crosssearch

Turecko za antickými památkami a koupáním

Poznávací zájezdy, Turecko

ISTANBUL o ANKARA o KAPPADOKIE o ÚDOLÍ GÖREME o KAYMAKLI o SULTANHANI o KONYA o ASPENDOS o SIDE o PAMUKKALE o HIERAPOLIS o DIDYMA o MILET o PRIENE o EFES o MERYEMANA o PERGAMON o TRÓJA o EDIRNE o BĚLEHRAD

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

ISTANBUL o ANKARA o KAPPADOKIE o ÚDOLÍ GÖREME o KAYMAKLI o SULTANHANI o KONYA o ASPENDOS o SIDE o PAMUKKALE o HIERAPOLIS o DIDYMA o MILET o PRIENE o EFES o MERYEMANA o PERGAMON o TRÓJA o EDIRNE o BĚLEHRAD

Program zájezdu

1. den: Z Brna odjedeme v brzkých ranních hodinách (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 250 Kč, Veselí nad Moravou 200 Kč, Strážnice 200 Kč, Hodonín (Břeclav) 200 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč). Naše cesta povede přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko a Bulharsko.

2. den: Krátce po poledni přijedeme do tureckého města Istanbul. Zbývající část dne věnujeme prohlídce starého sultánského paláce Topkapi. Součástí prohlídky je rovněž klenotnice s množstvím předmětů nevyčíslitelné umělecké hodnoty. Dle možností navštívíme také rozsáhlý harém. Ubytování, večeře.

3. den: Snídaně. Během celodenní prohlídky Istanbulu uvidíme antický cirkus Hipodrom, Modrou mešitu, Hagia Sofia, Bazilikovou cisternu. Odpoledne pak navštívíme okázalý palác Dolmabahce. Dříve, než se vrátíme zpět do hotelu, prohlédneme si Bospor z paluby vyhlídkové lodě. Večeře, nocleh.

4. den: Snídaně. Zcela typickou atmosféru orientu zakusíme ve spleti úzkých uliček Velkého bazaru obklopeni nepředstavitelným množstvím zboží všeho druhu. Odpoledne opustíme Istanbul a vydáme se na cestu do Ankary, kde se večer ubytujeme v hotelu. Večeře.

5. den: Snídaně. V hlavním městě Turecka Ankara si prohlédneme proslulé Muzeum anatolských civilizací, považované za nejvýznamnější muzeum v celé zemi a monumentální mauzoleum otce všech Turků, osvíceného Atatürka. Večer nás již přivítá úžasná krajina Kappadokie. Cestou se však ještě projdeme po solných pláních vyschlého slaného jezera. Ubytujeme se v hotelu v okolí města Ürgüp. Večeře.

6. den: Snídaně. Kappadokie je zcela unikátní díky svým okouzlujícím přírodním útvarům, které tu vytvořila eroze společně s lidskou rukou v měkkém tufovém podloží. O jejím půvabu se přesvědčíme v údolí Göreme, kde je soustředěno největší množství skalních kaplí a klášterů, v minulosti vytvořených skrývajícími se křesťany. Navštívíme i jedinečné podzemní město v Kaymakli. Turecko je neodmyslitelně spjato nejen s poznáním, ale i s obchodem. Prakticky na každém kroku nám budou nabízeny překrásné ručně vyráběné šperky, koberce a jiné výrobky z onyxu a kůže. Večer se vrátíme zpět na ubytování, večeře.

7. den: Snídaně. Cestou na jih se dopoledne krátce zastavíme ve středověké karavanseráji Sultanhani, kde se ve středověku na svých dalekých cestách zastavovaly karavany velbloudů. Město Konya je považováno za kolébku tureckých seldžuků. Zdejší Muzeum Mevlana nás zasvětí do života tančících dervišů. Večer se ubytujeme v hotelu v Antalyi, večeře.

8. den: Snídaně. Vydáme se na výlet ještě dále na východ, kde absolvujeme prohlídku neuvěřitelně zachovalého římského amfiteátru ve městě Aspendos a významnou lokalitu antických památek v Sidě. Rovněž nezapomeneme na osvěžení v moři. Kdo holduje lenošení na pláži, má možnost zůstat v hotelu a věnovat se relaxaci u moře celý den. Večeře.

9. den: Snídaně. Volný den strávíme koupáním a relaxací u moře v Antalyi. Večeře.

10. den: Snídaně. K nejvyhledávanějším lokalitám v Turecku bezesporu patří travertinové terasy v Pamukkale. V jejich blízkosti také najdeme pozůstatky proslulých helénských lázní Hierapolis, jehož plavecký bazén slouží až dodnes. Večer se ubytujeme ve známém přímořském středisku Kusadasi, večeře.

11. den: Po snídani se vydáme na výlet na jih od Kusadasi, kde navštívíme archeologické lokality slavných Jónských městských států Didyma, Milet a Priene. Vykoupeme se na fantastické písečné pláži Altinkum. Večer se vrátíme zpět do hotelu, večere.

12. den: Snídaně. Dopoledne je na programu skutečná perla antiky - Efes, kde uvidíme rozsáhlé divadlo, Celsovu knihovnu, vyjedeme rovněž k místu posledního odpočinku Panny Marie v Meryemana a zastavíme se u jednoho z divů světa Artemidina chrámu. Přes Izmir se pak dostaneme do další světově proslulé archeologické lokality Pergamon. Po zbytek dne budeme obdivovat Akropoli a Červenou baziliku. Večer se pak ubytujeme v hotelu ve známém přímořském středisku Ayvalik. Večeře.

13. den: Snídaně. Bájná Trója je pro nás neodmyslitelně spjata s dřevěným koněm nebo se jmény reků Homérova eposu. Po její prohlídce přijedeme odpoledne přes Gallipolský poloostrov do Edirne, kde se ubytujeme v hotelu. Tečku za poznáním Turecka učiní věhlasná Selimova mešita, považovaná za vrcholné dílo geniálního architekta Sinana. Večeře.

14. den: Snídaně. Opustíme Turecko a přes Bulharsko přijedeme do Srbska, kde se v pozdních večerních hodinách ubytujeme
v hotelu v Bělehradě.

15. den: Snídaně. Ráno si ještě prohlédneme pevnost na soutoku Sávy a Dunaje a poté se již vydáme na cestu domů. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Příplatky

  • jednolůžkový pokoj 3.480 Kc
  • povinné bakšišné cca 15 EUR

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000