crosssearch

New York - Město které nikdy nespí

Poznávací zájezdy, USA

Každý, kdo v New Yorku byl, Vám řekne, že toto město se musí zažít, neboť jeho energie je nepopsatelná. Proto jsme pro Vás připravili poznávací zájezd, při kterém dostanete šanci se s tímto městem důvěrně seznámit. Ať již Vás zajímá architektura, nákupy, kultura, gastronomie...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

Každý, kdo v New Yorku byl, Vám řekne, že toto město se musí zažít, neboť jeho energie je nepopsatelná. Proto jsme pro Vás připravili poznávací zájezd, při kterém dostanete šanci se s tímto městem důvěrně seznámit. Ať již Vás zajímá architektura, nákupy, kultura, gastronomie anebo se jen chcete projít po ulicích, které znáte z tolika filmů, zveme vás do města, které má pro každého něco.

Program zájezdu

1. den
Sraz na letišti Praha - Václav Havel, odlet do New Yorku. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, úvodní orientace a seznámení s programem.

2.den
Vaše celodenní prohlídka New Yorku začne návštěvou čtvrti Midtown a prohlédnete si architekturu hotelu Waldorf-Astoria , GE Building a katedrálu sv. Patrika. Z vyhlídkové plošiny Rockefellerova Centra (Top of the Rock) se Vám naskytne pohled na Manhattan z úchvatné ptačí perspektivy. Poté budete pokračovat po 5. Avenue proslavenou luxusními butiky věhlasných značek, Trump Building, hotelem Plazza a dalšími zajímavostmi. Projdete se po Central Parku i s jeho Strawberry Fields Johna Lennona.

3. den
Volný program bez průvodce, který můžete využít k návštěvě např. Metropolitního Muzea, plného pokladů světového umění, nebo Amerického přírodovědného muzea, případně také Muzea moderního umění MoMa, nebo k nákupům. V podvečer pak doporučujeme pozorovat přicházející soumrak z vrcholku nejvyšší budovy ve městě - Empire State Building. Vstup do všech těchto atrakcí je zahrnut v ceně zájezdu.

4. den
Dnešní den zahájíte pěším přechodem Brooklynského mostu směrem z Brooklynu na dolní Manhattan. Uvidíte radnici města, Ground Zero - místo, kde stávaly budovy World Trade Centra a kde v současnosti vyrůstá Věž Svobody (Freedom Tower). Následovat bude Trinity Church a finanční pupek světa - Wall Street s burzou a Federal Hall. Potom půjdete po Water street až na jižní cíp Manhattanu, kde se nachází Battery park s kruhovou pevností Clinton a výhledem na Sochu Svobody.

5. den
Dnes si nejprve prohlédnete nádraží Grand Central a cestou k nalodění k okružní plavbě uvidíte Chrysler Building ve stylu art deco, Městskou knihovnu, nový green mrakodrap Bank of America, Bryant Park a Times Square. Poté Vás čeká okružní plavba kolem Manhattanu v délce 2 hodiny. Poplujete po 2 vodních tocích, pod Brooklynským, Manhattanským a Williamsburgským mostem. Z lodi uvidíte Ellis Island, sochu Svobody, Empire State Building, a mnoho dalších památek, u kterých jste se zastavili v předchozích dnech. Po dokončení okružní plavby, budete mít možnost individuální prohlídky válečné lodi Intrepid, která kotví hned vedle lodi Circle line. Součástí výstavy je raketoplán Enterprise. Muzeum Intrepid zavírá v 17.hodin.

6. den
Během dopoledne ještě máte možnost využít volno na nákupy, odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet v ranních hodinách dalšího dne - platné pro termíny 11. - 17.4. a 8. - 14.5. Přílet v odpoledních hodinách dalšího dne v termínu 22.3. - 28.3.2013

V ceně je zahrnuto

letecká doprava Praha - JFK - Praha v ekonomické třídě s přestupem v Amsterdamu (pro termíny 11.4. - 17.4. a u 8.5. - 14.5. při zpátečním letu s přestupem v Paříži)
5 noclehů v hotelu ***
3 celodenní prohlídky a služby česky hovořícího průvodce
předplacenou kartu CK umožňující vstup na hlavní pamětihodnosti (2x mrakodrap s vyhlídkou, 3x muzeum a lodní okružní plavba)
transfery z/na letiště
karta na městskou hromadnou dopravu platnou po celou dobu pobytu
zákonné pojištění CK

V ceně není zahrnuto

cestovní pojištění: 670 Kč/dospělá osoba do 70 let
strava
vstupné do objektů které nejsou zahrnuty v předplacené kartě CK
vízum nebo registraci ke vstupu do USA v systému ESTA (informace na prodejně, callcentru nebo webu: czech.prague.usembassy.gov Ceny jsou již konečné a platí pro dospělou osobu na standardním dvoulůžkovém pokoji.

