crosssearch

Krásy Aljašky - velký okruh Aljaškou a kanadským Yukonem

Poznávací zájezdy, USA

USA | KANADA: Anchorage - Palmer -Denali NP- Fairbanks- Delta - Tok - NP Kluane - Haines - Skagway - Whitehorse - Dawson City - Dempster Highway- severní polární kruh -Yukon - NP Wrangell -St.Elias - ledovec Worthington - Glennallen - SP Gugach - Seward - NP Kenai Fjords -...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den:

ANCHORAGE 10 mil / 15 km Odlet z Prahy do Anchorage. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting (dle povahy leteckého spojení možnost ubytování v tranzitním hotelu na cestě a přílet do Anchorage druhý den dopoledne).

2.den:

DENALI RANGE 250 mil / 400 km Dopoledne volno k relaxaci a aklimatizaci po náročném letu. Po obědě odjezd do blízkosti národního parku Denali, cestou pozorování divoké zvěře. V případě dobré viditelnosti budete uchváceni panoramatem nejvyšší hory severní Ameriky Mt.McKinley. Ubytování v Healy.

3.den:

NP DENALI 140 mil / 220 km Celodenní prohlídka národního parku Denali - túra busem správy národního parku s četnými zastávkami při setkání s losy, medvědy Grizzly, jeleny caribou a dalšími zvířaty. s trochou štěstí zahlédnete i vrchol nejvyšší hory severní Ameriky Mt.McKinley.Návrat ve večerních hodinách.

4.den:

FAIRBANKS,ALASKA HIGHWAY 330 mil / 520 km Ráno odjezd do Fairbanks.Návštěva centra města, poté pokračování cesty přes North Pole a Delta Junction /oficiální začátek Alaska Highway/ do osady Tok, ubytování.

5.den:

NP KLUANE RANGE 430 mil / 680 km Dnes Vás čeká celodenní přejezd přes území Kanady. I dnes Vás budou provázet jedinečné scenérie rozkvetlé přírody a zasněžených hor v pozadí – tentokráte národního parku Kluane. Ubytování v městečku Haines ( návrat na území USA) ve večerních hodinách ( ubytování a program dnů 5 a 6 mohou být modifikovány v závislosti na času odjezdu trajektu z Hainesu).

6.den:

SKAGWAY, WHITEHORSE 150 mil / 240 km Po prohlídce Hainesu následuje nalodění na trajekt a po tzv. Alaska Marine Highway přejezd do městečka Skagway známého jako výchozí místo zlatokopů v dobách zlaté horečky na Klondiku. Po krátké prohlídce města navštívíte výchozí bod dávné cesty přes průsmyk Chilcoot, a poté již zamíříte zpět na území Kanady do hlavního města provincie Yukon Whitehorse. Cestou dávejte dobrý pozor na černé medvědy baribaly, jejichž množství je ve zdejším kraji horských jezer a hlubokých lesů značné. Večer absolvujete krátkou prohlídku centra Whitehorse, kde budete i ubytováni.

7.den:

DEMPSTER HWY,POLARNÍ KRUH 540 mil / 860 km Velmi časně vyrazíte na nejdelší a nejnáročnější etapu Vašeho putování. Cílem dne je motel v Eagle Plains ležící pouhých pár kilometrů od polárního kruhu – jediná možnost ubytování v okruhu několika set kilometrů na slavné Dempster Highway. Cestou navštívíte známé, a starými lodníky kdysi obávané, peřeje Five Fingers na Yukonu, budete sledovat divokou zvěř a měnící se tvář krajiny směrem na sever – přechod od hlubokých lesů až po pustou tundru pokrytou vřesovišti, vychladlé vulkány, jezera, divoké řeky. Večer ubytování a půlnoční návštěva polárního kruhu, kde je i v tuto dobu celé léto světlo… (v případě nepřízně počasí návštěva na polárním kruhu druhý den dopoledne).

