crosssearch

Toulky Starověkou Lýkií

Poznávací zájezdy, Turecko

8 denní poznávací zájezd s odletem z Prahy Antalya - Myra - Dalaman - Efes - Afrodisias - Pamukkale - Hierapolis - Laodýkie - Antalya.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

8 denní poznávací zájezd s odletem z Prahy Antalya - Myra - Dalaman - Efes - Afrodisias - Pamukkale - Hierapolis - Laodýkie - Antalya

Program

1. den - Antalya
Odlet z České republiky, přílet do Antalye. Ubytování v oblasti Antalye. V závislosti na letovém řádu volno v letovisku.

2. den - Myra - Dalaman
Po snídani odjezd do Myry - místa narození sv. Mikuláše a jednoho z 6 hlavních měst Lýkie, prohlídka kostela sv. Mikuláše s freskami a mozaikami, prohlídka lýkijských hrobů, které jsou vytesány do skály, pozůstatky římského divadla. Večeře a nocleh v Dalamanu.

3. den
Volný den. Večeře a ubytování ve Fethiyi nebo Dalamanu. Fakultativně možnost lodního výletu po řece Dalyan a koupání na pláži Iztuzu, kde želvy karety obrovské kladou vajíčka. Během plavby po řece uvidíte rozvaliny města Kaunus a lýkijské hrobky vytesané do skály.

4. den - Efes
Dnes Vás čeká prohlídka nejzachovalejšího antického města Efes, kde budete obdivovat mramorové ulice, dochované chrámy a latríny, lázně, známou Celsiovu knihovnu či také největší antické divadlo v Turecku. V Efesu strávila své poslední dny Panna Marie pod opatrovnictvím sv. Jana. Ubytování a večeře v Selçuku nebo Kuşadasi.

5. den - Afrodisias - Pamukkale
Cesta do antického města Afrodisias, zasvěceného bohyni Afroditě, se slavnou sochařskou školou, odkud se dovážela sochařská díla až do Říma. Ubytování a večeře v Pamukkale

6. den - Pamukkale - Hierapolis - Laodýkie
Během dopoledne Vás oslní bělost travertinových teras známého ,,bavlníkového hradu" Pamukkale a přilehlé ruiny města Hierapolis, které bylo založeno ve 2. stolení před naším letopočtem. Projdete se po kolonádové třídě, jenž je zakončena trojitým obloukem, minete římské lázně a prohlédnete si dochované divadlo s freskami. Odpoledne prohlídka antického města Laodýkie. Nocleh v Pamukkale.

7. den - Antalya
Přejezd do oblasti Antalye, ubytování.

8. den - Antalya - Praha
Transfer na letiště v Antalyi, odlet do České republiky. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. Změna programu vyhrazena

V ceně je zahrnuto

Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 7x ubytování v hotelu na úrovni *** s polopenzí / plnou penzí, vstupy v rámci popsaného programu, česky či slovensky hovořící průvodce, místní odborní průvodci, transfery klimatizovaným autokarem, transfery n/z letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto

Doporučený příplatek za cestovní pojištění ve výši 468 Kč/ dospělá osoba/ pobyt, 702 Kč/pobyt/dospělá osoba od 70 let a 288 Kč/ dítě do 18 let/ pobyt, fakultativní služby.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000