crosssearch

Aljaškou a Yukonem v jeepech

Poznávací zájezdy, USA

USA | KANADA: Anchorage - Palmer - Glenallen - ledovec Worthington - Kennicot - NP Wrangell-St.Elias - Tok - NP Kluane - Haines - Skagway - Whitehorse - Dawson City - Dempster Highway - severní polární kruh - Inuvik - Delta - Denali Highway - NP Denali - SP Gugach - Seward -...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den:

ANCHORAGE Odlet z Prahy do Anchorage. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting (dle povahy leteckého spojení možnost ubytování v tranzitním hotelu na cestě a přílet do Anchorage druhý den dopoledne).

2.den:

MATANUSKA MTN.RANGE 180 mil / 290 km Dopoledne řidiči pronájem jeepů a instruktáž k řízení, způsobu komunikace a ostatní detaily, poté orientační meeting celé skupiny s průvodcem. Odpoledne odjezd do Glenallenu cestou lemovanou jedinečnými výhledy na horské masívy, zasněžené štíty a ledovce. V závěru dne budete obdivovat pohled na věčně zasněžený vrchol Mt. Wrangell. Ubytování ve večerních hodinách.

3.den:

WRANGELL ST.ELIAS MTN RANGE 400 mil / 640 km Dopoledne navštívíte jeden z nekrásnějších ledovců Aljašky – Worthington Glacier. Po prohlídce bude Vaše cesta pokračovat oblastí národního parku Wrangell-St. Elias ke starému měděnému dolu Kennicott a osadě McCarthy. Poté zamíříte do osady Tok, kde se ve večerních hodinách ubytujete. Celé odpoledne Vás bude provázet úchvatné panoráma zasněžených velehor v popředí s divokou přírodou protkanou sítěmi jezer a řek – ideální místo k pozorování losů a jelenů cariboo.

4.den:

KLUANE NATIONAL PARK 330 mil / 530 km Dnes Vás čeká celodenní přejezd na území Kanady po slavné Alaska Highway. I dnes Vás budou provázet jedinečné scenérie rozkvetlé přírody a zasněžených hor v pozadí – tentokráte národního parku Kluane. Ubytování v osadě Haines Junction ve večerních hodinách.

5.den:

SKAGWAY, WHITEHORSE 270 mil / 430 km Časně odjezd do osady Haines ležící na březích hlubokého mořského fjordu (opět se vrátíte na území USA). Po prohlídce Hainesu následuje nalodění na trajekt a po tzv. Alaska Marine Highway přejezd fjordem do městečka Skagway známého jako výchozí místo zlatokopů v dobách zlaté horečky na Klondiku. Po krátké prohlídce města navštívíte výchozí bod dávné cesty přes průsmyk Chilcoot, a poté již zamíříte zpět na území Kanady do hlavního města provincie Yukon Whitehorse. Cestou dávejte dobrý pozor na černé medvědy baribaly, jejichž množství je ve zdejším kraji horských jezer a hlubokých lesů značné. Večer absolvujete krátkou prohlídku centra Whitehorse, kde budete i ubytováni. (POZOR: program tohoto nebo předchozího dne může být změněn v závislosti na času příjezdu trajektu do Skagway?!)

6.den:

DEMPSTER HIGHWAY 530 mil / 850 km Velmi časně vyrazíte na nejdelší etapu Vašeho putování. Cílem dne je motel v Eagle Plains ležící pouhých pár kilometrů od polárního kruhu – jediná možnost ubytování v okruhu několika set kilometrů na slavné Dempster Highway. Cestou navštívíte slavné a starými lodníky kdysi obávané peřeje Five Fingers na Yukonu, budete sledovat divokou zvěř a měnící se tvář krajiny směrem na sever – přechod od hlubokých lesů až po pustou tundru pokrytou vřesovišti, vychladlé vulkány, jezera, divoké řeky ( cca 370 km po prašných a blátivých nezpevněných cestách). Večer ubytování.

7.den:

POLAÁRNÍ KRUH, DAWSON CITY 260 mil / 410 km Dopoledne Vás čeká návštěva polárního kruhu, kde je i v tuto dobu celé léto světlo..Odjezd zpět po prašné a kamenité Dempster Highway, v odpoledních hodinách příjezd do Dawson City – slavného městečka proslulého jako metropole v dobách zlaté horečky. Ubytování a prohlídka městečka. Doporučujeme Vám večerní návštěvu kabaretu a kasina Diamond Tooth Gerties – nejdéle nonstop funkčního kasina a kabaretu v severní Americe !!

