crosssearch

Velký okruh Tureckem II

Poznávací zájezdy, Turecko

Po brzké snídani odjezd do střední Anatolie. První zastávkou bude Konya, město tančících dervišů. Město je spjato s životem a dílem Celaleddina Rumiho, který řád tančících dervišů založil. Právě jemu se přiblížíte návštěvou muzea, věnovanéhocelému jeho životu a dílu.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

CK si vyhrazuje právo na drobné odchylky od plánovaného programu. Upozorňujeme na skutečnost, že uvedené programy jsou orientační a harmonogram prohlídek může být aktuálně změněn.

Minimální počet osob pro uskutečnění okruh je 20 osob.

Program zájezdu

1. DEN Přílet do Antalye, transfer, ubytování v hotelu.

2. DEN Po brzké snídani odjezd do střední Anatolie. První zastávkou bude Konya, město tančících dervišů. Město je spjato s životem a dílem Celaleddina Rumiho, který řád tančících dervišů založil. Právě jemu se přiblížíte návštěvou muzea, věnovanéhocelému jeho životu a dílu. Následuje návštěva Sultanhan Caravansaray. Tento karavansaráj byl zbudovaný pro samotného sultána. V odpoledních hodinách příjezd do oblasti Kappadokie, okouzlující krajiny neskutečně erodovaného tufu (ztvrdléhosopečného popela). První zastávkou v této oblasti bude podzemní město Kaymakl. Tato nejoblíbenější zastávka návštěvníků představuje změť tunelů a komor vedoucích 8 pater pod zem (pouze 4 jsou otevřená). Ubytování a večeře v hotelu v Kappadokii. Po večeři možnost fakultativně absolvovat Dervišskou show. 

3. DEN Tento den strávíte celý v zemi krásných koní jak se Kappadokii ve staré perštině říkalo a poznáte pravou krásu této oblasti. Pro milovníky dobrodružství doporučujeme fakultativně let horkovzdušným balonem. Balony vzlétají za úsvitua provedou vás pohádkovou ranní krásou celé oblasti. Let balonem je jeden z nejkrásnějších zážitků, který si z Kappadokie můžete odvést. Po snídani se vydáte do údolí Göreme, kde je soustředěno největší množství skalních kaplí a klášterů. Mnohé z nich ukrývají skvostné byzantské fresky zachycující výjevy ze Starého i Nového zákona. V této oblasti, zapsané ve světovém dědictví UNESCO, projdete úchvatným muzeem pod širým nebem. V odpoledních hodinách se vydáte do malého městečka jménem Avanos, které je známé především pěstováním vína a výrobou keramiky. Navštívíte keramickou dílnu,kde budete moci obdivovat keramiku, tradičně vyráběnou především z červeného jílu blízké řeky. Poslední zastávkou je výrobna koberců, kde se dozvíte, jakým způsobem se získává hedvábné vlákno z kokonů bource morušového, jak se dříve zpracovávala bavlna nebo jak se dodnes tkají koberce. Ubytování a večeře v hotelu v Kappadokii. 

4. DEN Brzký odjezd do hlavního města Turecka, Ankary. Zde si prohlédnete muzeum Anatolských civilizací, nejvýznamější muzeum země. V odpoledních hodinách odjezd do Istanbulu. Ve večerních hodinách návštěva istanbulského Bazaru. Ubytovánía večeře v hotelu v Istanbulu. 

5. DEN Běheme celého dne budete poznávat krásy Istanbulu. Navštívíte komplex paláce Topkapi, sídlo sultánů. Dále vás čeká úchvatná Hagia Sofi a, jedna z nejokázalejších staveb světa. V odpoledních hodinách se pak projdete po Hippodromu ve čtvrti Sultanahmet, kde si prohlédnete 3 obelisky: egyptský, Theodosův a hadí. Prohlídka Modré mešity se šesti minarety je samozřejmostí. Poté fakultativně možnost plavby po Bosporu. Ubytování a večeře v hotelu v Istanbulu. 

6. DEN Časný odjezd do Çanakkale, města, které leží u nejuzšího úseku průlivu Dardanely. Odtud se vydáte do bájné Tróji, kde s pomocí vaší fantazie odhalíte slávu tohoto mýtického města. Odpoledne návštěva Pergamonu, helénského města situovanéhona vrcholu strmého kopce. Nejstrmější antické divadlo, zbytky slavné pergamonské knihovny a místo, kde stával známý Diův oltář; to vše shlédnete na jednom z nejpůsobivějších míst Turecka. Ubytování a večeře v hotelu.

7. DEN V ranních hodinách odjezd do Efesu, města které patřilo za antických dob ke světově proslulým ještě než se stalo přepychovou metropolí Římské říše. Společně s průvodcem projdete ruinami tohoto krásného antického města, kde se nacházel jeden ze sedmi starověkých divů světa, Artemidin chrám, a nejobdivovanější stavba města -Celsova knihovna. Nedaleko antického města si budete mít možnost prohlédnout místo, kde až do své smrtipobývala Ježíšova matka. Dům blahoslavené Panny Marie uctívají křesťané i muslimové a každoročněho navštěvují poutníci obou vyznání. Ani návštěva kožešnictví nesmí v Turecku chybět. Poté vás čeká návštěva travertinových jezer -Pamukkale (v překladu Bavlněný hrad), antického lázeňského města Hierapolis a jednoho z největších pohřebišť  v Malé Asii -Nekropolis. Budete mít možnost brouzdat se v tyrkysově modré vodě, která přitéká do travertinových jezer, navštívit římské divadlo, projít se po arkádové třídě, kde jsou vyjeté koleje od povozů, či nahlédnout do ruin staré latríny. Ta dříve sloužila též jako místo k uzavírání tajných dohod a smluv mezi místními obchodníky. Ne nadarmo se říká, že kdo nenavštívil tento přírodní skvost, jakoby v Turecku nebyl. V nočních hodinách ubytování v hotelu v Kemeru.

8. DEN Odlet do ČR*.

V CENĚ KOMBINOVANÝCH OKRUHŮ JE ZAHRNUTO

letenka tam a zpět transfer z/na letiště a transfery v průběhu okruhu 7/10/11 nocí ve 4* hotelech dle programu s plnou penzí (nápoje nejsou zahrnuty v ceně) Vstupy do měst dle programu

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000