crosssearch

Velký okruh Lykií - Akce Senior

Poznávací zájezdy, Turecko

Tento zájezd nabízí ideální kombinaci odpočinku s poznáváním tureckých přírodních i historických krás. Užijete si zázemí komfortních 4* hotelů na Turecké riviéře a v oblastech Fethiye, Kusadasi a Denizli. Kromě jiného se můžete těšit na relax v hotelových wellness centrech i...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Poloha:

Tento zájezd nabízí ideální kombinaci odpočinku s poznáváním tureckých přírodních i historických krás. Užijete si zázemí komfortních 4* hotelů na Turecké riviéře a v oblastech Fethiye, Kusadasi a Denizli. Kromě jiného se můžete těšit na relax v hotelových wellness centrech i na termální hotel v oblasti Denizli. Čeká tu na Vás pobřeží s křišťálově čistou vodou, nekonečné písečné a oblázkové pláže a ty nejhezčí antické památky Turecka.

Program zájezdu:

1. den

Po přivítaní na letišti v Antalyi bude následovat transfer do Vašeho hotelu v oblasti Turecké riviéry. Poté, co se v hotelu ubytujete, následuje informační schůzka, kde budete mít možnost probrat s Vaším průvodcem průběh cesty a objednat si programový balíček.

Přenocování a večeře v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry - Antalya.

2. den: Antalya - Fethiye

Po snídani začne naše poznávací cesta. Pojedeme směrem do Demre až k antickému městu Myra, kde žil svatý Mikuláš a působil zde jako biskup. Po příjezdu do oblasti se vydáme na prohlídku antického města Myra, kde se nacházejí nádherné skalní hrobky, antické divadlo a zbytky kulis. Posléze následuje oběd (fakultativně - oběd zajištěný pouze pro klienty s balíčkem) a po obědě nás čeká cesta do přístavu Ucagiz, kde se nalodíme a poplujeme lodí až k zatopenému městu Simena. Cestou po moři uvidíme zbytky potopeného města a sarkofágy. Dozvíme se, jak vypadal život antického města a lykické kultury vůbec. Po prohlídce pauza na koupání v malebné zátoce. Podvečer příjezd do hotelu a ubytování.

Přenocování a večeře v min. 4* hotelu v oblasti Fethiye.

3. den: Fethiye - Kusadasi

Po snídani se vydáme do oblasti Dalyanu. Nalodíme se v malém přístavu a poplujeme po řece Dalyan směrem k plážím a cestou můžeme obdivovat nádherné skalní hrobky antického města Kaunos. Když nám bude přát štěstí, zahlédneme i želvu Carettu obecnou, která sem každoročně připlouvá klást vejce. I zde se nabízí úžasná možnost koupat se na krásné pláži Iztuzu a vychutnat si jemnost písku, který se tu nachází. Polední pauza na oběd (fakultativně, zajištěný pouze pro klienty s balíčkem). Později se vydáme na cestu překrásnou krajinou - směr Kusadasi.

Přenocování a večeře v min. 4* hotelu v oblasti Kusadasi.

4. den: Kusadasi - Ephesus - Denizli

Dnes se vydáme do nejlépe zachovalého antického města - Ephesus. Antické město Efez bylo se svými 250000 obyvateli jedno z největších měst antické doby a hlavním městem Malé Asie. Navštívíme místa jako Odeon, Agora, Velké divadlo, Mramorová ulice, Celsiova knihovna a spousty dalších. Navštívíme i pozůstatky Artemidina chrámu, který je nyní považován za jeden ze sedmi divů světa. Polední pauza na oběd (fakultativně - oběd zajištěný pouze pro klienty s balíčkem). Poté pojedeme do oblasti Denizli, kde naše cesta pro dnešní den končí.

Přenocování a večeře v termálním 4* hotelu v oblasti Denizli.

5. den: Denizli - Antalya

Po snídaní nás čeká cesta pohořím Taurus a návrat zpět na Tureckou riviéru. V průběhu cesty ještě zastávka v typické orientální tkalcovně koberců (prohlídka dílny, podrobný výklad o procesu ručního tkaní koberců, prohlídka koberců s možností nákupu). Polední pauza na oběd (fakultativně, oběd zajištěný pouze pro klienty s balíčkem), foto pauza u největšího města oblasti - Antalya a poté ubytování v hotelu.

