crosssearch

Dobrodružství Aljašky a Yukonu

Poznávací zájezdy, USA

Ve stopách zlatokopů a psích spřežení. Města zrozená ve víru zlaté horečky, nedotčená příroda s tisícovkami zvířat, ledová království velryb a tuleňů, dravé řeky, velehory. Takové jsou Yukon a Aljaška – území opředená dobrodružným perem Jacka Londona a námět mnoha...

Konečná cena za osobu od: 120 891 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Ve stopách zlatokopů a psích spřežení

Města zrozená ve víru zlaté horečky, nedotčená příroda s tisícovkami zvířat, ledová království velryb a tuleňů, dravé řeky, velehory. Takové jsou Yukon a Aljaška – území opředená dobrodružným perem Jacka Londona a námět mnoha dětských snů, které se s námi mohou snadno změnit v realitu.

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Anchorage. Po příletu transfer na hotel, ubytování, nocleh.

2. den CHUGACH MOUNTAINS

Odjezd do Chugach Mountains. Za dobrého počasí odtud uvidíme nejvyšší horu Severní Ameriky Mount McKinley. Cestou do rezervace Wrangell – St. Elias navštívíme
v Palmeru farmu pižmoňů (fakultativně). Procházka k vyhlídce na ledovec Matanuska. Nocleh v Glennallen.

3. den NP WRANGEL – ST. ELIAS

Časně ráno odjezd do NP Wrangell-St.Elias, návštěva informačního střediska. Putování podél horských štítů přerušíme v Chitině s lososími pastěmi na řece Copper. Pak se vypravíme do McCarthy, případně do Kennicotu, kdysi centra těžby mědi u ledovce Kennikot. Přejezd podél hranice parku aljašskou přírodou do města Tok. Nocleh v Tok.

4. den KANADA – DAWSON CITY

Z Toku vyrazíme po aljašské dálnici Alaska Highway a později po silnici Top of the World Highway do zlatokopecké osady Chicken. Tady se nabízí pěší výlet s vyhlídkou na zlatonosná pole. Přejezd kanadské hranice, trajekt přes řeku Yukon a příjezd do Dawson City. Večerní procházka městem, volný program, nocleh.

5. den KLONDIKE - BONANZA CREEK

Pěší výlet k soutoku řek Yukon a Klondike, návštěva hrobu legendárního českého polárníka Jana Eskymo Welzela a vyhlídka z vrcholu Dómu na město, řeku Yukon a zlatonosná pole. U zlatonosného Králičího potoku – později Bonanza Creek si prohlédneme kdysi největší rypadlo na těžbu zlata na světě. Na vlastní kůži vyzkoušíme rýžování na potoce Goldbottom Creek. Prohlídka muzea v Dawsonu, večer se nabízí návštěva místního kasina, kde své vnady předvádějí kankánová děvčata po vzoru tanečnic před sto lety. Nocleh v Dawson Cirty.

6. den YUKON – WHITEHORSE

Cesta do metropole Yukonu Whitehorse. Možnost procházky k peřejím Five Finger Rapids na řece Yukon. Zastávka u jezera Laberge s možností koupání v teplých pramenech v Takhini. Výlet podél Yukonu v Miles Canyon a zastávka u parníku SS Klondike. Nocleh ve Whitehorse.

7. den WHITE PASS – SKAGWAY

Cesta do Skagway bude nejlepším připomenutím zlaté horečky 1897, kdy přes nedaleký Chilkhoot Pass proudily do Dawsonu desítky tisíc dobrodruhů. Úžasnou krajinou vysokohorské tundry se přesuneme do historického Skagway. Zájemci se mohou svézt vláčkem přes průsmyk White Pass (fakultativně). Nocleh ve Whitehorse.

8. den ALASKA HIGHWAY – TOK

Prohlídka Whitehorse, návštěva infocentra. Zastávka v Haines Junction s možností zhlédnout projekci o rezervaci Kluane. Zastávka u jezera Kluane, procházka k Soldiers Summit – místu, kde byla dokončena heroická stavba aljašské dálnice. Nocleh v Toku.

9. den ALASKA RANGE – FAIRBANKS

Podél pohoří Alaska Range pokračujeme do Delty a dále podél řeky Tanana do North Pole, kde navštívíme dům Santa Clause. Příjezd do Fairbanks, prohlídka města, univerzitního areálu a navečer návštěva zábavního parku Alaskaland. Nocleh ve Fairbanks.

10. den SEVERNÍ POLÁRNÍ KRUH

Ráno odjezd k Severnímu polárnímu kruhu. Zastávka v infocentru Aljašského ropovodu, přejezd řeky Yukon. Krátký výlet k vyhlídce u Finger Mountain. Příjezd k Severnímu polárnímu kruhu a cesta zpět se zastávkami na fotografování. Nocleh ve Fairbanks.

11. den FAIRBANKS – DENALI

Cestou do Národního parku Denali učiníme zastávku v Nenana a prohlédneme si železniční muzeum. V Denali návštěva infostřediska a zhlédnutí filmu o téhle úžasné přírodní rezervaci. Ukázka psích spřežení a navečer možnost výstupu na horu Mt. Healy. Ubytování v blízkosti parku.

12. den NÁRODNÍ PARK DENALI

Cesta do nitra Denali autobusem s odborným výkladem. Na trase čeká řada zastávek spjatých s pozorováním losů, karibů, medvědů, vlků, ovcí aljašských... Navečer možnost raftingu na řece Nenana. Nocleh poblíž parku.

13. den TALKEETNA – SEWARD

Odjezd do Talkeetny s možností letu kolem Mt. McKinley s přistáním na ledovci (fakultativně). Cestou pozorování táhnoucích lososů, v infocentru ve Wasille se dozvíme
o slavném běhu psích spřežení Iditarod. Z Anchorage se vydáme Kenaiským polo­ostrovem do Sewardu na břehu Aljašského zálivu. Nocleh v Sewardu.

14. den KENAI FJORDS

Plavba lodí ve fjordech rezervace Kenai Fjords (fakultativně). Pozorování mořských vyder, velryb, lachtanů a dalších zvířat. Odpoledne lze odletět helikoptérou na ledovec Goldwin, svézt se psím spřežením či navštívit Areál mořského života. Večer procházka k ledovci Exit. Nocleh v Sewardu.

15. – 16. den ANCHORAGE – PRAHA

Odjezd ze Sewardu do Anchorage, prohlídka města, volný program. Večer odlet do Prahy.

17. den PŘÍLET DO PRAHY

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000