crosssearch

Turecká riviéra letecky

Poznávací zájezdy, Turecko

Zájezd na turecké pobřeží Středozemního moře přezdívané Turecká riviéra. Tato část Turecka je velmi bohatá na množství antických památek např. jedinečně zachovalé divadlo Aspendos nebo pozůstatky antického města Side, ale také na přírodní zajímavosti a krásné pláže jako např....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Zájezd na turecké pobřeží Středozemního moře přezdívané Turecká riviéra. Tato část Turecka je velmi bohatá na množství antických památek např. jedinečně zachovalé divadlo Aspendos nebo pozůstatky antického města Side, ale také na přírodní zajímavosti a krásné pláže jako např. vodopády Kursunlu a kaskády Pamukkale. Na zájezdu budeme moci též obdivovat pozůstatky dalších epoch např. rozsáhlý hrad s výjimečnými pohledy nad městem Alanya či staré město Antalya.

Program zájezdu

1.den (po): Odlet z Prahy a přílet na Tureckou riviéru.

2.den (út): Pobyt u moře.

3.den (st): ANTALYA – nejdůležitější turistické centrum oblasti, staré město s přístavem plným výletních lodí, Hadriánova brána, symbol města seldžucký minaret Yivli. PERGE – impozantní zříceniny významného antického města, monumentální brány, stadion, antické lázně, sloupová kolonáda. Vodopády KURSUNLU – soustava jezírek propojených vodopády připomínající zmenšená Plitvická jezera.

4.den (čt): PAMUKKALE – travertinové kaskády a jezírka, jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERAPOLIS, jedna z nejkrásnějších antických lokalit AFRODISIAS.

5.den (pá): ALANYA přezdívaná perla Turecké riviéry s mohutnou pevností, červenou věží, starým přístavem, krásnými plážemi. SIDE – opevněné město působivě položené na poloostrovu. Stará Agora, dominantní antické divadlo, chrám boha Apollóna. Orientálně laděné městečko s malou pláží plné obchůdků. ASPENDOS s jedinečně dochovaným římským divadlem.

6.den (so): Výlet na rozeklané pobřeží pod pohoří Olympos. TERMESOS – orlí hnízdo položené vysoko v horách, město, které nedobyl ani Alexandr Veliký. MYRA – skalní hrobky, římské divadlo, kostel sv. Mikuláše. Koupání na krásných plážích. Podvečerní návštěva letoviska KEMER.

7.den (ne): Pobyt u moře.

8.den (po): Odlet z Antalye a přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

Pořadí navštívených míst může být změněno.
letenku Praha – Antalya – Praha včetně let. tax
dopravu busem nebo minibusem na výlety
průvodce
7x ubytování s polopenzí
pojištění léčebných výloh a storna

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000