Přenocování a večeře v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry - Antalya.

6. den: Antalya

Po snídaní nás čeká prohlídka starého města v Antalyi, malebného přístavu, hodinové věže a prohlídka symbolu města Antalya - minaretu (Yivli minare ). Během dne navštívíme ještě šperkařské centrum (prohlídka centra spojená s výkladem, možnost nákupu). Posléze navštívíme ještě centrum s koženou módou (módní přehlídka, možnost nákupů). Polední pauza na oběd (fakultativně, oběd zajištěný pouze pro klienty s balíčkem). Poté transfer a ubytování v hotelu s možností čerpání programu ALL INCLUSIVE (možnost dokoupení u delegátky v místě)

Přenocování a večeře v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry.

7. den: Volný den

Volný den s možností čerpání programu ALL INCLUSIVE. Možnost dokoupení dalších fakultativních výletů (bude upřesněno na místě).

Přenocování a večeře v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry.

8. Den: Odlet

Tento den se bohužel budeme muset rozloučit a čeká na Vás transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do Prahy. Přejeme Vám mnoho šťastných zážitků.

Vybavení pokoje:

K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky a pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV se sat., klimatizací, minibarem (za poplatek) a trezorem (možnost poplatku). Většina pokojů i s balkonem nebo terasou.

Stravování:

POLOPENZE - (snídaně a večeře formou bufetů, nápoje u večeře se hradí extra). Možnost dokoupení programu ALL INCLUSIVE na 7. a 8. den pobytu (viz programové balíčky).

Služby za poplatek:

Možnost přiobjednat:

- Rozšířené Top cestovní pojištění vč. storna zájezdu za 480,- Kč / osoba

- Fakultativní příplatky, výlety a služby (možnost dokoupení u delegátů na místě)

Fakultativně na místě:

Programový balíček A (160,- Eur), který obsahuje:

- Prohlídka antického města Myra (skalní hrobky a antické divadlo)

- Plavba lodí k zatopenému městu Simena spojená s koupáním

- Plavba lodí po řece Dalyan spojená s koupáním na pláži Iztuzu

- Prohlídka nejlépe zachovalého antického města - Ephesus

- Prohlídka města Antalya (staré město, přístav, hodinová věž,...)

- Všechny vstupy do navštívených objektů a areálů

- Transfery k jednotlivým památkám a objektům

- 5 obědu během výletů (nápoje nejsou zahrnuty v ceně)

- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek

Programový balíček B (190,- Eur), který obsahuje:

- ALL INCLUSIVE na 6. a 7. den pobytu, zahrnuje snídaně, obědy a večeře formou bufetu, lehké občerstvení během dne, nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby v místech a časech určených hotelem)

- Prohlídka antického města Myra (skalní hrobky a antické divadlo)

- Plavba lodí k zatopenému městu Simena spojená s koupáním

- Plavba lodí po řece Dalyan spojená s koupáním na pláži Iztuzu

- Prohlídka nejlépe zachovalého antického města - Ephesus

- Prohlídka města Antalya (staré město, přístav, hodinová věž,...)

- Všechny vstupy do navštívených objektů a areálů

- Transfery k jednotlivým památkám a objektům

- 5 obědu během výletů (nápoje nejsou zahrnuty v ceně)

- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek

Poznámka:

- Tato akce platí pouze pro osoby starší 50 let. Osoby mladší 50 let jsou za příplatek.

- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny!

- Ubytování je zajištěno v minimálně 4* hotelech místní kategorizace

- Transfery k jednotlivým památkám a objektům, vstupy do navštívených areálů a objektů a výklady průvodců nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Transfery, vstupy a výklady průvodců jsou obsaženy v programovém balíčku A nebo B.

- KLIENTI MOHOU POUZE VYCESTOVAT S PASEM PLATNÝM 6 MĚSÍCŮ PO ODLETU Z TURECKA.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000