crosssearch

Kaňony a parky USA

Poznávací zájezdy, USA

Denver, Cheyenne, Black Hills, Mount Rushmore, Battlefield, Cody, NP Yellow­stone, NP Grand Teton, Jackson, Salt Lake City, NP Bryce Canyon, NP Zion, Page, Painted Desert, Grand Canyon, Las Vegas, Los Angeles, Universal Studios

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:

Denver, Cheyenne, Black Hills, Mount Rushmore, Battlefield, Cody, NP Yellow­stone, NP Grand Teton, Jackson, Salt Lake City, NP Bryce Canyon, NP Zion, Page, Painted Desert, Grand Canyon, Las Vegas, Los Angeles, Universal Studios

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 15

1. den: Odlet z Prahy do Denveru. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

2. den: "město ve výšce jedné míle" – Denver, je hlavním městem Colorada a branou do "Skalnatých hor". Atraktivní město se širokými ulicemi, pěší zónou lemovanou stromy vedoucí k budově State Capitol se zlatou kopulí a Larimerské náměstí, které je srdcem historického centra. Je to také domov krásných muzeí a galerií, z nichž mnohé zobrazují vliv západu v této oblasti. Možnost zakoupení fakultativních prohlídek za dobré ceny, které zahrnují prohlídky památek a hrobu Buffalo Billa apod. Nocleh.

3. den: Ráno se vydáte na sever, nejdříve do Cheyenne, hlavního města státu Wyoming, známého v dávných dobách jako "peklo na kolech”. Poté pokračujete do Black Hills v jižní Dakotě, zvěčněné ve známé písní z muzikálu "Calamity Jane”, do historického hraničního města Custer. Později odpoledne pojedete zhlédnout stavbu proslulého památníku Crazy Horse, monumentální sochu vytesanou ze skály. Památník uctívá památku velkého hrdiny domorodých Američanů, vůdce Šíleného koně (Crazy Horse). Výstavba začala v roce 1949 a pokračuje dodnes. Nocleh.

4. den: Vaše cesta povede hluboko do Black Hills, které kdysi bývalo územím kmene Lakotů, abychom viděli velkolepou žulovou tvář hory Mount Rushmore, obrovský památník 4 velkým americkým prezidentům – Washingtonovi, Jeffersonovi, Lincolnovi, a Theodoru Rooseveltovi. Poté navštívíte Tatanku, "Příběh o Bizonovi” a okusíte bohatství indiánského života, jaký byl během rozkvětu Buffalo kultury okolo roku 1840. Dále pokračujete do Deadwoodu, nezákonného pohraničního města během roku 1876 v dobách Zlaté horečky, kde Jack McCall zavraždil Divokého Billa během hry pokeru. Ubytováni budete ve starém důlním městě Lead, který se nachází na vrcholu Zlaté rokle. Nocleh.

5. den: Ráno se vydáte přes bohatou venkovskou oblast. Odpoledne navštívíte Little Bighorn národní památku bitevního pole, která připomíná památku jedné z nejvýznamnějších amerických bitev. Během vašeho pobytu v Battlefield si poslechnete příběh o "Custerově poslední bitvě", která byla zvěčněna v knihách, malbách a filmech. Nocleh ve městě Sheridan v Bighorn Mountains.

6. den: Brzy ráno pokračujete do města Cody – hraničního města Buffalo Billa. Během vašeho individuálního volna doporučujeme návštěvu historického centra Buffalo Bill, domova pěti unikátních muzeí. Nocleh.

7. den: Cesta povede přes Shoshone National Forest do NP Yellowstone – největší přírodní rezervace USA. Po svém objeviteli se mu říkalo Colterovo peklo. A skutečně, sopečná kotlina se hluboko pod povrchem činí. Úzkými štěrbinami se ženou gejzíry vřící vody, krajina je poseta bahenními vřídly, barevnými bazénky, čirými jezery a přitom zarostlá hustými lesy s bizony, losy, vlky a medvědy. V parku se nachází vice než 3000 gejzírů a horkých pramenů, mezi nejznámější patří Old Faithful. Nocleh.

8. den: Vydáte se na jih do magnificentního letního a zimního střediska – NP Grand Teton. Je sice menší, zato vyniká strmým horským hřebenem. Navštívíte městečko divokého západu – Jackson, ve Wyomingu, kde si budete připadat jakobyste byli přímo ve filmu. Nocleh.

9. den: Možnost odpočinku v Jackson, kde budete moci navštívit místní obchůdky ve westernské atmosféře. Fakultativně malebná cesta na raftu dolu po řece Snake, během které možná uvidíte holohlavé orli a jinou divokou zvěř. Nocleh.

10. den: Ráno se vydáte do Salt Lake City – hlavního města státu Utah, které je také centrem Mormonů. Prohlídka města, při které uvidíte to nejlepší co toto město nabízí – včetně náměstí Temple Square, na kterém stojí chrám Salt Lake Temple a některá další střediska mormonské církve ve městě. Nocleh.

11. den: Pokračujete na jih přes jižní část Utah do Bryce Canyonu, je to jeden z nejmalebnějších Národních parků. Budete mít možnost projít se kaňonem mezi tisíci skalních věží, výčnělků, kamenných jehel a hřebenů. Nocleh.

12. den: První vaše zastávka bude v NP Zion. Slovo Zion (Sion) pochází z hebrejštiny a znamená mimo jiné posvátné místo. Tento park jsou především červené skály a hlavní kaňon, který vyhloubila řeka Virgin do místního pískovce. Poté budete pokračovat na východ do městečka Page. Nocleh.

13. den: Individuláně let nad Monument Valley. Cesta přes Painted Desert a Kaibab Nation Forest do Grand Canyonu, který je znám jako jeden ze sedmi divů světa. Budete mít možnost vyhlídkového letu helikoptérou nad Grand Canyonem. Tento park je známý pro svou ohromující velikost, ale i jeho nádherně barevnou a členitou krajinu. Nocleh.

14. den: Odjezd se státu Arizona přes Villiams po známé Route 66 do Las Vegas. Nocleh.

15. den: Las Vegas je nazývané hlavním městem hazardu. Celý den si můžete užívat všeho co toto město, které nikdy nespí, nabízí. Hotely a kasína v podobě středověkých zámků a pyramid, všudypřítomná světla neonů, zábavné show, vystoupení špičkových hvězd a hlavně vidina výhry, to je Las Vegas. Městem vede široká pěší zóna – ulice zvaná Strip. Světelná show vytváří úchvatné divadlo a láká návštěvníky dovnitř všech kasín a restaurací. Toto město je nejrychleji rostoucím městem na americkém západě. Nocleh.

16. den: Ráno opustíte Las Vegas a přes hory San Bernardino pokračujete do Barstow. Po zastávce v museu Route 66 Mother Road Museum se vydáte směrem do Los Angeles.

17. den: Los Angeles – největší město USA a jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií, mezinárodního obchodu a vzdělání. Prohlídka města, při které objevíte většinu zajímavých míst, které nabízí – Beverly Hills, Downtown, bájný Hollywood se svým Chodníkem slávy, Santa Moniku, Venice Beach a mnoho dalších. Odpoledne návštěva filmových studií a zábavního parku – Universal Studios, kde vás Hollywood pustí tak blízko, že můžete slyšet i zvuk filmových kamer. Nocleh.

18. den: Transfer na letiště a odlet do Evropy.

19. den: Přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000