crosssearch

Turecké jižní a západní pobřeží Rhodos

Poznávací zájezdy, Turecko

Obrázek není k dispozici

Náš zájezd směřuje do oblasti klenotů antiky jako jsou starověká města Pergamon, Efes, Aspendos, Myra, Perge aj. a pěkných pláží v oblasti jednoho z nejvyhlášenějších letovisek tureckého západního pobřeží Kusadassi a do oblasti jižního pobřežím, označovaného jako Levantská...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Náš zájezd směřuje do oblasti klenotů antiky jako jsou starověká města Pergamon, Efes, Aspendos, Myra, Perge aj. a pěkných pláží v oblasti jednoho z nejvyhlášenějších letovisek tureckého západního pobřeží Kusadassi a do oblasti jižního pobřežím, označovaného jako Levantská riviéra. V průběhu zájezdu také navštívíte tureckou metropoli Istanbul, tzv. „bavlněný zámek“ Pamukkale a jiné zajímavosti západní části Malé Asie.

Program zájezdu:

1.den (út): Odjezd z Prahy v ranních hodinách, přejezd do Maďarska, krátká prohlídka centra BUDAPEŠTI. Nocleh.

2.den (st): Přejezd přes Maďarsko, Srbsko a Bulharsko, noční přejezd.

3.den (čt): ISTANBUL – různorodé město na dvou kontinentech s množstvím byzantských a osmanských památek (chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, Velký bazar, palác Topkapi aj.). Nocleh v Istanbulu.

4.den (pá): ISTANBUL – Sulejmanova mešita, možnost plavby po Bosporu. Noční přejezd.

5.den (so): PAMUKKALE – travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERAPOLIS. Příjezd na pobřeží do oblasti Antalye.

6.den (ne): Pobyt u moře.

7.den (po): TURECKÁ RIVIÉRA – PERGE – impozantní zříceniny významného antického města, monumentální brány, stadion, antické lázně, sloupová kolonáda. ASPENDOS s jedinečně dochovaným římským divadlem. Vodopády KURSUNLU – soustava jezírek propojených vodopády připomínající zmenšená Plitvická jezera. Podvečerní atmosféra nejvýznamnějšího letoviska na jižním pobřeží ANTALYE – kouzelné historické centrum s římskými památkami a malebným starým přístavem.

8.den (út): Výlet na jihozápadní pobřeží: zastávka v místě, kde stálo starověké město MYRA, kde ve skalních stěnách obyvatelé vyhloubili úchvatné hrobky. FETHIYE – ve starověku známá jako Telmessos. Stará pevnost rytířů řádu sv. Jana, římské divadlo, na strmé stráni lykijské hrobky. Pláž ÖLÜDENIZ – „dvojitá“ pláž na poloostrově, která se pro svou romantickou krásu stala jedním z nejfotografovanějších motivů Turecka. Příjezd na ubytování do oblasti Marmaris.

9.den (st): Pobyt u moře. Fakultativně možnost lodního výletu (cena trajektu je cca 62 €) na ostrov RHODOS – návštěva hlavního města ostrova se 4 km hradeb z 15. – 16. stol., nádhernou Rytířskou ulicí, Palácem velmistrů, Hodinovou věží.

10.den (čt): Pobyt u moře.

11.den (pá): BODRUM – město ležící při tyrkysově modrém Bodrumském zálivu. Oblíbené letovisko, kde proti siluetě okolních kopců terasovitě sestupuje množství bílých domů. Městu dominuje křižácký hrad sv. Petra. DIDYMA – ve starověku proslulá věštírna a dnes jeden z nejkrásnějších archeologických areálů v Turecku. Příjezd na ubytování do oblasti Kusadassi.

12.den (so): EFES – archeologický areál unikátních antických staveb, trosky jednoho z divů světa, ARTEMIDINA CHRÁMU. MILÉT – starořecké město s dominujícím divadlem. PRIENE – vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou.

13.den (ne): PERGAMON – antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. TRÓJA - starověké město s tisíciletou historií, proslavené Homérovou Illiadou. Noční přejezd do Bulharska.

14.den (po): Prohlídka SOFIE - významné křesťanské stavby, mohutné kostely a chrámy, ale také mešita z dob turecké nadvlády. Nocleh.

15.den (út): Přejezd přes Srbsko a Maďarsko.

16.den (st): Příjezd do ČR.

Ubytování:  v hotelu ve 2lůžk. pokojích

Stravování: 11x snídani, 8x večeři

Cena zahrnuje:

- poj. léčebných výloh a storna
- dopravu klimatizovaným autobusem
- průvodce
- 11x ubytování v hotelu ve 2lůžk. pokojích
- 11x snídani
- 8x večeři.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000