crosssearch

Zemí starodávných kultur a přírodních krás

Poznávací zájezdy, Turecko

Antalya o Alanya o Anamur o Tarsus o Antakya o Urfa o Harran o Mardin o Midyat o Batman o Tatvan o Nemrut Dagi o Akdamar o Van o Dogubeyazit o Diyarbakir o Kahta o Kappadokia o Göreme o Uchisar o Zelve o Avanos o Sultanhani Kervansarayo Konya o Antalya

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:
Antalya o Alanya o Anamur o Tarsus o Antakya o Urfa o Harran o Mardin o Midyat o Batman o Tatvan o Nemrut Dagi o Akdamar o Van o Dogubeyazit o Diyarbakir o Kahta o Kappadokia o Göreme o Uchisar o Zelve o Avanos o Sultanhani Kervansarayo Konya o Antalya

Program:
1. den: odlet z Prahy do Antalye, transfer do Alanye na ubytování, večeři a nocleh.

2. den: snídaně a prohlídka Alanye a přejezd do Anamuru. Návštěva bývalého antického města Anamurion a křižáckého hradu Mamure Kalesi. Dlouhý přejezd do Tarsu na ubytování, večeři a nocleh.

3. den: snídaně, prohlídka Tarsu - rodiště sv. Pavla (studna sv. Pavla, kostel sv. Pavla a staré město). Přejezd do Antakye, do roku 1939 arabského města s první křesťanskou katedrálou na světě, jeskynní kostel sv. Petra, muzeum. Ubytování, večeře a nocleh.

4. den: snídaně a přejezd do Urfy. Návštěva biblického Harranu - bydliště Abraháma, s charakteristickými domky ve tvaru včelích úlů. Návrat na ubytování, večeři a nocleh do Urfy.

5. den: snídaně a prohlídka bazaru v Urfě. Přejezd do Mardinu, prohlídka půvabného starobylého města, které je korunováno obrovskou citadelou na vrcholku skály a rozkládá se v Mezopotámské rovině. Připomíná starý Jeruzalém a je sídlem početné křesťanské komunity. Návštěva kláštera Deyr-Az-Zaferan z 5. století. - tzv. Šafránový klášter, kde je stále liturgickým jazykem aramejština, jazyk Kristův. Návrat na večeři a nocleh do Mardinu.

6. den: snídaně a přejezd do Tatvanu. Cestou návštěva typických východních měst Midyat a Batman. Večeře a nocleh v Tatvanu.

7. den: snídaně a návštěva hory Nemrut Dagi (3000 m) - jde o vyhaslou sopku se 4 kráterovými jezery s nádherným výhledem na jezero Van. V dávných dobách, kdy byla sopka činná, pomohly její erupce vytvořit jezero Van tím, že láva zabránila stékání vody. Přejezd do Vanu, cestou návštěva Akdamaru, kde uvidíte jeden z nejlépe zachovalých kostelů z 10. století. Nachází se na ostrově, ležícím u jižního břehu jezera (přejezd lodí) a je překrásnou ukázkou arménské architektury s freskami s biblickými motivy. Přejezd do Vanu - návštěva tureckého jezera ležícího v nadm. výšce 1700 m s nádherně modrou vodou. Ubytování, večeře a nocleh ve Vanu.

8. den: snídaně a odjezd do pohraničního města Dogubeyazit. Prohlídka monumentálního paláce ze 17. století Isak Pasa Sarayi (2000 m n. m.), ležícího nedaleko íránských hranic. Obdivovat zde budete moci nejen mešitu, ale také harém se 14 ložnicemi s krby. Dále se vám naskytnou nádherné výhledy na biblickou horu Ararat (5160 m n. m.), kde údajně přistála Noemova archa. Přejezd na ubytování, večeři a nocleh.

9. den: snídaně a odjez do Diar­bakyru, k hranici záplavového území Tigrisu. Prohlídka starobylého města s typickými domy a rozsáhlými antickými obrannými valy (2. nejdelší na světě se 72 věžemi). Ubytování, večeře a nocleh.

10. den: snídaně, odjezd do Kahty. Návštěva Karakuské mohyly - údajné hrobky Antiochovy manželky, Cenderského mostu z dob Septima Severa, skalních reléfů v Arsameia - středověkého hlavního města království Kommagene. Večeře a nocleh.

11. den: snídaně a magický východ slunce nad Nemrut Dagi. Dlouhý přejezd do Kappadokie. Ubytování, večeře a nocleh.

12. den: po snídani návštěva Göreme, klášterního komplexu s nádherně zachovalými kostely a freskami z 11. století. Odjezd na vyhlídku Uchisar, nejvyššího bodu celé Kappadokie. Návštěva skalní vesnice Zelve, po zemětřesení opuštěné jejími obyvately. Prohlídka Avanosu, města keramiky. Ubytování, večeře a nocleh.

13. den: snídaně a odjezd do Sultanhani Kervansaray, noclehárny pro velbloudí karavany ze 13. století. Přejezd do Konye, města vystavěného na dně vyschlého jezera, kde navštívíte muzeum Mevlany, mauzoleum a Alaatinovu mešitu. Přejezd na ubytování, večeři a nocleh do Antalye.

14. den: snídaně, individuální volno v hotelu v Antalyi, večeře a nocleh.

15. den: snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000