crosssearch

Putování za bohy z Nemrutu

Poznávací zájezdy, Turecko

8 denní poznávací zájezd s odletem z Prahy Antalya - Konya - Kappadokia - Nemrut - Urga - Gaziantep - Tarsus - Anamur - Antalya

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

8 denní poznávací zájezd s odletem z Prahy Antalya - Konya - Kappadokia - Nemrut - Urga - Gaziantep - Tarsus - Anamur - Antalya

1. den - Antalya
Odlet z Prahy, přílet do Antalye. Po přivitání zástupcem místní partnerské agentury následuje transfer do hotelu. Volno, večeře a nocleh.

2. den - Konya - Kappadokia
Po snídani odjezd do Konye - centra řádu vířících dervišů, kteří jsou známi tím, že žijí v extrémní chudobě. Mystickou cestou (pomocí tance, kterým se uvádí do transu) se snaží přiblížit Bohu. Prohlídka muzea súfijského básníka a proroka Mevlana, který ve 13. století řád založil. Transfer do Kappadokie, kde navštívíte podzemní město. Po cestě do ubytování zastávka v dílně na zpracování onyxu, minerálu používaného ve šperkařství. Budete mít možnost zakoupit si zde pěkný suvenýr. Večeře, nocleh. Fakultativně lze zakoupit výlet ,,Turecký večer".

3. den - Kappadokia
Po snídani celodenní návštěva Kappadokie. Prohlédnete si muzeum pod širým nebem v Göreme, kde příroda vytvořila famózní kamenné chrámy. Vystoupáte k hradu Uchisar, odkud se naskýtá nádherný výhled do okolí. Fakultativně možnost letu balónem nad tímto unikátním přírodním úkazem. Při návratu do hotelu prohlídka hrnčířské dílny. Večeře, nocleh.

4. den - Nemrut
Po snídani přejezd na horu Nemrut. Během cesty návštěva dílny na výrobu koberců s možností nákupů. Večeře, nocleh.

5. den - Nemrut - Urga - Gaziantep
Brzy ráno se vydáte pozorovat východ slunce na horu Nemrut. Před dvěma tisíci lety zde nechal král Antiochus I. postavit mystické sochy bohů. Často je toto místo nazýváno osmým divem světa. Po nezapomenutelném východu slunce se přesunete do hotelu na snídani. Přejezd do Urfy - města proroků a poutníků. Na tomto místě se narodil slavný prorok Abraham a také zde pobýval biblický Job. Přejezd do Gaziantepu. Fakultativně možnost navštívit vesnici Harran, která se pyšní památkami z období nadvlády Arabů, Syřanů a Turků. Večeře, nocleh.

6. den - Gaziantep - Tarsus
Po snídani návštěva muzea v Gaziantepu. Následuje přejezd do Tarsu, kde navštívíte kostel Sv. Pavla. Ubytování v okolí městečka Mersin, večeře, nocleh.

7. den - Anamur - Antalya
Po snídani transfer do Antalye. Během cesty krátká zastávka na fotografování původního římského hradu Anamur. Návštěva jednoho z nejlépe zachovalých římských divadel Aspendos. Ubytování v oblasti Antalye. Večeře. Nocleh.

8. den - Antalya - Praha
Snídaně, volný čas, transfer na letiště v závislosti na letovém řádu, odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. Změna programu vyhrazena.

V ceně je zahrnuto

Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování na 7 nocí v hotelu na úrovni *** s polopenzí, vstupy v rámci popsaného programu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, místní odborný průvodce, transfery klimatizovaným autokarem, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto

Doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000