Výhody

s předplacenou kartou CK nemusíte na hlavních atrakcích čekat ve frontě
výborné nákupní příležitosti poblíž hotelu (Macy's, Century 21, Victoria's Secret, Gap, Old Navy, TJ Maxx, Best Buy a další) 500 - 1000 m
2 hodinová vyhlídková plavba kolem Manhattanu (v ceně)
náš zájezd je koncipován tak, aby se účastnící seznámili s městem a jeho atmosférou opravdu důkladně a zbyl jim i čas na vlastní plány a zážitky
svoboda pohybu po městě (karta na městskou dopravu)

CK tipy

Metropolitní Muzeum - individuální prohlídka (vstup je zahrnut v předplacené kartě CK)
Empire State Building - individuálně v době, která Vám vyhovuje (vstup je zahrnut v předplacené kartě CK)
Návštěva některého steakhouse - velikost porcí a kvalita masa Vás příjemně překvapí

Fakultativní služby

příplatek za jednolůžkový pokoj
návštěva Muzea Intrepid - orientační cena vstupenky je 30 USD za dospělého a 23 USD za dítě do 17 let
fakultativní vstupy a výlety (vyjížďka dvoupatrovým busem cca 45 USD, představení na Broadwayi od 50 USD, let helikoptérou nad městem cca 3500 Kč)

Praktické informace

Každý den i během prohlídek s průvodcem bude čas ochutnat z nepřeberných nabídek světových kuchyní, jejichž koncentrací je New York proslulý. Poradíme Vám, kde se dá výhodně nakoupit móda, elektronika anebo třeba vstupenky na broadwayská představení. New York není město nakloněné automobilům, a proto počítejte s tím, že denně nachodíte 5-10 km. Samozřejmě budete používat i metro anebo autobus, ale nejlepší způsob jak poznat New York a jeho energii je prostě vmísit se do davu a chodit a chodit. Váš hotel se nachází ve čtvrti Queens, 30 min od letiště JFK. Na Manhattan se snadno dostanete metrem za 20-25 minut a velkou výhodou je blízkost několika nákupních center (Shopping Malls) v blízkosti hotelu. Pořadí prohlídek v programu se může z provozních důvodu změnit. Napětí v USA je 110 V, proto prověřte zdroje vaší drobné elektroniky. Zásuvky mají jiný tvar, ale např. na letištích či v obchodech s cestovními potřebami se dají koupit redukce za cca 150Kč. Do letadla si můžete vzít jedno příruční zavazadlo jehož 3 rozměry nepřesahují 115 cm (asi 56x36x23cm). K odbavení pak můžete mít 1 další zavazadlo o max. váze 23 kg jehož 3 rozměry nepřesahují 158 cm. Další zavazadla nad tento limit budou zpoplatněna (1 ks za 70 EUR ve směru z Evropy do USA, 1 ks 100 USD ve směru z USA do Evropy).

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdů je 18 osob. Změna programu vyhrazena.

Informace o letech v daných termínech:
v termínu 22. - 28.3. 2013, odlet z Prahy ve 14.05 přes Amsterdam - přílet do New Yorku ve 21.05, návrat dne 27.3. z New Yorku ve 23.50 přes Amsterdam - přílet do Prahy 28.3. v 17.50, 7 dní
v termínu 11. - 17.4. 2013, odlet z Prahy je v 9.10 přes Amsterdam - přílet do New Yorku v 15.30, návrat dne 16.4. z New Yorku v 16.50 přes Paříž - přílet do Prahy 17.4. v 8.50, 7 dní
v termínu 8. - 14.5.2013, odlet z Prahy je v 9.10 přes Amsterdam - přílet do New Yorku v 15.30, návrat dne 13.5. z New Yorku v 19.15 přes Paříž - přílet do Prahy 14.5. v 11.35, 7 dní

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000