8.den:

DAWSON CITY 260 mil / 420 km Odjezd zpět po prašné a kamenité Dempster Highway, v odpoledních hodinách příjezd do Dawson City – slavného městečka proslulého jako metropole v dobách zlaté horečky. Ubytování a prohlídka městečka. Doporučujeme Vám večerní návštěvu kabaretu a kasina Diamond Tooth Gerties – nejdéle nonstop funkčního kasina a kabaretu v Severní Americe!!

9.den:

DAWSON, BONANZA, ELDORADO 60 mil / 100 mil Relaxační den po náročných zážitcích!! Dopoledne si vychutnejte volno v Dawsonu – nezapomeňte navštívit některého ze zlatníků a potěžkat si v ruce pravý zlatý nugget, doporučujeme posedět na břehu veletoku Yukon a pokochat se jeho silou, nebo si při procházce podél řeky Klondike představit tisíce lidí, kteří kdysi dno tohoto údolí obrátili mnohokrát naruby… Odpoledne absolvujete s průvodcem okruh po nejslavnějších místěch zlaté horečky: Navštívíte proslulé zábory na potocích Bonanza a Eldorado, na záboru číslo 6 si dokonce s vypůjčenou pánví můžete vyzkoušet vlastní štěstí !! Údolím potoka Hunker Creek podél dosud funkčních zlatonosných záborů se vrátíte zpět do Dawsonu. Dalším z navštívených míst bude hrob slavného českého polárníka Jana Welzla na městském hřbitůvku, a závěrem stanete na vrcholu hory Dome, odkud je nejlepší vyhlídka na Dawson City a okolí.

10.den:

POKER CREEK, WRANGELL RANGE 330 mil / 520 km Po překročení Yukonu trajektem Vás dnes čeká krásná cesta – Top of the World Highway. Tato prašná cesta Vás přivede po hřbetech vysokých hor s fantastickými výhledy stovek mil daleko zpět na území USA. Raritou bude průjezd přes nejsevernější hraniční přechod do USA – Poker Creek. Územím zlatokopů budete pokračovat přes jedinou osadu na této cestě – Chicken – do místa noclehu ve známé osadě Tok, a odtud do Glennallenu cestou lemovanou jedinečnými výhledy na horské masívy, zasněžené štíty a ledovce národního parku Wrangell - St.Elias. Ubytování ve večerních hodinách.

11.den:

WORTHINGTON GLACIER 350 mil / 560 km Po návštěvě krásného ledovce Worthington odjezd do Anchorage cestou lemovanou horami a ledovci. Po příjezdu v odpoledních hodinách ubytování.

12.den:

KENAI FJORDS 260 mil / 410 km Celodenní výlet do historického Sewardu a národních parků Gugach a Kenai Fjords. Návštěva jezera Portage se stejnojmenným ledovcem a pozorování lososů na potoce, po příjezdu do Sewardu Vás pozveme k jedinečné plavbě do národního parku Kenai Fjords!!( v ceně zájezdu) Budete obdivovat vodní ptáky, kosatky, velryby, běluhy, mořské vydry... navštívíme společně vyústění obrovského ledovce do mořského fjordu a budeme sledovat jak jeho kusy odpadávají do moře...s trochou štěstí zde můžete zahlédnout i medvěda rybařícího na břehu. Návrat do Anchorage v pozdních hodinách.

13.den:

ANCHORAGE 25 mil / 40 km Poslední den zájezdu si prohlédnete Anchorage - největší a nejdůležitější město Aljašky. Po prohlídce downtownu navštívíte také zdejší zajímavost - největší přístav hydroplánů na světě na jezeře Hood. Odpoledne volno k posledním nákupům nebo odpočinku, večer transfer na letiště.

14.den:

Odlet domů Ve velmi časných hodinách odlet do Prahy s přestupem na kontinentu v USA.

15.den:

Příletem do Prahy Váš zájezd skončí.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000