crosssearch

Za chutěmi a vůněmi orientu

Poznávací zájezdy, Turecko

Obrázek není k dispozici

Antalya o Alanya o Konya o Kappadokia o Kaymakli o Göreme o Alanya o Antalya

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:
Antalya o Alanya o Konya o Kappadokia o Kaymakli o Göreme o Alanya o Antalya

Cena zahrnuje: Leteckou přepravu Praha–Antalya–Praha • dopravu klimatizovaným autokarem • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelech • 7 polopenzí • půldenní okružní jízdu Alanyí • 2 lekce vaření • návštěvu turecké vesnice s lekcí vaření včetně oběda • 2 obědy v Kappadokii včetně ochutnávky vína • folklórní večer Turecká noc • vstupné do tureckých lázní • služby průvodce FIRO-tour • služby místního průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.

Fakultativní příplatky: Pojištění léčebných výloh (175 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (120 Kč) • 1lůžkový pokoj (1790 Kč) • vstupy (cca 50 EUR) • dobrovolné bakšišné

Poznámka: Využijte možnosti prodloužení o pobyt na 7 nocí na Turecké riviéře v hotelu dle vašeho výběru.

1. den: Odlet z Prahy do Antalye transfer do hotelu v Alanyi, ubytování. Seznámíte se s programem následujícího týdne a dozvíte se první informace o turecké kuchyni, surovinách a koření.

2. den: Po snídani v hotelu na vás čeká půldenní prohlídka pirátského města Alanye. Prohlédnete si město z ptačí perspektivy, vyjedete na vyhlídku pod seldžuckým hradem ze 13. století, odkud uvidíte celé město. Projdete se po přístavu, kde uvidíte hlavní dominantu Alanye – Červenou věž a budete moci obdivovat impozantní hradby. Poté navštívíte místní bazar, kde nakoupíte zeleninu a část surovin pro odpolední lekci vaření. Už při nákupu můžete obdivovat pestrost surovin pro přípravu jídel. Ve městě budete mít volno na oběd, během kterého můžete navštívit některou z mnoha tureckých restaurací a připravit se tak na odpolední lekci vaření, na které si můžete naplno užívat nádherných chutí a vůní turecké kuchyně. Večeře, kterou jste uvařili. Návrat do hotelu, nocleh.

3. den: Po snídani odjezd do pohoří Taurus. Zde navštívíte typickou horskou vesnici, kde vás místní obyvatelé naučí připravovat tradiční venkovské jídlo. Společně s rodinou, jejímiž budete hosty, upečete turecký chléb a uvaříte venkovské jídlo. Společně s rodinou také poobědváte. Turecká pohostinnost a vstřícnost k hostům je známa po celém Blízkém východě. Během tohoto výletu se nejen naučíte vařit tradiční turecké jídlo, ale zažijete též pocit vzájemné pospolitosti jak při přípravě jídla, tak i při obědě samotném. Po obědě máte možnost lehké turistiky v překrásné přírodě pohoří Taurus, případně koupání v nádherně čisté a chladné horské říčce.

4. den: Dopoledne individuální volno na koupání v moři. Odpoledne lekce vaření, večeře, návrat na hotel.

5. den: Brzy ráno odjezd do krajiny pohádkových komínů a skal, magické Kappadokie. Po cestě se zastavíte v Konyi, kde se nejprve nasnídáte a potom navštívíte klášter tančících dervišů a mauzoleum, kde je pohřben zakladatel tohoto řádu Mevlana. Po příjezdu do Kappadokie vás čeká oběd a návštěva podzemního města Kaymakli. Podzemní města v Kappadokii se často označují jako 8. div světa. Toto město, vyhloubené 5 pater pod úrovní země, vás překvapí svou rozlehlostí. Dále navštívíte Údolí velblouda. Zde můžete obdivovat, jak eroze vymodelovaly neuvěřitelnou krajinu Kappadokie. Během prohlídky budete mít možnost ochutnat skvělá vína z této vyhlášené vinařské oblasti. Kappadokie je vyhlášenou vinařskou oblastí. Zdejší půda plná minerálů ze sopečných vyvřelin a turecké slunce jim dává výjimečnou chuť.

6. den: Po snídani návštěva Göreme, muzea pod otevřeným nebem. Uvidíte údolí plné klášterů a kostelů s nádherně zachovalými malbami z 11. století. Göreme je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Dále navštívíte Holubí údolí s jeho malebnými skalními útvary. Po obědě se seznámíte s výrobou onyxů, které se těží v oblasti Kappadokie a navštívíte keramickou dílnu. Zde uvidíte výrobu keramiky, která se tu vyrábí už od dob Chetitů, s možností nákupu. Odjezd do Alanye. Večeře a nocleh v hotelu.

7. den: Snídaně v hotelu. Následuje návštěva tureckých lázní, hamamu. Hamam patří k turecké kultuře, stejně jako pohostinnost a dobré jídlo. Říká se, že kdo nenavštívil hamam, nebyl v Turecku. Nechejte se tedy hýčkat, užijte si relaxační masáž tak, jak to bylo zvykem už za dob osmanských sultánů. Volno na oběd a odpolední koupání v moři nebo nákupy. Gala večeře v hotelu.

8. den: Dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi, návrat zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000