crosssearch

Velký Okruh Tureckem PT

Poznávací zájezdy, Turecko

Odlet z Ostravy do Antalye, odjezd do Konye & nejvýznamnější památky této bývalé chetitské osady jsou Mevlanův hrob a Mevlanovo muzeum. Ubytování, večeře, nocleh.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den: odlet z Ostravy do Antalye, odjezd do Konye & nejvýznamnější památky této bývalé chetitské osady jsou Mevlanův hrob a Mevlanovo muzeum. Ubytování, večeře, nocleh.

2. den: snídaně, odjezd do Kappadokie, návštěva údolí Ihlara (přes 100 metrů hluboká rokle s více než 100 kostely), návštěva podzemního komplexu Kaimakli situovaného několik pater do hloubky pod zemský povrch. Odpoledne krátké procházky & skalní hřiby v Pasabagu a skalní pokličky v Urgüp. Ubytování, večeře, nocleh.

3. den: snídaně, při východu slunce fakultativně možnost letu balonem nad skalními městy Kappadokie, návštěva Göreme & největší pozoruhodností je Göreme Acik Hava Müzesi (muzeum pod širým nebem), více než 30 kostelů vybudovaných řeholní komunitou přebývající ve skalách od 9. do 12. stol., nejzachovalejší jeskynní kostel s cennými freskami v Kappadokii. Odpoledne skalní hrad Uchisar s nádhernými výhledy, zkamenělé město Dervent Valley a soutěska s kláštery Zelve. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

4. den: snídaně, odjezd směr Pamukkale, celodenní jízda Anatolskou náhorní plošinou, zastávka v Ispartě & město proslavené jako centrum růží a zimních sportů. Poté odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

5. den: snídaně, prohlídka travertinových hrází a teras tvořících kaskády a vodopády z termálních vod, kde usazování vápníku na skalních stěnách již trvá více jak 15 tisíc let. Prohlídka antického Hierapolisu, jednoho z nejvýznamnějších termálních letovisek římské doby, kde se nachází zachovalý amfiteátr a pohřebiště. Odjezd na prohlídku Slavičího vrchu, kde podle pověsti žila Panna Marie, návštěva Efesu & Trajánův oblouk, Celsova knihovna, Hadriánův chrám, Artemidin chrám (jeden ze sedmi divů světa), večeře, nocleh.

6. den: snídaně, ráno prohlídka Selcuku s bazilikou sv. Jana, odjezd do Fethie. Cestou navštívíme řady krásných skalních hrobek ze 4. stol. vytesaných do útesu v Dalyanu, ke kterým se dostanete pouze na lodi po řece, a lýkijské hroby ve Fethiye, největší a nejkrásnější z hrobek se nazývá Amyntasova. Ubytování, večeře, nocleh.

7. den: snídaně, průjezd fascinujícími údolími pohoří Taurus k zatopenému městu Kekova a starověkému hradu Genovese. Na prohlídku je třeba opět vyrazit na lodi po mořské zátoce. Odjezd k Olympu, ke kterému se váže pověst o Chiméře a prohlídka věčných ohýnků na úpatí hory. Den končí ubytováním a večeří v přímořském letovisku Kemer, nocleh.

8. den: snídaně, odjezd na ubytování do oblasti Belek nebo Side, ubytování, program All inclusive, nocleh

9. den: volný den s pobytem u moře a programem All inclusive, možnost využít fakultativního výletu.

10. den: volný den s pobytem u moře a programem All inclusive, možnost využít fakultativního výletu.

11. den: snídaně, transfer na letiště a odlet do Ostravy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000