crosssearch

Kudy táhnou lososi - ze Seattlu do Anchorage

Poznávací zájezdy, USA

... tedy být jednou provždy svázán s tímto svérazným městečkem a způsoby, jimiž si místní zpestřují drsné zimy. Hyder nyní těží hlavně z cestovního ruchu a Lososího ledovce - pátého největšího ledovce v Severní Americe. Šágrem je i říčka Fish Creek, v níž s železnou...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den PRAHA - SEATTLE

Odlet z Prahy do Seattlu. Po příletu transfer do hotelu. Nocleh v Seattlu.

2. den SEATTLE

Dopolední prohlídka města, kde sídli společnost Boeing, Microsoft, a které je kolébkou hudebního stylu grunge. Návštěva Pioneer Square s historií zlaté horečky či tržnice Pike Place Market. Výlet na věž Space Needle. Odjezd do NP Mt. Rainier. Nocleh v NP Rainier.

3. den NP RAINIER - POBŘEŽÍ PACIFIKU

Prohlídka vulkánu Mt. Rainier obklopeného vodopády a ledovci. Návštěva horského střediska. Odjezd k Pacifiku do blízkosti NP Olympic. Nocleh v Aberdeenu.

4. den NP OLYMPIC

Jen málo míst je tak prosyceno životní energií přírody jako NP Olympic. Deštné pralesy, alpinské louky, stáda losů, šokující pohled z Hurricane Ridge na 60 ledovců a mezi nimi obr Mt. Olympus. A pláže? Drama samo o sobě. Pohádkovou Ruby Beach by stěží vymyslel i nejodvážnější fantasta. Nocleh v Port Angeles.

5. den PORT ANGELES - VICTORIA

Přesun trajektem do metropole Britské Kolumbie, Victorie. Prohlídka města a přístavu s hotelem Empress Hotel, kde se odpoledne konají téměř rituální anglické čaje. Návštěva majáku Fisgard Island.

6. den KOSATKY - DUNCAN - NANAIMO

Ráno plavba za kosatkami (fakultativně). Poté se vydáme po pobřeží do Duncanu, města totemů. Toto nenápadné místo je domovem komunity indiánů kmene Cowichan a pyšní se hned dvěma světovými unikáty: v průměru nejširším totemem a největší hokejkou (63 m) s největším pukem na světě. Nocleh v Nanaimu.

7. den NANAIMO - PORT HARDY


Odjezd přes údolí Nimpkish Valley se zastávkou v Telegraph Cove, osadě postavené z velké části na dřevěných pilířích nad hladinou moře. Nocleh v Port Hardy.

8. den PORT HARDY - PRINCE RUPERT

Plavba lodí z Port Hardy členitým pobřežím s mnoha fjordy. Nezapomenutelné dojmy z přírodní scenérie umocní setkání s velrybami či kosatkami. Po příjezdu do Prince Rupert ubytování a nocleh.

9. den PRINCE RUPERT - HYDER

Cesta kolem vrcholků Seven Sisters do Stewartu a Hyder. Hyder, dříve prosperující důlní městečko, je dnes přezdívané jako "Nejživější město duchů". Tvrdý život vtělili obyvatelé do místní pálenky Everclear neboli "Čistič". Návštěva ledovce Bear Glacier. Nocleh ve Stewartu.

10. den HYDER - WATSON LAKE

Ráno možnost pozorování medvědů Grizzly při lovu lososů (bez záruky). Cesta pravou kanadskou divočinou se zastávkami na focení do Watson Lake. Prohlídka "háje značek". Nocleh ve Watson Lake.

11. den WATSON LAKE - SKAGWAY

Brzký odjezd do Skagway, města, které na přelomu let 1897 - 1898 zavalili ziskuchtiví zlatokopové a všudypřítomné procesí prostitutek, desperátů a jiných vykuků. Prohlídka města. Nocleh ve Skagway.

12. den LAKE BENNETT - CARCROSS

Ranní cesta historickým vlakem přes průsmyk White Pass. Po zastávce u nejmenší písečné pouště světa v Carcrossu pokračuje cesta k jezeru Bennett a dále do Whitehorse, hlavního města provincie Yukon. Nocleh ve Whitehorse.

