crosssearch

Turecko - Kappadokie krásy středního Turecka s pěší turistikou

Poznávací zájezdy, Turecko

Připravili jsme pro vás nový program s pěší turistikou, zaměřený na poznání nejkrásnějších přírodních míst středního Turecka do oblasti slavné Kappadokie a navštívíme i oblast nedalekého pohoří Ala Daglari s nejvyššími tureckými vodopády Kapuzbaşi. Pro omezení dlouhých...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Turecko - Kappadokie
krásy středního Turecka s pěší turistikou

1. den zájezdu Odlet z Prahy do Istanbulu, vnitrostátní let Istanbul – Nevşehir, nocleh.


2. den zájezdu KAPPADOKIE - jedinečná krajina ve středu Turecka, která vznikla sopečnou činností a pozdější erozivní činností vody a větru. Během našeho pobytu uvidíme neskutečnou krásu skalních útvarů, hluboká údolí, více než 3 000 m vysoké vyhaslé sopky, kostely vytesané do tufových skal aj. Pořadí návštěvy jednotlivých míst může být aktuálně změněno. Procházka začátkem ROSE VALLEY (cca 1 hod.) s pohádkovými komíny a vinicemi. GÖREME (UNESCO), jedna z největších přírodních zajímavostí v Turecku, kde byl v sopečných tufech dešťovou vodou vymodelován barevný svět skalních věží, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů. Turistika v „PIGEON VALLEY“ - Údolí holubů. Průchod údolím IBRAHIMPAŞA a výstup na vyhlídkovou skálu ORTAHISAR. Návštěva dílny na ruční zpracování onyxu.


3. den zájezdu Brzy ráno možnost letu balónem (cca 1hod. letu -130 €/os) nad nejkrásnějšími místy Kappadokie. Klášter ESKI GÜMÜŞLER, dobře dochované fresky, kuchyně, podzemní lázně. ÚDOLÍ SOGANLI s množstvím starých kostelů a klášterů s freskovou výzdobou. Podzemní město KAYMAKLI, chodby a podzemní tunely. Vesnice ÇAVUŞIN, jedinečné skalní útvary ve tvaru hřibů.


4. den zájezdu Turistika v KAŇONU IHLARA s několika zajímavými křesťanskými kostely vytesanými do skal. Trosky kláštera GÜZELYURT. Přírodně zajímavé jezero NAR GÖLÜ. Karavanseray (místo kde obchodovaly a nocovaly karavany) AGZIKARAHAN.


5. den zájezdu Nejkrásnější údolí v Kappadokii. RED VALLEY s vedle ležící oblastí PASABAG, skalní útvary a LOVE VALLEY, pěší turistika (cca 4 hod.). Turistika v jednom z nejkrásnějších údolí Kappadokie ÇAT VALLEY.


6. den zájezdu Výlet do pohoří Hodul, turistika z vesnice Yeşilöz u Ürgüpu do antického města Sobesos, panoramatické výhledy na nejvyšší vulkán Kappadokie Erciyes Dagi. ŞAHINEFENDI - SOBESOS, vykopávky římského města. Odpoledne přejezd do severní části Kappadokie, prohlídka významného HAÇI BEKTAŞ, centrum mystického řádu dervišů Bektaši, pěší turistika s nádhernými výhledy na Červenou řeku (starověký Halys, nyní Kizilirmak) z vesnice Hirkatepesidelik do Eski Yaylaciku. Městečko AVANOS ležící u nejdelší řeky Turecka Kizilirmak, „Červené řeky“. Návštěva dílny na výrobu keramiky.


7. den zájezdu Brzy ráno transfer do oblasti pohoří ALA DAGLARI, které je součástí Tauru, dosud neobjevený ráj, odlehlé rokle a jezera, od června do září jsou v horských údolích rozesety stany nomádských rodin. Přírodní krásy a relaxace u stupňovitých vodopádů KAPUZBAŞI (uvidíme vodopády Zebil, Yeşilköy, Kapuzbaşi a Kardelen).


8. den zájezdu Přejezd na pobřeží Středozemního moře. IMBRIOGON s několika řecko-římskými hrobkami. UZUNCABURÇ, ruiny řecké Olby a římské Diocaesaree.


9. den zájezdu Odpočinek u Středozemního moře v oblasti ostrova KIZKALESI a středověkého hradu KORYKOS.


10. den zájezdu Odlet přes Istanbul zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000