crosssearch

Trasa zájezdu: Antalya o Bursa o Istanbul o Trója o Pergamon o Efes o Pamukkale o Antalya Program: 1. den: odlet z Prahy do turecké Antalye, transfer do hotelu, večeře a nocleh v Antalyi. 2. den: snídaně a dlouhý přejezd přes Burdur, Ayfor a Kutahaya do prvního města...

Konečná cena za osobu od: 22 871 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Antalya o Bursa o Istanbul o Trója o Pergamon o Efes o Pamukkale o Antalya

Program: 1. den: odlet z Prahy do turecké Antalye, transfer do hotelu, večeře a nocleh v Antalyi.

2. den: snídaně a dlouhý přejezd přes Burdur, Ayfor a Kutahaya do prvního města Osmanské říše - Bursy. Prohlídka osmanských památek - Zelená mešita, Zelené mauzoleum. Večeře a nocleh v Burse.

3. den: snídaně a okružní jízda Bursou, prohlídka nejdůležitějších míst. Zhruba dvouhodinový přejezd do Istanbulu, největšího tureckého města, rozkládajícího se na dvou kontinentech. Láká na pěší zóny s mnoha obchody, bazary, uvidíte zde i nejstarší městskou tramvaj. Nachází se zde celá řada pamětihodností vč. Modré mešity, Chrámu boží moudrosti atd., které během zbytku dne a dne následujícího postupně navštívíte. Večeře a nocleh.

4. den: snídaně a prohlídka města. Přestože větší část leží na evropské straně, vypadá Istanbul jako pohádka z orientální země. Zhlédnete tisíciletý chrám Hagia Sofia, Modrou mešitu se šesti minarety, klenotnici a sbírku čínského porcelánu v Paláci Topkapi, Hippodrom či mešitu Suleymanyie Cami a Beyazit. Večeře a nocleh.

5. den: snídaně a přejezd do bájemi opředené Tróji se světoznámými Schiel­mannovými vykopávkami. Přejezd na ubytování a nocleh.

6. den: snídaně a odjezd do helénského města věčného mládí - ­Pergamonu. K vidění je zde akropole, starověké lékařské centrum Asklepion, divadlo, čtyřhranný Diův oltář, chrám Pallas Athény či slavná Pergamská knihovna, která byla v době své slávy druhou největší antického světa. Následuje přejezd a návštěva nejlépe zachovalého antického města na světě - Efesu. Římské lázně, Kurétská a Mramorová třída, Hadriánův chrám, Trajánův pramen a Celsova knihovna jsou jen příklady nesčetného množství pamětihodností. Večeře a nocleh v Kusadasi.

7. den: snídaně a přejezd do Pamukkale. Prohlídka mohutných vápencových teras s termální vodou s možností koupele, zvaných též "bavlněný zámek". Odpoledne přejezd do letoviska Antalye, večeře a nocleh.

8. den: dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi, odlet zpět do ČR.

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000