13. den WHITEHORSE - DAWSON CITY


Z Whitehorse se vydáme po Klondike Highway do Dawson City, centra yukonské zlaté horečky. Kdo si večer vyrazí do Dawson City Hotel zjistí, že se tu tak mnoho nezměnilo - hazard a kankánová děvčata čekají. Nocleh v Dawson City.

14. den KLONDIKE - BONANZA CREEK

Pěší výlet k soutoku řek Yukon a Klondike, návštěva hrobu českého polárníka Jana Eskimo Welzla a vyhlídka na město, řeku Yukon a zlatonosná pole. U Králičího potoka si prohlédneme obří rypadlo na těžbu zlata a na vlastní kůži si vyzkoušíme rýžování v potoce Goldbottom Creek. Prohlídka muzea v Dawsonu, nocleh.

15. den DAWSON CITY - GLENNALLEN


Nebýt zlata, byla by tato místa dlouho známá jen kartografům. Po cestě do NP Wrangell-St. Ellias možnost pozorovat aljašskou přírodu. Nocleh v Glennallen.

16. den NP WRANGELL-ST. ELLIAS


Odjezd do NP Wrangell-St. Ellias, návštěva info střediska. Zastávka v Chitině s lososími pastěmi na řece Copper. Pak cesta do McCarthy, případně do Kennikotu, kdysi centra těžby mědi u ledovce Kennikot. Nocleh v Glennallen.

17. den GLENNALLEN - NP DENALI

Odjezd do Chugach Mountains. Za dobrého počasí uvidíme nejvyšší horu Severní Ameriky Mount McKinley. Během cesty návštěva farmy pižmoňů v Palmeru ( fakultativně). Noclech v blízkosti NP Denali.

18. den NP DENALI

Cesta autobusem s odborným výkladem do nitra NP Denali. Na trase čeká řada zastávek spjatých s pozorováním losů, karibů, medvědů, vlků, ovcí aljašských a jiných obyvatel Aljašky. Večer fakultativně možnost raftingu na řece Nenana. Nocleh v blízkosti NP Denali.

19. den NP DENALI - ANCHORAGE

Přejezd do Anchorage. Cestou pozorování táhnoucích lososů a zastávka v infocentru ve Wasille, kde se dozvíme o proslulém běhu psích spřežení Iditarod, nocleh.

20. den ANCHORAGE - DO PRAHY


Návrat do Anchorage, odlet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu
14x ubytování kategorie 3***
transfery klimatizovaným mikrobusem
vstupy do národních parků
služby českého průvodce
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní vstupy a výlety
stravování a spropitné
vízum do Kanady (zajistí CK za 2.000,- Kč)
vstupní autorizaci do USA. Žádost podejte na adrese zde. 

NAVÍC V CENĚ


rýžování zlata zlatokopeckou panví v Dawson City

POZNÁMKA : trasa může být směrována opačně

------------------

VÝBĚR Z CESTY

Hyder: zde se pije Everclear
Hyder, známý jako ,,nejpřátelštější městečko duchů Aljašky", leží v nejjižnějším cípu Aljašky v srdci 112 km dlouhého fjordu, jenž lemuje americko- kanadskou hranici. Cestou do Hydru vítají turisty strmé útesy, vodopády a ledovce s křišťálově modrými jezery. Původně Portland City bylo v roce 1914 přejmenováno na Hyder. Jméno získalo po důlním inženýru F. Hyderovi, jenž téhle divočině předvídal velkou budoucnost. Hyder prošel boomem mezi lety 1920-1930, kdy zde byly objeveny obrovské zásoby vzácných kovů - zejména zlata, stříbra, mědi, olova a zinku. Nyní je většina dolů zavřena a v osadě přebývá kolem stovky obyvatel, jimž slouží obchod a dva bary nabízející místní specialitu Everclear. V překladu snad "čistič" či "navždy čistý". Požití tohoto 75% alkoholu přesně lidem napoví, co znamená být Hyderizován - tedy být jednou provždy svázán s tímto svérazným městečkem a způsoby, jimiž si místní zpestřují drsné zimy. Hyder nyní těží hlavně z cestovního ruchu a Lososího ledovce - pátého největšího ledovce v Severní Americe. Šágrem je i říčka Fish Creek, v níž s železnou pravidelností loví velcí medvědi grizzly táhnoucí lososy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000