mt. St. Helens, která po výbuchu v roce 1980 přišla o třetinu hmoty. Sopka je uzavřena vrstvou lávy, ale zdání klame, hora je stále aktivní.

7. den NP MT. RAINIER Dnes si prohlídneme jiný vulkán - totiž bílého obra Mt. Rainier, jehož 4392 m obklopují hluboké lesy, vodopády a ledovce. Návštěva horského střediska s možností příjemných vycházek do přírody. Odpoledne přejezd do Seattlu, nocleh.

8. den SEATTLE Prohlíka energického města s továrnami Boeing, společností Microsoft a hudebním stylem grunge, který ovlivnil celou generaci. Ná vštěva Pioneer Square s historií zlaté horečky či tržnice Pike Place Market. Výlet na věž Space Needle.

9. den VYPLUTÍ ZE SEATTLU Po poledni transfer do přístavu, nalodění na luxusní loď Rhapsody of the Seas 4 . Vyplutí v 16.00.

10. den PRŮLIV INSIDE PASSAGE Plná penze. Plavba malebným průlivem Inside Passage. Volno k využití lázeňských a rekreačních zařízení lodi.

11. den JUNEAU Plná penze. Metropole Aljašky, do něhož nevede silnice, byla založena roku 1880 a skrývá největší poklady v okolní přírodě. Jako fakultativní výlet doporučujeme jízdu na psím spřežení.

12. den SKAGWAY Plná penze. Výchozí bod odvážných mužů i zoufalců, kteří v roce 1898 podlehli vábení zlaté horečky na Klondiku. Čilý obchodnický ruch panuje v ulicích města stále, i když zlatokopecké propriety dnes nejsou hlavním artiklem. Fakultativně jízda historickou železnicí do horského průsmyku White Pass.

13. den TRACY ARM FJORD Plná penze. Připlutí v 11.00. Pozorování přírody ve fjordu Tracy Arm, na jehož konci se jako dva obrovští plazi noří do vody ledovcová dvojčata Sawyer Glaciers. Vyplutí v 17.00.

14. den INSIDE PASSAGE Plná penze. Plavba malebným průlivem Inside Passage. Volno k využití lázeňských a rekreačních zařízení lodi.

15. den VICTORIA Plná penze. Metropole provincie Britská Kolumbie své britské kořeny nezapře – pohodlně se usaďte a vychutnávejte po prohlídce města odpolední čaj v okázalém prostředí hotelu Empress.

16. den SEATTLE - ODLET DO PRAHY Vylodění, transfer na letiště, odlet.

17. den PŘÍLET DO PRAHY

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000