8.den:

DAWSON, BONANZA, ELDORADO 50 mil / 80 km Relaxační den po náročných zážitcích?!! Dopoledne si vychutnejte volno v Dawsonu – nezapomeňte navštívit některého ze zlatníků a potěžkat si v ruce pravý zlatý nugget, doporučujeme posedět na břehu veletoku Yukon a pokochat se jeho silou, nebo si při procházce podél řeky Klondike představit tisíce lidí, kteří kdysi dno tohoto údolí obrátili mnohokrát naruby… Odpoledne absolvujete s průvodcem okruh po nejslavnějších místěch zlaté horečky: Navštívíte proslulé zábory na potocích Bonanza a Eldorado, na záboru číslo 6 si dokonce s vypůjčenou pánví můžete vyzkoušet vlastní štěstí?!! Údolím potoka Hunker Creek podél dosud funkčních zlatonosných záborů se vrátíte zpět do Dawsonu. Dalším z navštívených míst bude hrob slavného českého polárníka Jana Welzla na městském hřbitůvku, a závěrem stanete na vrcholu hory Dome, odkud je nejlepší vyhlídka na Dawson City a okolí.

9.den:

TOP OF THE WORLD 290 mil / 470 km Po překročení Yukonu trajektem Vás dnes čeká krásná cesta – Top of the World Highway. Tato prašná cesta Vás přivede po hřbetech vysokých hor s fantastickými výhledy stovek mil daleko zpět na území USA. Raritou bude průjezd přes nejsevernější hraniční přechod do USA – Poker Creek. Územím zlatokopů budete pokračovat přes jedinou osadu na této cestě – Chicken – do známé osady Tok. Odtud Vás cesta přivede po Alaska Highway až na její konec v osadě Delta. ubytování.

10.den:

DENALI HWY 250 mil / 400 km Nejprve zamíříme na jih po Richardson Highway do osady Paxson. Ledovci pokryté pohoří lemující silnici Vás zcela jistě uchvátí !! Hlavním zážitkem tohoto dne bude zcela jistě průjezd po Denali Highway. Tato prašná cesta s minimálním provozem Vás povede jedinečnou aljašskou divočinou – kvetoucími močály, podél špičatých hor plných ledovců, krajinou jedinečnou a jako stvořenou pro pozorování divoké zvěře – zejména medvědů Grizzly, losů a caribou. Večer příjezd do Healy, ubytování.

11.den:

DENALI NATIONAL PARK 130 mil / 200 km Celodenní prohlídka národního parku Denali – túra busem správy národního parku s četnými zastávkami při setkáních s losy, medvědy Grizzly, jeleny caribou a dalšími zvířaty. S trochou štěstí zahlédnete i vrchol nejvyšší hory severní Ameriky Mt. McKinley. Návrat ve večerních hodinách.

12.den:

ANCHORAGE 270 mil / 430 km Odjezd do Anchorage. Cestou zastávky s výhledy na nejvyšší horu severní Ameriky Mt. McKinley, nad osadou Palmer průjezd horskou cestou k slavnému zlatému dolu Independence Mine (vstup není v ceně). Večer příjezd do Anchorage, ubytování.

13.den:

SEWARD, KENAI FJORDS NP 270 mil / 430 km Celodenní výlet do historického Sewardu a národních parků Gugach a Kenai Fjords. Návštěva ledovce Portage a pozorování lososů na potoce, po příjezdu do Sewardu Vás pozveme k jedinečné plavbě do národního parku Kenai Fjords?!! (v ceně zájezdu) Budete obdivovat vodní ptáky, kosatky, velryby, běluhy, mořské vydry… navštívíme společně vyústění obrovského ledovce do mořského fjordu a budeme sledovat jak jeho kusy odpadávají do moře… s trochou štěstí zde můžete zahlédnout i medvěda rybařícího na břehu. Návrat do Anchorage v pozdních hodinách.

14.den:

ANCHORAGE 30 mil / 50 km Poslední den zájezdu si prohlédnete Anchorage – hlavní město Aljašky. Po prohlídce downtownu navštívíte také zdejší zajímavost – největší přístav hydroplánů na světě na jezeře Hood. Odpoledne volno k posledním nákupům nebo odpočinku, večer transfer na letiště.

15.den:

Odlet domů Ve velmi časných hodinách odlet do Prahy s přestupem na kontinentu v USA.

16.den:

Příletem do Prahy v dopoledních hodinách Váš zájezd skončí.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000