crosssearch

Turecko - velký okruh - zpět letecky

Poznávací zájezdy, Turecko

Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Přejezd přes Maďarsko, Srbsko a Bulharsko.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den (po): Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Přejezd přes Maďarsko, Srbsko a Bulharsko.
2. den (út): Odpoledne příjezd do Turecka do Istanbulu, ubytování.
3. den (st): ISTANBUL (UNESCO) - různorodé město na dvou kontinentech s množstvím byzantských a osmanských památek (chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, Sulejmanova mešita, palác Topkapi s harémem, Yerebatanská cisterna aj.) Nocleh v Istanbulu.
4. den (čt): Dokončení prohlídky ISTANBULU. Odpoledne přejezd do Ankary. Nocleh.
5. den (pá): ANKARA - hlavní město Turecka se známým Muzeem Anatolských civilizací. Nocleh v Kappadokii.
6. den (so): Údolí GÖREME (UNESCO) a CAVUSIN - jedny z největších přírodních zajímavostí v Turecku, kde byl v sopečných tufech dešťovou vodou vymodelován pohádkový barevný svět skalních pyramid a různých bizarních útvarů, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů, skalních klášterů i měst. Návštěva osady UCHISAR. Podzemní město DERINKUYU nebo KAYMAKLI. Nocleh v Kappadokii.
7. den (ne): Odjezd v časných ranních hodinách do Konye. KARAVANSERAY SULTANHANI - malá pevnost, která sloužila jako ochrana při odpočinku obchodních karavan. Prohlídka KONYE - významného města muslimských věřících s věhlasnou mešitou. Nocleh.
8. den (po): TURECKÁ RIVIÉRA – PERGE – impozantní zříceniny významného antického města, monumentální brány, stadion, antické lázně, sloupová kolonáda. ASPENDOS s jedinečně dochovaným římským divadlem. Vodopády KURSUNLU – soustava jezírek propojených vodopády připomínající zmenšená Plitvická jezera. Prohlídka starého centra ANTALYE - nejvýznamnějšího letoviska na jižní riviéře. Nocleh.
9. den (út): PAMUKKALE (UNESCO) - travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERAPOLIS (UNESCO). Jedna z nejkrásnějších antických lokalit AFRODISIAS. Příjezd k Egejskému moři. Nocleh.
10. den (st): Efes - archeologický areál unikátních antických staveb. DIDYMA - ve starověku proslulá věštírna. PRIÉNÉ - vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou. Nocleh.
11. den (čt): Pergamon - antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. Pozdě večer příjezd do Istanbulu. Nocleh.
12. den (pá): Odlet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000