crosssearch

Poznávací okruh - Města a příroda západu USA - na skok do národních parků

Poznávací zájezdy, USA

Los Angeles o N. P. Josua Tree o N. P. Grand Canyon o N. P. Bryce Canyon o N. P. Zion o Las Vegas o N. P. Sequoia o San Francisco Program: 1.den: Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program. Nocleh v Los Angeles. 2.den: Celodenní...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:
Los Angeles • N. P. Josua Tree • N. P. Grand Canyon • N. P. Bryce Canyon • N. P. Zion • Las Vegas • N. P. Sequoia • San Francisco

Program zájezdu:

1.den: Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program. Nocleh v Los Angeles.

2.den: Celodenní prohlídka Los Angeles, o němž kdosi řekl, že připomíná nádor, který pohlcuje vše, co mu stojí v cestě. V Mekce filmového průmyslu nás čeká návštěva Chodníku slávy, premiérové kino Mann’s Chinese Theatre, Sunset Drive, Financial Center, milionářské čtvrtě Beverly Hills, pláže Venice Beach či předměstí boháčů Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. Fakultativně návštěva zábavního parku Universal Studios. Nocleh v Los Angeles.

3.den: Výprava do Národního parku Joshua Tree – strhující pouštní rezervace žulových skal, kaktusových zahrad a neopakovatelné atmosféry. Projedeme rovněž městečkem Twentynine Palms, kde irská legendární kapela U2 natočila album Joshua Tree. Přes Mohavskou poušť pak zamíříme do Williamsu. Část cesty pojedeme po slavné Route 66, která jako první silnice v USA spojila východní pobřeží se západním. Nocleh ve Williamsu.

4.den: Odjezd k Velkému kaňonu – největší turistické atrakci státu Arizona a možná i celých Spojených států. Fakultativně nejprve doporučujeme let nad touto gigantickou hříčkou přírody o délce pětiset, šířce pětadvaceti a hloubce jednoho a půl kilometru. Kolosální útvar si vychutnáme z vyhlídek, případně se vydáme na pěší výlet po okraji. Průjezd zemí navažských indiánů do Page u Lake Powell. Nocleh v Page.

5.den: Prohlídka jezera Lake Powell a mohutné přehrady Glen Dam vybudované na řece Colorado. Možnost návštěvy překrásného Antilopího kaňonu (fakultativně), jenž si získá srdce každého fotografa. Příjezd do Národního parku Bryce Canyon. Tahle rezervace s rudými jehlany navažského pískovce je považována za vrcholné dílo čarující přírody Utahu. Nocleh v Kanabu.

6.den: Průzkum Národního parku Zion, jehož krajinný vzorec určují hluboké strže a divoké říčky. Vydáme se na túru na hranu kaňonu a také výlet autobusem na nejkrásnější vyhlídky rezervace. Přesun do Las Vegas, velkoměsta hazardu a oslnivých atrakcí. Projížďka po nejživější ulici tzv. Stripu spojená s návštěvou kasin a společnou večeří. Volný program za povzbudivého cinkotu mincí některého z kasin. Nocleh v Las Vegas.

7.den: Putování Národním parkem Údolí smrti s nejnižším (86 metrů pod úrovní moře) a také nejteplejším bodem západní zeměkoule. V roce 1913 zde byla naměřena rekordní teplota 57 stupňů Celsia ve stínu, o jeden více bylo v Libyi v roce 1936. Zkusíme se vžít do pocitů prvních pionýrů, kteří v tomhle ďábelském údolí sevřeném hroty vysokých hor hledali cestu do vysněné Kalifornie. Nocleh na trase.

8.den: Návštěva Národního parku Sequoia v pohoří Sierra Nevada s lesy obrovitých sekvojí. Kdo nikdy neviděl tyhle velikány o váze 600 tun, neuvěří vlastním očím. Sekvoje se dožívají 3200 let a hravě dorůstají do stametrové výšky. Král mezi králi – General Sherman Tree má v obvodu 32 metrů a váží neuvěřitelných 1385 tun. Nocleh ve Fresnu.
9. a 10. den: Přejezd do San Franciska. Během dvou dnů navštívíme většinu zajímavých míst města. Uvidíme Golden Gate Bridge, čtvrť generace beatniků Haight-Ashburry, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní oblast Fisherman’s Wharf i prudké ulice u Russian Hill. Svezeme se tramvají cable-car a podnikneme plavbu v sanfranciské zátoce s výhledy na oba majestátní mosty také a ostrov Alcatraz – pevnost a káznici, v níž byl vězněn obávaný mafián Al Capone. Nocleh v San Francisku.

11.den: Dopoledne volný program ve městě. Odpoledne následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

12.den: Přílet do Prahy.

Informace:
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.

Cena zahrnuje:

• leteckou dopravu v turistické třídě
• transfery klimatizovaným mikrobusem
• 10 noclehů v hotelech a motelech kategorie 3*
• průvodce
• vstupy do národních parků, večeři v kasinu v Las Vegas, plavbu po zálivu v San Francisku
• zák. pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Cena nezahrnuje:

• fakultativní vstupy a výlety
• stravování a spropitné
• vstupní vízum do USA – klienti si zajišťují individuálně
Povinné příplatky

• povinný příplatek za letištní taxy a služby, bezpečnostní taxy a palivový příplatek

Fakultativní služby:

• přípl. za jednolůžkový pokoj 8.500,- Kč

Pojištění:

• zákl. pojištění léčebných výloh 364,- Kč
• komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna (limit plnění storna 50 tis. Kč) 680,- Kč

Poznámka:
Zájezd může být směrován opačně, přičemž program zůstane zachován.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000