crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Turecko - velký okruh - letecky

Poznávací zájezdy, Turecko

Stát ležící v Malé Asii, prolínají se zde dvě kultury - islámská /orientální) a západní evropská. Vedly a stále tudy vedou významné obchodní cesty mezi Západem a Východem. Turecko je stát, který vám mlže nabídnout opravdu mnoho, starobylé antické a byzantské památky, islámské...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Stát ležící v Malé Asii, prolínají se zde dvě kultury - islámská /orientální) a západní evropská. Vedly a stále tudy vedou významné obchodní cesty mezi Západem a Východem. Turecko je stát, který vám mlže nabídnout opravdu mnoho, starobylé antické a byzantské památky, islámské monumenty, pohodové lidi, vynikající kuchyni a krásné moře.

Program zájezdu

1.den (čt): Odlet z Prahy. Přílet do Istanbulu. Ubytování.

2.den (pá): Istanbul - různorodé město na dvou kontinentech s množstvím byzantských a osmanských památek (chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, palác Topkapi s harémem aj.). Přejezd do Ankary. Nocleh.

3.den (so): Ankara - hlavní město Turecka se známým archeologickým Chetitským muzeem. Přejezd kolem solného jezera do Kappadokie. Nocleh.

4.den (ne): Údolí GÖreme a Cavusin - jedny z největších přírodních zajímavostí v Turecku, kde byl v sopečných tufech dešťovou vodou vymodelován pohádkový barevný svět skalních pyramid a různých bizarních útvarů, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů, skalních klášterů i měst. Návštěva osady Uchisar. Podzemní město derinkuyu nebo kaymakli. Návštěva dílny na ruční zpracování onyxu. Nocleh v Kappadokii.

5.den (po): Odjezd v časných ranních hodinách do Konye. KARAVANSERAY SULTANHANI - malá pevnost, která sloužila jako ochrana při odpočinku obchodních karavan. Prohlídka KONYE - významného města muslimských věřících s věhlasnou mešitou a muzeem řádu tančících dervišů. Nocleh.

6.den (út): TURECKÁ RIVIÉRA - ALANYA přezdívaná perla Turecké riviéry s mohutnou pevností, červenou věží, starý přístav, krásné pláže. PERGE - impozantní zříceniny významného antického města, monumentální brány, stadion, antické lázně, sloupová kolonáda. ASPENDOS s jedinečně dochovaným římským divadlem. Vodopády KURSUNLU - soustava jezírek propojených vodopády připomínající zmenšená Plitvická jezera. Nocleh.

7.den (st): Volný den, koupání na Turecké riviéře. Pro zájemce podvečerní prohlídka starého centra antalye - nejvýznamnějšího letoviska na jižní riviéře.

8.den (čt): PAMUKKALE - travertinové kaskády a jezírka, jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERAPOLIS, jedna z nejkrásnějších antických lokalit AFRODISIAS. Nocleh.

9.den (pá): Efes - archeologický areál unikátních antických staveb. Didyma - ve starověku proslulá věštírna. Priéné - vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou.

10.den (so): Pergamon - antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. Pozdě večer příjezd do Istanbulu. Nocleh.

11.den (ne): Dokončení prohlídky ISTANBULU (Sulejmanova mešita, Velký bazar aj.).

12.den (po): Odlet z Istanbulu do Prahy.

Ubytování: v hotelích se snídaní

Cena zahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna
- leteckou dopravu Praha - Istanbul a zpět
- dopravu tureckým autokarem dle programu
- průvodce
- 11x ubytování
- 11x snídaně

Fakultativně

- 10x večeře (příplatek: 1500 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000