crosssearch

Velký okruh magickou krajinou Kappadokie a říší Lýků

Poznávací zájezdy, Turecko (zobrazit na mapě) mapa

Antalya o Konya o Sultanhani Kervansaray o Kappadokia o Kaymakli o Uchisar o Göreme o Zelve o Avanos o Pamukkale o Hierapolis o Slavičí vrch o Efes o plavba po 12 ostrovech o Dalyan o Saklikent o Tlos o Kas o Kekova o Myra o Olympos o Chimaera o Perge o Aspendos o Antalya

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:
Antalya o Konya o Sultanhani Kervansaray o Kappadokia o Kaymakli o Uchisar o Göreme o Zelve o Avanos o Pamukkale o Hierapolis o Slavičí vrch o Efes o plavba po 12 ostrovech o Dalyan o Saklikent o Tlos o Kas o Kekova o Myra o Olympos o Chimaera o Perge o Aspendos o Antalya

Cena zahrnuje: Leteckou přepravu Praha/Brno/Ostrava/Karlovy Vary/Pardubice–Antalya–Praha/Brno/Ostrava/Karlovy Vary/Pardubice • dopravu klimatizovaným autokarem • 11 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelech • 11 polopenzí • 1 oběd na lodi • služby průvodce FIRO-tour • služby místního průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.

Fakultativní příplatky: Pojištění léčebných výloh (175 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (120 Kč) • 1lůžkový pokoj (3990 Kč) • vstupy (cca 150 EUR) • dobrovolné bakšišné

1. den: Odlet z ČR do Antalye, transfer do hotelu, večeře a nocleh.

2. den: Po snídani odjezd do Konye, města tančících dervišů. Zde navštívíte klášter tančících dervišů a mauzoleum, ve kterém je pohřbený zakladetel tohoto řádu Mevlana. Při cestě do Kappadokie zastávka v Sultanhani Kervansaray, noclehárně pro velbloudí karavany ze 13. století. Večeře a nocleh v Kappadokii.

3. den: Snídaně, po které následuje návštěva podzemního města Kaymakli, města vyhloubeného několik desítek metrů pod zemí do sopečného tufu. Toto podzemní město sloužilo jako útočiště pro 15 tisíc lidí před útoky Arabů. Návštěva Uchisaru, nejvyššího bodu Kappadokie, kde se můžete pokochat nádherným výhledem na celou oblast. V údolí Göreme, muzeu pod otevřeným nebem, navštívíte klášterní komplexy a kostely s neuvěřitelně zachovalými freskami z 11. století. Dále návštěva Zelve, 3 spojená skalní údolí obývaná původně mnichy, později osídlena vesničany. Odjezd do Avanosu, města hrnčířů, kde navštívíte keramickou dílnu. Dále navštívíte manufakturu na výrobu onyxů, které se v této oblasti těží. Fakultativně možnost návštěvy folklórního večera Turecká noc, kde mimo jiné uvidíte ukázku dervišského obřadu sema. Fakultativně možnost letu horkovzdušným balonem. Určitě si nenechejte ujít možnost pozorovat východ slunce nad magickou krajinou Kappadokie. Večeře a nocleh v Kappadokii.

4. den: Po snídani přejezd náhorní plošinou a pohořím Taurus k dalšímu přírodnímu úkazu Pamukkale, soustavě vápencových teras tvořících kaskády a vodopády z termálních vod. Voda, která stéká po těchto terasách, je radioaktivní a teplá, s obsahem oxidu uhličitého. Usazování vápníku na skalních stěnách trvá více než 15 tisíc let. Již v římské době zde byly lázně. Prohlídka antického města Hierapolis, jednoho z nejvýznamějších termálních letovisek římské doby. Za pozornost stojí zejména dvě nekropole s několika druhy sarkofágů a hrobů a Kleopatřin bazén. Večeře a nocleh na Pamukkale.

