crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Klasický východ USA | Fly & Drive

Poznávací zájezdy, USA

Přílet do NY, transfer do hotelu, ubytování, nocleh. NEW YORK Prohlídku města zahájíme plavbou na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců, kteří zde často marně...

Konečná cena za osobu od: 49 281 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Jak na národní parky?

- Za vstup do amerických národních parků (NP) se platí. Ceny jsou cca $15-35/vůz. Pokud počítáme s návštěvou více parků, pořídíme si průkaz National Parks Pass.

- Stojí $80 a koupíme jej u každé příjezdové brány parku. Platí rok a po celou tuto dobu s ním vstupujeme do NP zdarma, přičemž průkaz se vztahuje i na další spolucestující ve voze, kteří tedy cestují také zdarma. Parks Pass neplatí ve státních parcích.

- V každém NP po předložení Parks Pass dostaneme mapu a noviny s užitečnými údaji o kempování, trasách, uzávěrkách atd.

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY

Přílet do NY, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

2. den NEW YORK

Prohlídku města zahájíme plavbou na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců, kteří zde často marně čekali na povolení ke vstupu do Nového světa. Pak, už suchou nohou - případně metrem, projdeme jižní Manhattan a jeho nejznámější místa jako kupříkladu finanční čtvrť Wall Street s vlivnou burzou cenných papírů, novogotický kostel Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, rušnou Čínskou a také Italskou čtvrť či noblesní SoHo (South of Houston), která je největší čtvrtí litinových fasád na světě - většina z nich pochází z let 1840-1850. Z terasy mrakodrapu Empire State Building (381 m) si v podvečer vychutnáme zvolna se rozsvěcující město. Po ničivém útoku teroristů na ,,dvojčata" Světového obchodního centra (WTC) v září 2001 se ESB stala nejvyšší budovou města. Po jedenácti letech opět primát ztratila ve prospěch nové budovy WTC (541 m). Nocleh na Manhattanu.

3. den NEW YORK

Dnes můžete pokračovat prohlídkou oblasti v okolí Central Parku, Páté Avenue a Times Square. Následně prohlídkou Rockefellerova centra, divadelní čtvrti a obchodů na Páté Avenue. Večer se pak na rozzářeném náměstí Times Square, všeobecně považovaném za místo, kde bije srdce New Yorku, nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města. Nocleh na Manhattanu.

4. den NEW YORK - NIAGARA FALLS

Ráno půjčení vozu na Manhattanu, pak přejezd k Niagarským vodopádům, ubytování, nocleh.

5. den NIAGARA FALLS - BUFFALO

Pěší výlet podél vodopádů s několika úžasnými vyhlídkami na 55 metrů vysokou masu padající vody. Sílu běsnícího živlu znásobí plavba lodí Maid of the Mist do blízkosti vodní stěny. Po průjezdu Buffalem, kdysi pyšného a bohatého centra rejdařského obchodu na Velkých jezerech, odjezd směrem na Harrisburgu. Nocleh na trase.

6. den GETTYSBURG

Návštěva Gettysburgu, kde se odehrála klíčová bitva občanské války mezi pokrokovým Severem a otrokářským Jihem. Odpoledne příjezd do metropole USA Washingtonu D.C. Ubytování a částečná prohlídka města. Večer se rovněž nabízí možnost individuální návštěvy půvabné čtvrtě Georgetown s mnoha stylovými restauracemi, bary a pivnicemi. Nocleh ve Washingtonu D.C.

7. den WASHINGTON D.C.

Prohlídka města, během níž se podíváte k Bílému domu - sídlu prezidenta, budově Kapitolu - v němž zasedá Kongres, monumentu prvního prezidenta USA George Washingtona či památníkům prezidentů Abrahama Lincolna a Thomase Jeffersona. Také navštivte Arlingtonský hřbitov, kde je společně se svým bratrem a ženou pohřben zavražděný prezident J. F. Kennedy a počkejte na pietní výměnu stráží u hrobu neznámého vojína. Prohlédněte si také působivé památníky vietnamské a korejské války a další místa včetně možnosti individuální návštěvy některého z muzeí na rozsáhlé třídě The Mall. Nocleh ve Washingtonu D.C.

8. den ANNAPOLIS

Odjezd do Annapolis - které díky architektonickému stylu, historii a přímořskému rázu patří k nejhezčím městečkům v USA. Sídlí zde slavná námořní akademie. Mezi kadety téhle elitní školy patří američtí prezidenti, kapitáni jaderných ponorek, astronauti či příslušníci komand SEALS. Přejezd velkolepého mostu Chesapeake Bay Bridge, jenž se klene nad zátokou Chesapeake Bay, a vydáme se napříč stejnojmenným poloostrovem do Philadelphie. Po příjezdu volný program, nocleh.

9. den PHILADELPHIA - PRAHA

Ráno prohlídka historického centra a Federal Hall. Odpoledne vrácení vozu na letišti a odlet do Prahy.

10. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- leteckou přepravu dle programu zájezdu a letištní a bezpečnostní poplatky

- ubytování kategorie 3* na trase zájezdu (cena vždy na osobu ve dvoulůžkovém pokoji)

- transfer letiště/hotel (jen New York)

- půjčení vozu kategorie Compact v programu Fully Inclusive (podmínky viz str. 56) na letišti

- itinerář trasy a seznam doporučených míst a fakultativních výletů

- mapu s lokalizovanými hotely

- manuál, jak postupovat při půjčení vozu

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- fakultativní vstupy a výlety

- stravování, benzin, mýtné, parkovné a jiné náklady spjaté s provozem vozu

- vstupy do národních parků

- služby českého průvodce

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000