crosssearch

Východní Turecko - po stopách starověkých civilizací, za přírodními krásami a unikátními památkami

Poznávací zájezdy, Turecko

Obrázek není k dispozici

Vydejte se s námi na nový podrobný poznávací okruh po východním a středním Turecku. Poznejte hornaté a zalesněné pobřeží Černého moře, památky na rozlehlou arménskou říši v Ani a u největšího tureckého jezera Van, megalomanskou hrobku na vrcholu hory Nemrut Dagi ve výšce přes...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Vydejte se s námi na nový podrobný poznávací okruh po východním a středním Turecku. Poznejte hornaté a zalesněné pobřeží Černého moře, památky na rozlehlou arménskou říši v Ani a u největšího tureckého jezera Van, megalomanskou hrobku na vrcholu hory Nemrut Dagi ve výšce přes 2000 metrů, posvátné město Urfa nedaleko hranice se Sýrií a kouzelnou krajinu Kappadokie. To vše velice pohodlně - do Turecka a zpět se přepravíme letecky, jezdit budeme tureckým autobusem a vždy budeme spát v hotelu. NOvě jsme do programu zařadili vnitrostátní let Istanbul - Diyarbakir, kterým si zkrátíme přejezdy o 1200 kilometrů.

Program zájezdu:

1.den (so): Odlet z Prahy do Istanbulu, vnitrostátní let Istanbul - Diyarbakir.

2.den (ne): DIYARBAKIR - starobylé město s mnoha islámskými památkami a mohutným prstencem hradeb se 72 věžemi. Odpoledne plavba trajektem přes Atatürkovu přehradu na Eufratu, přejezd do Kahty.

3.den (po): Jeden z vrcholů našeho zájezdu bude zcela jedinečná oblast hory NEMRUT DAGI s hrobkou komagenského krále Antiocha.Budete moci navštívit uměle navršený vrchol hory ve výšce 2100 metrů s terasami vyzdobenými sochami řeckých bohů a krále Antiocha v nadživotní velikosti, ŘÍMSKÝ MOST z doby císaře Septimia Severa, shlédnete skalní reliéfy v ARSAMEI a hrobku královen na kopci KARAKUŞ. Odpolednde biblický HARRAN spojený s prorokem Abrahámem, staré domy ve tvaru hliněných úlů.

4.den (út): ŞANLI URFA – místo narození proroka Abraháma s významnými mešitami a bazény s posvátnými kapry. Místní trh je jeden z nejpůvodnějších a nejlevnějších v Turecku. Terasovitě vystavěné středověké město MARDIN s několika kostely. Rozsáhlý komplex kláštera DEIR AZ-ZAFARAN založený r. 493.

5.den (st): Putování za syrskými ortodoxními křesťany na planinu Türabdin – kostel MAR GABRIEL založený v r. 397 a městečko MIDIYAT s atmosférou dávno zašlých časů. HASANKEYF – malé historické městečko na skále nad Tigridem s islámskými stavbami, rozsáhlými troskami středověkého města a hrobkou z 15. stol. Městečko bude během několika let zaplaveno vodami nové přehradní nádrže na Tigridu.

6.den (čt): JEZERO VAN je největší turecké jezero ležící v nadm. výšce 1700 metrů, lemované majestátními horami. Seldžucké památky, kónické hrobky a zdobené náhrobky v AHLATU. Monumentální kráter vyhaslé sopky NEMRUT DAGI (2950 metrů vysoká) s termálními prameny a studeným a teplým jezerem. Jeden z nejlépe dochovaných arménských kostelů na ostrově AHTAMAR s krásnou reliéfní výzdobou.

7.den (pá): Pevnost kurdských emírů v HOŞAPU. Pevnost z dob říše Urartu v ÇAVUŞTEPE. VAN – urartská pevnost Vankale (9. st. př.n.l.) a pod ní staré město Eski Van zničené Turky. Malebné MURADIJSKÉ VODOPÁDY u severního okraje jezera Van.

8.den (so): Monumentální palác ISHAK PAŞA SARAYI nedaleko íránských hranic. Výhledy na biblickou horu ARARAT (5165 metrů), skalní útvar zvaný „Noemova archa“. Přejezd podél arménské hranice do Karsu.

9.den (ne): ANI - zříceniny arménského města z doby raného středověku, bývalo zde 10 000 domů, 1000 kostelů, monumentální hradby a pevnost, jedinečný kaňon řeky Achurjan. Staré islámské město ERZURUM položené v nadm. výšce 1950 metrů, se zajímavými medresami.

10.den (po): Putování za památkami staré Gruzínské říše: unikátně dochované gruzínské středověké kostely HAHO a ÖŞ VANK. Romantické a dramatické scenérie kolem jezera TORTUM. Procházka k malebným vodopádům TORTUM. Červené „pohádkové komíny“ – skalní útvary (malá Kappadokie) – u města Narman.

11.den (út): Zajímavá krápníková jeskyně KARACA. KLÁŠTER SUMELA z 10.st. přitisknutý ke skále v lesnatém národním parku nedaleko pobřeží Černého moře.

12.den (st): TRABZON – významné středisko na černomořském pobřeží, byzantský kostel Hagia Sofia s bohatou freskovou výzdobou. Přejezd po černomořském pobřeží do Samsunu.

13.den (čt): AMASYA – městečko nádherně položené v monumentálním kaňonu řeky Yeşilirmak se skalními hrobkami pontských králů. CHATTUŞAŞ – hlavní město říše Chetitů, Lví brána, rozsáhlé hradby, královský palác, chrámový komplex. Skalní svatyně YAZILIKAYA s reliéfy chetitských bohů.

14.den (pá): Dopoledne přejezd do ANKARY – návštěva Muzea anatolských civilizací – nejvýznamnější muzeum dokumentující památky nejstaršího lidského osídlení Malé Asie, zvláště památky na říši Chetitů. Muzeum na závěr zájezdu celkově zopakuje významné starověké civilizace na území Turecka. Přejezd do Istanbulu.

15.den (so): Odlet z Istanbulu zpět do ČR.

Ubytování: ve 2lůžk. pokojích

Cena zahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna
- leteckou dopravu Praha - Istanbul - Diyarbakir a Istanbul - Praha
- dopravu místním autobusem
- výjezd minibusy na Nemrut Dagi do výšky 2100 metrů
- českého a tureckého průvodce
- 14x nocleh
- 14 x snídani

Cena nezahrnuje:

- letištní taxy a pal. přípl. (příplatek: 2800 Kč)

Fakultativně:

- 13x večeře (příplatek: 1950 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000