5. den: Po snídani přejezd do oblasi Egejské Riviéry. Nejdříve navštívíte Slavičí vrch, kde podle legendy žila a zemřela Panna Marie. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších poutních míst Turecka, kde se setkávají křesťané i muslimové. Ubytování, večeře a nocleh v okolí Kusadasi.

7. den: Snídaně a odjezd do přístavu, nalodění na výletní loď po 12 ostrovech. Skupina různě velkých ostrovů se vynořuje z tyrkysových vod Egejského moře. Během plavby zastávky s možností obdivovat krásy přírodní scenérie, romantické zátoky a zlatavé pláže, osvěžit se koupelí v průzračně čistých vodách a pochutnat si na obědě. Možnost dalšího občerstvení na palubě (není v ceně). Na závěr transfer z přístavu zpět do hotelu, večeře a nocleh.

8. den: Snídaně, následuje cesta nádhernou přírodní scenérií s bezpočtem zátok, poloostrůvků a přírodních pláží až k Dalyanu. Po proudu této řeky uvidíte spoustu nádherných skalních hrobek, jež byly součástí antického města Kaunos. Lodí se dostanete až k pláži Iztuzu, kam klade vajíčka ohrožená želva kareta obecná. Po koupání v bahenních lázních se vydáte do okolí Fethiye na ubytování. Večeře a nocleh.

9. den: Snídaně, odjezd na prohlídku skalního kaňonu Saklikent. Následuje zastávka v jednom z nejstarších lýkijských měst Tlos, které patřilo mezi 6 nejvýznamnějších měst říše Lýků. Zde navštívíte hrobku mýtického hrdiny Bellerofóna, který je zde zobrazen s okřídleným koněm Pegasem. Celému místu vévodí turecká pevnost pocházející z dob Osmanské říše s nádherným výhledem na údolí řeky Xanthos. Přejezd na ubytování v Kas, večeře a nocleh.

10. den: Snídaně, odjezd do přístavu a plavba k ostrovu Kekova, kde se ve starověku nacházelo jedno z měst lýkijského svazku. Zemětřesení v době kolem přelomu letopočtu způsobilo potopení většiny památek pod hladinu moře. Díky průzračné vodě v laguně je však možné památky na dně moře sledovat. Pozorný pozorovatel objeví zbytky schodišť, přístavní mola i dlážděné ulice. Toto takzvané Potopené město je považováno za nejromantičtější památku v celé oblasti. Po vylodění následuje přejezd do jednoho z nejkrásnějších lýkijských měst Myry, kde vaši pozornost upoutá řecko-římské divadlo nebo několik ukázek těch nejlepších skalních hrobek v Lýkii. Po prohlídce chrámu sv. Mikuláše odjezd do dalšího z měst Lýkijské federace, Olympu. Toto idylické antické město se nachází mezi skalními útesy na březích říčky zastíněné oleandry a fíky. Uvidíte zde lýkijské skalní hrobky, pozůstatky divadla a byzantsko-janovského opevnění. Dále navštívíte Chimaeru, místa odkud ze skály už po tisíce let šlehají plameny. Tyto plameny, které zde hoří již od dob starověku, inspirovaly vznik místního kultu boha ohně Hefaista (Vulkána). Tomuto bohovi byl v městě Olympos zasvěcen chrám. Přejezd do Antalye, večeře a nocleh.

11. den: Snídaně, návštěva antického města Perge, kde uvidíte divadlo, které bylo používáno i ke gladiátorským zápasům, nádherně zachovalý stadion, kolonádu ozdobenou sochami a římské lázně s podlahovým systémem vytápění. Přejezd do významného města Aspendos, které se díky své poloze a přístupu k moři stalo vyhledávaným vnitrozemským přístavem a kvetoucím obchodním centrem, vyvážejícím především olej, sůl a zeleninu. Prohlídka nejzachovalejšího amfiteátru svého druhu s vynikající akustikou a kapacitou až 15 000 sedadel. Odjezd na prohlídku centra a přístavu v Antalyi, návštěva zlatnické dílny a manufaktury na zpracování kůže. Večeře a nocleh v Antalyi.

12. den: Dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do ČR.

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000