crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Turecko - velký okruh

Poznávací zájezdy, Turecko

Turecko - mnohé z nás jistě láká navštívit bránu Orientu Istanbul, město na dvou kontinentech, město tisíců minaretů. A ještě k tomu kouzelnou Kappadokii sopečného původu, slavné starověké památky nejen z doby starého Řecka (Efes, Didma, Aspendos a další), ale také neskutečné...

Konečná cena za osobu od: 31 490 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Turecko - mnohé z nás jistě láká navštívit bránu Orientu Istanbul, město na dvou kontinentech, město tisíců minaretů. A ještě k tomu kouzelnou Kappadokii sopečného původu, slavné starověké památky nejen z doby starého Řecka (Efes, Didma, Aspendos a další), ale také neskutečné modré a čisté moře.

Program zájezdu:

1.den (st): Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Krátká prohlídka centra BUDAPEŠTI. Nocleh.

2.den (čt): Cesta přes Maďarsko, Srbsko a Bulharsko. Noční přejezd.

3.den (pá): Istanbul - různorodé město na dvou kontinentech s množstvím byzantských a osmanských památek (chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, Sulejmanova mešita, palác Topkapi s harémem, Yerebatanská cisterna aj.) Nocleh v Istanbulu.

4.den (so): Dokončení prohlídky Istanbulu. Noční přejezd do Ankary.

5.den (ne): Ankara - hlavní město Turecka se známým archeologickým Chetitským muzeem. Nocleh v Kappadokii.

6.den (po): Údolí Göreme a Uchisar- jedny z největších přírodních zajímavostí v Turecku, kde byl v sopečných tufech dešťovou vodou vymodelován pohádkový barevný svět skalních pyramid a různých bizarních útvarů, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů, skalních klášterů i měst. Návštěva osady Uchisar. Podzemní město Derinkuyu nebo Kaymakli. Nocleh v Kappadokii .

7.den (út): Odjezd v časných ranních hodinách do Konye. KARAVANSERAY SULTANHANI - malá pevnost, která sloužila jako ochrana při odpočinku obchodních karavan. Prohlídka Konye - významného města muslimských věřících s věhlasnou mešitou.

8.den (st): Pobřeží Středozemního moře, které je nazýváno Turecká riviéra. ANTALYA - středisko Turecké riviéry s malebným starým přístavem, úchvatnými skalisky a starým městem. Návštěva archeologického areálu ASPENDOS s jedinečně dochovalým římským divadlem.

9.den (čt): PAMUKKALE - travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město Hierápolis. Jedna z nejkrásnějších antických lokalit AFRODISIAS. Příjezd k Egejskému moři. Nocleh.

10.den (pá): Efes - archeologický areál unikátních antických staveb. Zastávka u Artemidina chrámu - jednoho ze sedmi divů světa. Didyma - ve starověku proslulá věštírna. Milét - starořecké město, Priéné - vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou. Nocleh.

11.den (so): Pergamon - antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. Noční přejezd do Bulharska.

12.den (ne): Prohlídka Sofie. Nocleh.

13.den (po): Přejezd.

14.den (út): Příjezd do ČR.

Ubytování: dvoulůžkové pokoje

Cena zahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna
- dopravu autobusem s klimatizací
- průvodce
- 9x ubytování
- 9x snídaně

Fakultativně:

- 7x večeře (příplatek: 1050 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000