crosssearch

AMERICKÝM JIHOZÁPADEM DO NOVÉHO MEXIKA

Poznávací zájezdy, USA

Kaktusové zahrady Arizony a ve stopách zlaté horečky Pestrá, na českém trhu ojedinělá trasa nás zavede nejen k hlavním ikonám západu USA, ale i do srdce kouzelných kaktusových zahrad Arizony, klenotu jihozápadu rezervace Bílé písky v Novém Mexiku či pohádkového lesa...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Kaktusové zahrady Arizony a ve stopách zlaté horečky

Pestrá, na českém trhu ojedinělá trasa nás zavede nejen k hlavním ikonám západu USA, ale i do srdce kouzelných kaktusových zahrad Arizony, klenotu jihozápadu rezervace Bílé písky v Novém Mexiku či pohádkového lesa zkamenělých stromů Petrified Forest.

Program zájezdu:

1. den LOS ANGELES

Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu přejezd do San Diega, ubytování, volný program. Nocleh v San Diegu.

2. den SAN DIEGO

Prohlídka nejzajímavějších míst San Diega včetně čtvrtí El Pueblo, Gas Lamp a přístavu. Možnost návštěvy vodního parku Sea World (fakultativně). Přejezd do pouštního města Yuma na řece Colorado. Ubytování, volný program. Nocleh v Yuma.

3. den KAKTUSOVÉ ZAHRADY

Přejezd do Tucsonu. Cestou návštěva pravé zahrady kaktusů v Národním parku Saguaro a pouštní rezervace Arizona Sonora Desert Museum, kde žije 300 druhů zvířat včetně tarantulí, chřestýšů a pum. Následuje ubytování, volný program případně prohlídka historické čtvrti El Presidio Historic District. Nocleh v Tucsonu.

4. den TOMBSTONE – WILD WEST

Návštěva unikátního skleníku Biosphere 2, v němž vědci testují chování života v extrémních podmínkách. Pak následuje přejezd do Tombstonu. Jako mávnutím kouzelného proutku se ocitneme v dobách, kdy udatní šerifové a maršálové s rukou rychlejší než útok chřestýše bránili osadníky před zloduchy. V městečku legendárního maršála Erpa zažijeme rekonstrukci nejslavnější bitvy pistolníků v dějinách Divokého západu. Ubytování, volný program. Nocleh v Tombstone.

5. den BÍLÉ PÍSKY

Přejezd do Alamogorda. Průjezd jednou z největších a nejtajnějších vojenských základen USA White Sands Missile Range, kde Američané v létě 1945 odpálili první jadernou pumu v dějinách lidstva. Ovšem pod siluetou pohoří Andres nás čeké ještě jiné tajemství – totiž bělostné duny rezervace Bílé písky, jednoho z nejúžasnějších skvostů americké přírody. Po prohlídce ubytování, volný program. Nocleh v Alamogordo.

6. den ÚDOLÍ OHŇŮ

Návštěva Three Rivers, místa posetého tajemnými petroglyfy, které vědci považují za skalní noviny dávných předků americké civilizace. Zastávka v rezervaci Údolí ohňů s černočernou plání vulkanických vyvřelin ostrých jako břitva. Západně od městečka Socorro se pak zastavíme u 27 obřích teleskopů observatoře Very Large Array, které proslavil film Kontakt. Každý z drobečků vážících 230 tun vytváří dohromady gigantické „naslouchadlo" schopné zachytit rádiové vlny galaxií vzdálených 12 milionů světelných let. Nocleh na trase.

7. den ZKAMENĚLÝ LES

Návštěva NP Petrified Forest. V této jedinečné rezervaci došlo před 250 miliony lety k procesu tlení padlých dřevin a jejich sycení křemičitými silicemi. Výsledkem je fantastický les zkamenělých stromů. Dále se podíváme ke 170 metrů hlubokému kráteru Meteor Crater. Gigantická díra je výsledkem kolize meteoritu, který zkřížil svou dráhu s arizonským územím před 22 tisíci roky. Kráter využívala
americká NASA k tréninku astronautů mířících k Měsíci. Přejezd do Sedony, ubytování, nocleh.

8. den SEDONA – MONTEZUMA CASTLE

Návštěva malebné Sedony ležící v „Zemi rudých skal", kde se odehrála řada světoznámých příběhů z Divokého západu. Zastávka ve skalním sídle Montezuma Castle, které před 6 stoletími vybudovali zruční architekti indiánského kmene Sinagua. Cestou k severu zastávka na vyhlídce do kaňonu Oak Creek, který je ve srovnání s Grand Canyonem pouhým trpaslíkem, zato se mu vyrovná krásou a předčí půvabem. Nocleh v Grand Canyon.

9. den GRAND CANYON

Návštěva největší atrakce Arizony a možná celých USA – Velkého Kaňonu. Fakultativně doporučujeme let nad touhle obří hříčkou přírody. Kolosální útvar si vychutnáme z úžasných vyhlídek, případně zkusíme i kratší výlet po jeho okraji. Odpolední přejezd do Las Vegas si zpestříme návštěvou přehrady Hoover Dam vybudované na řece Colorado. Nocleh v Las Vegas.

10. den LAS VEGAS

Celodenní návštěva Las Vegas – velkoměsta hazardu, zábavy a oslnivých atrakcí. Po organizované projížďce po nejživější ulici města tzv. Stripu spojené s návštěvou několika nejznámějších lákadel následuje volný program za povzbudivého cinkotu mincí herních automatů v některém ze světo-známých kasin. Nocleh v Las Vegas.

11. den ÚDOLÍ SMRTI

Cesta do Údolí smrti s nejteplejším a nejníže položeným bodem západní polokoule. Během pobytu v unikátní pouštní rezervaci navštívíme většinu zajímavostí a zkusíme se také vžít do pocitů pionýrů, kteří v tomto ďábelském údolí sevřeném hroty tři tisíce metrů vysokých hor hledali cestu do Kalifornie. Nocleh v Údolí smrti.

12. den MOHAVSKÁ POUŠŤ – LA

Průjezd Mohavskou pouští s obřími písečnými dunami a opuštěným nádražím v Kelsu, kde ještě v roce 1940 žilo přes dva tisíce lidí. Po příjezdu do Los Angeles ubytování a volný program. Nocleh v Los Angeles.

13. den LOS ANGELES

V Mekce filmového průmyslu nás čekají hlavní atrakce města jako Chodník slávy, premiérové kino Mann’s Chinesse Theatre, návštěva ulice Sunset Drive, čtvrtě Beverly Hills, pláže Venice Beach či přímořského předměstí boháčů Santa Monica. Možnost návštěvy Universal Studios s atrakcemi inspirovanými slavnými filmy (fakultativně). Nocleh v Los Angeles.

14. den ODLET DO PRAHY

Volný program, případně dokončení prohlídky města. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

15. den PŘÍLET DO PRAHY

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000