crosssearch

Aljaška - velký okruh

Poznávací zájezdy, USA

Obrázek není k dispozici

Obrovské sněhobílé ledovce pokrývající majestátní štíty horských velikánů a zaplňující údolí mezi nimi, rozlehlá jezera, široké řeky, úžasná vegetace překrásné subarktické tundry, rašelinišť a močálů, hluboké fjordy, medvědi, losi či vlci potulující se volně po krajině, orli...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1.den - Odlet z Prahy v ranních hodinách, přílet do ANCHORAGE, největšího města Aljašky, prohlídka.

2.den - Procházky ve státním parku CHUGACH – pod šedesátimetrový vodopád THUNDERBIRD FALLS, údolím řeky EAGLE RIVER, po části trasy slavného závodu psích spřežení „Iditarod.“ Zastávka ve vesnici EKLUTNA, ve které ruští misionáři postavili pravoslavný kostelík na území athabaských Indiánů. Fakultativní návštěva farmy pižmoňů. Zastávka v historické zlatokopecké osadě INDEPENDENCE MINE, průjezd malebnou krajinou oblasti Susitna přes průsmyk HATCHER PASS.

 

3.den - Výlet místním autobusem v nádherném NP DENALI. Cestou zastávky pro pozorování divokých zvířat (žijí zde např. sobi karibu, vzácné ovce aljašské, losi, vlci, medvědi), na zajímavých místech možnost vycházek. Pokud to počasí umožní, lze i tady spatřit majestátní masiv hory Mt. McKinley.

4.den - Výlet místním autobusem v nádherném NP DENALI. Cestou zastávky pro pozorování divokých zvířat (žijí zde např. sobi karibu, vzácné ovce aljašské, losi, vlci, medvědi), na zajímavých místech možnost vycházek. Pokud to počasí umožní, lze i tady spatřit majestátní masiv hory Mt. McKinley.

5.den - Přejezd neuvěřitelně působivou scenérií subarktického srdce Aljašky po známých silnicích DENALI HIGHWAY, RICHARDSON HIGHWAY a ALASKA HIGHWAY podél řek se zastávkami a vyhlídkami na hory, ledovce, jezera, tundru a rozsáhlé mokřiny.

6.den - Pokračování cesty po silnici ALASKA HIGHWAY. Přejezd na kanadské území do provincie Yukon Territory, jízda podél kanadského NP KLUANE, ve kterém se zvedají hory ST. ELIAS MOUNTAINS se štítem MT. LOGAN (5959 m), nejvyšším vrcholem Kanady. Jezero KLUANE LAKE, lehká horská túra v NP.

7.den - Krátký pěší výlet nad jezerem ST. ELIAS LAKE. Přejezd přes cíp kanadské provincie Britská Kolumbie do USA, do oblasti pacifických fjordů. CHILKAT BALD EAGLE PRESERVE - oblast, kde určitou část roku sídlí mnohatisícová hejna orlů bělohlavých. Průjezd indiánskými vesnicemi do města HAINES. Prohlídka města a jeho úchvatného okolí, procházky po atraktivních vyhlídkových místech. Fjordy, jezera, hory a ledovce.

8.den - Přejezd trajektem do JUNEAU, hlavního města a jednoho z nejkrásnějších míst Aljašky, ležícího na břehu úzkého fjordu na úpatí hor Mt. Juneau a Mt. Roberts. Prohlídka města. Státní Kapitol aj.

9.den - Fakult. výlet lodí do fjordu TRACY ARM, plavba kolem vodopádů a mezi plujícími ledovými krami k ledovci SAWYER GLACIER spadajícímu do vod zálivu. Během plavby pozorování např. lachtanů na ledových krách, velryb, mořských vyder, případně medvědů potulujících se po břehu. Po příjezdu k ledovci kapitán vypíná motory, aby bylo slyšet praskání ledu. Alternativně vycházka k jednomu z nejobdivovanějších aljašských ledovců - MENDENHALL GLACIER a výlet na horu MT. ROBERTS, buď pěšky nebo s využitím lanovky Mt. Roberts Tramway.

10.den - Trajektem do městečka SKAGWAY, jako vystřiženého z historických filmů o zlaté horečce. Město prožilo během zlatého opojení na konci 19. století obrovský příliv zlatokopů. Připomínkou jsou muzea Klondike Gold Rush National Historical Park aj.

11.den - Fakult. cesta historickou železnicí na průsmyk WHITE PASS a zpět. Pro ostatní návštěva sousedního opuštěného „města duchů“ DYEA, případně procházky po atraktivní okolní krajině. Odpoledne přejezd přes White Pass na kanadské území. Údajně nejmenší a nejsevernější poušť na světě u osady CARCROSS, pojmenovaná podle nedalekého brodu sobů karibu (Caribou Crossing). WHITEHORSE, hlavní a největší město kanadské provincie Yukon Territory. Přehradní hráz s nejdelším „rybím žebříkem“ na světě. Večer možnost koupání v teplých pramenech TAKHINI HOT SPRINGS.

12.den - Cesta podél řeky YUKON, zastávky na zajímavých místech, procházka k slavným peřejím FIVE FINGER RAPIDS. Nejslavnější zlatokopecké město DAWSON CITY na soutoku řek Yukon a Klondike. Vyhlídka na město z vrchu MIDNIGHT DOME (Půlnoční kupole), prohlídka města a slavných míst zlaté horečky, možnost rýžování na záboru č. 6 či večerní návštěvy kabaretu.

13.den - Trajektem přes Yukon a dále po silnici Top of the World Highway („Vrcholek světa“) klikatící se mezi vrcholky kanadské a později aljašské pahorkatiny. Zastávka v osadě CHICKEN s rypadlem Pedro Dredge. Cesta NABESNA ROAD vinoucí se údolími vulkanického pohoří uvnitř největšího národní park USA WRANGELL-ST. ELIAS. Vyhlídky na horské velikány.

14.den - Přejezd podél „Měděné řeky“ Copper River, která pohoří obtéká, a na které Indiáni loví lososy. Návštěva oblasti těžby mědi mezi horskými ledovci – městečko MCCARTHY a důl KENNICOTT, pozůstatky staré důlní činnosti, v nitru NP Wrangell-St. Elias.

15.den - Přejezd k Paciku. Po cestě pěší tůra v atraktivní krajině v okolí úchvatného ledovce WORTHINGTON GLACIER. Přístavní městečko VALDEZ, nazývané někdy Aljašské Švýcarsko - krásná krajina mořského zálivu obklopená monumentálními horami.

16.den - Trajektem přes zátoku Prince William Sound do přístavu WHITTIER. Průjezd po kolejích železničním tunelem. Krátká vycházka k ledovci BYRON GLACIER, dojezd do městečka SEWARD.

17.den - Fakult. lodí k břehům NP KENAI FJORDS. Během plavby pozorování vodních ptáků, mořských vyder, lachtanů a mořských kytovců – běluh, kosatek a velryb. Pro ostatní výlet k impozantnímu ledovci EXIT GLACIER. Odpoledne přejezd do Anchorage.

18.den - Odlet do Prahy.

19.den - Přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000