crosssearch

Za tajemstvím Kappadokie

Poznávací zájezdy, Turecko

První zastávkou je jeden z nejzachovalejších karavaserájů na území Turecka, Sultanhan Caravansaray. Tyto zájezdní hostince pro karavany byly budovány v seldžuckém a osmanském období na ochranu kupců putujících po karavaních trasách, které křižovaly Anatolii podél...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

CK si vyhrazuje právo na drobné odchylky od plánovaného programu. Upozorňujeme na skutečnost, že uvedené programy jsou orientační a harmonogram prohlídek může být aktuálně změněn.

Minimální počet osob pro uskutečnění okruh je 20 osob.

Program zájezdu

1. DEN Přílet na letiště v Antalyi. Transfer a ubytování v hotelu.

2. DEN Po snídani odjezd do střední Antaloie. První zastávkou je jeden z nejzachovalejších karavaserájů na území Turecka, Sultanhan Caravansaray. Tyto zájezdní hostince pro karavany byly budovány v seldžuckém a osmanském období na ochranu kupců putujících po karavaních trasách, které křižovaly Anatolii podél římsko-byzantské sítě silnic. Sultanhan Caravansaray byl zbudovaný pro samotného sultána a je tvořen nádvořím obklopeným různými budovami -stájemi, mešitou, tureckými lázněmi, pokoji a krytou halou, kde se dalo zboží bezpečně uskladnit. Poté následuje přejezd do Kappadokie, okouzlující krajiny neskutečně erodovaného tufu(ztvrdlého sopečného popela). Kappadokie je zemí kouzelných přírodních útvarů ve tvaru komínů i podzemních měst. Skalní komíny, připomínající kamenné sloupy, pyramidy, houby nebo dokonce velbloudy a údolí s  terasovitými stráněmi zformovaly právě erupce sopky. Tisíciletí pak ke kappadocké krajině přidala skalní kostely i podzemní města, jež bývala útočištěm křesťanů. První zastávkou v této oblasti bude podzemní město Kaymakl. Tato nejoblíbenější zastávka návštěvníků představuje změť tunelů a komor vedoucích 8 pater pod zem(pouze 4 jsou otevřená). Poté zastavíte ve městě Uçhisar, situovaném na nejvyšším bodě Kappadokie,kde se nachází nejkrásnější kappadocký hrad. Ubytování a večeře v hotelu. Po večeři možnost fakultativně absolvovat dervišskou show.

3. DEN Tento den strávíte celý v zemi krásných koní, jak se Kappadokii ve staré perštině říkalo a poznáte pravou krásu této oblasti. Pro milovníky dobrodružství doporučujeme připlacení za let horkovzdušným balonem. Balony vzlétají za úsvitu a provedou vás pohádkovou ranní krásou celé oblasti. Let balonem je jeden z nejkrásnějších zážitků, který si z Kappadokie můžete odvést. I spousta profesionálních cestovatelů přiznává, že toto byl jeden z vrcholů jejich cesty po Turecku. Po snídani se vydáte do údolí Göreme, kde je soustředěno největší množství skalních kaplí a klášterů. Mnohé z nich ukrývají skvostné byzantské fresky zachycující výjevy ze Starého i Nového zákona. V této oblasti, zapsané ve světovém dědictví UNESCO, projdeme úchvatným muzeem pod širým nebem. V odpoledních hodinách se vydáte do malého městečka jménem Avanos, které je známé především pěstováním vína a výrobou keramiky. Navštívíte keramickou dílnu, kde budete moci obdivovat keramiku, tradičně vyráběnou především z červeného jílu blízké řeky. Poslední zastávkou je výrobna koberců, kde se dozvíte, jakým způsobem se získává hedvábné vlákno z kokonů bource morušového, jak se dříve zpracovávala bavlna nebo jak se dodnes tkají koberce. Ubytování a večeře v hotelu.

4. DEN Po snídani vyrazíte na cestu směřující zpět na Tureckou riviéru. Cestou navštívíte starobylou Konyi, město tančících dervišů. Právě Konya je úzce spjata s životem a dílem Celaleddina Rumiho, zvaného též Mevlana, jenž řád tančících dervišů založil. Dodnes je Mevlana pokládán za jednoho z nejvěhlasnějších mystiků islámského světa. Právě jemu se přiblížíte návštěvou muzea věnované celému jeho životu a dílu. Muzeum, které je bývalým sídlem dervišů,zahrnuje hrobku Rumiho, taneční sál, expozici memorabilií a rukopisů, kaligrafi cký sál a galerii. Ve večerních hodinách ubytování a večeře v hotelu.

5. -7. DEN Volné dny v hotelu*.

8. DEN Odlet do ČR.

V CENĚ KOMBINOVANÝCH OKRUHŮ JE ZAHRNUTO

letenka tam a zpět transfer z/na letiště a transfery v průběhu okruhu 7/10/11 nocí ve 4* hotelech dle programu s plnou penzí (nápoje nejsou zahrnuty v ceně) Vstupy do měst dle programu

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000