crosssearch

Za 3 divy světa

Poznávací zájezdy, Turecko

Dalaman - Marmaris - Rhodos - Bodrum - Didyma - Efes - Meryemana - Artemi­sion - Ayasoluk - Sirince - individuální pobyt na Egejské riviéře - Dalaman

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Dalaman - Marmaris - Rhodos - Bodrum - Didyma - Efes - Meryemana - Artemi­sion - Ayasoluk - Sirince - individuální pobyt na Egejské riviéře - Dalaman

1. den

Odlet z Prahy do Dalamanu, transfer na ubytování v letovisku Marmaris, nocleh.

2. den

Po snídani fakultativně možnost celodenního výletu lodí na řecký ostrov Rhodos. Prohlídka hlavního města Rhodos, kde kdysi stával rhodský kolos, bronzová socha boha Hélia – jeden ze sedmi divů starověkého světa. Bohatá historie tohoto města se starými kamennými domy a úzkými uličkami kontrastuje s moderní hotelovou zástavbou, tavernami, bary a obchůdky podél pobřežních promenád. Návrat do Marmarisu na večeři a nocleh.

3. den

Po snídani přejezd do letoviska Bodrum, kde též stával jeden ze sedmi divů světa – Mausoleum, monumentální hrobka kárského krále Mausola. Bodrum, dřívější Halikarnassos, byl také místem narození "otce dějin" Hérodota. Typickým panoramatem města jsou staré větrné mlýny a johanity vybudovaný hrad svatého Petra tyčící se nad bodrumským přístavem s jachtami a rušnou promenádou. Svými nízkými bílými domky Bodrum připomíná spíše řecká městečka. Nocleh v okolí Bodrumu.

4. den

Po snídani přejezd do prastarého místa Didyma, kde byl v antických dobách vybudován úžasný Apollonův chrám, ve kterém sídlila stejně významná věštírna jako v Delfách. Pokračujeme do nejvyhledávanější turistické atrakce a zároveň nejzachovalejšího antického města na světě, Efesu. Zde uvidíte vše, co patřilo k životu antického města – nádherně zachovalé zbytky lázní, kolonády, chrámy, agoru, největší divadlo antického světa a také světoznámou Celsovu knihovnu. Po prohlídce tohoto starověkého města přejezd do poutního místa Meryemana, kde údajně žila a zemřela Panna Marie. Nocleh v okolí Kusadasi.

5. den

Po snídani návštěva Artemisionu, bývalého Artemidina chrámu, třetího z navštívených bývalých sedmi divů světa. V blízkosti Efesu u nedalekého městečka Selcuk se na kopci Ayasoluk nacházejí zbytky hradu a pevnosti postavené za císaře Justiniána. Naleznete zde i hrob sv. Jana Evangelisty, nad kterým byla vybudována nádherná bazilika. Zastávka v malebné vesničce Sirince, vyhlášené výrobou vína, olivového oleje, šperků a ručně vyšívaných ubrusů. Návrat na pobřeží Egejské riviéry, ubytování a nocleh v hotelu dle vlastního výběru.

6. - 11. den

Pobyt na Egejské riviéře v hotelu dle vlastního výběru.

12. den

Dle letového řádu transfer na letiště do Dalamanu, odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000