crosssearch

Města a příroda západu USA

Poznávací zájezdy, USA

Na skok do měst a národních parků západu USA. Celodenní prohlídka Los Angeles, o němž kdosi řekl, že připomíná nádor, který pohlcuje vše, co mu stojí v cestě. V Mekce filmového průmyslu nás čeká návštěva Chodníku slávy, premiérové kino Mann’s Chinese Theatre, Sunset...

Konečná cena za osobu od: 57 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Na skok do měst a národních parků západu USA

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program. Nocleh v Los Angeles.

2. den LOS ANGELES

Celodenní prohlídka Los Angeles, o němž kdosi řekl, že připomíná nádor, který pohlcuje vše, co mu stojí v cestě. V Mekce filmového průmyslu nás čeká návštěva Chodníku slávy, premiérové kino Mann’s Chinese Theatre, Sunset Drive, Financial Center, milionářské čtvrtě Beverly Hills, pláže Venice Beach či předměstí boháčů Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. Fakultativně návštěva zábavního parku Universal Studios. Nocleh v Los Angeles.

3. den JOSHUA TREE

Výprava do Národního parku Joshua Tree – strhující pouštní rezervace žulových skal, kaktusových zahrad a neopakovatelné atmosféry. Projedeme rovněž městečkem Twentynine Palms, kde irská legendární kapela U2 natočila album Joshua Tree. Přes Mohavskou poušť pak zamíříme do Williamsu. Část cesty pojedeme po slavné Route 66, která jako první silnice v USA spojila východní pobřeží se západním. Nocleh ve Williamsu.

4. den GRAND CANYON

Odjezd k Velkému kaňonu – největší turistické atrakci státu Arizona a možná i celých Spojených států amerických. Fakultativně nejprve doporučujeme let nad touto gigantickou hříčkou přírody o délce pětiset, šířce pětadvaceti a hloubce jednoho a půl kilometru. Kolosální útvar si vychutnáme z vyhlídek, případně se vydáme na pěší výlet po okraji. Průjezd zemí navažských indiánů do Page u Lake Powell. Nocleh v Page.

5. den MAGICKÝ BRYCE CANYON

Prohlídka jezera Lake Powell a mohutné přehrady Glen Dam vybudované na řece Colorado. Možnost návštěvy překrásného Antilopího kaňonu (fakultativně), jenž si získá srdce každého fotografa. Příjezd do Národního parku Bryce Canyon. Tahle rezervace s rudými jehlany navažského pískovce je považována za vrcholné dílo čarující přírody Utahu. Nocleh v blízkosti rezervace Bryce Canyon nebo v Kanabu.

6 den ZION – LAS VEGAS

Průzkum Národního parku Zion, jehož krajinný vzorec určují hluboké strže a divoké říčky. Vydáme se na túru na hranu kaňonu a také výlet autobusem na nejkrásnější vyhlídky rezervace. Přesun do Las Vegas, velkoměsta hazardu a oslnivých atrakcí. Projížďka po nejživější ulici tzv. Stripu spojená s návštěvou kasin a společnou večeří. Volný program za povzbudivého cinkotu mincí některého z kasin. Nocleh v Las Vegas.

7. den ÚDOLÍ SMRTI

Putování Národním parkem Údolí smrti s nejnižším (86 metrů pod úrovní moře) a také nejteplejším bodem západní polokoule. V roce 1913 zde byla naměřena rekordní teplota 57 stupňů Celsia ve stínu, o jeden více bylo v Libyi v roce 1936. Zkusíme se vžít do pocitů prvních pio­nýrů, kteří v tomhle ďábelském údolí sevřeném hroty vysokých hor hledali cestu do vysněné Kalifornie. Nocleh na trase.

8. den LESNÍ KATEDRÁLY SEQUOIA

Návštěva Národního parku Sequoia v pohoří Sierra Nevada s lesy obrovitých sek­vojí. Kdo nikdy neviděl tyhle velikány o váze 600 tun, neuvěří vlastním očím. Sekvoje se dožívají 3200 let a hravě dorůstají do stametrové výšky. Král mezi králi – General Sherman Tree má v obvodu 32 metrů a váží neuvěřitelných 1385 tun. Nocleh ve Fresnu.

9. a 10. den SAN FRANCISCO

Přejezd do San Franciska. Během dvou dnů navštívíme většinu zajímavých míst města. Uvidíme Golden Gate Bridge, čtvrť generace beatniků Haight-Ashburry, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní oblast Fisherman’s Wharf i prudké ulice u Russian Hill. Svezeme se tramvají cable-car a podnikneme plavbu v sanfranciské zátoce s výhledy na oba majestátní mosty také a ostrov Alcatraz – pevnost a káznici, v níž byl vězněn obávaný mafián Al Capone. Nocleh v San Francisku.

11. den SAN FRANCISCO – PRAHA

Dopoledne volný program ve městě. Odpoledne následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den PŘÍLET DO PRAHY

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000